Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
CHP'den Fahrettin Koca'ya sert
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın İstanbul'da yaptığı toplantıya Ekrem İmamoğlu'n
Bakan Koca'dan kritik İstanbul
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki Covid-19 vaka sayısının Türkiye gene
Türkiye'nin son koronavirüs ta
Sağlık Bakanlığı, 22 Ekim gününe ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı. Son 24
Aşı krizi ile ilgili İstanbul
İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, "Yüksek risk grubundaki 1
Çok tartışılacak düzenleme...
14 Ekim tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Sanayileşme İcra Komite
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİMİN ‘E’ si FETULLAH'IN ‘F’ sine NASIL DÖNÜŞTÜ?

TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİMİN ‘E’ si FETULLAH'IN ‘F’ sine NASIL DÖNÜŞTÜ?

  Bu yazı 16 KASIM 2014, Pazar 19:11:37 eklenmiştir.
Yazar : Osman Yıldız


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde bu yıl tamamlanan Eğitim Fakültesinin ilgiç öyküsünü okuyucularımızla paylaşarak ‘TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİMİN ‘E’ si FETULLAHIN ‘F’ sine NASIL DÖNÜŞTÜ?’ sorusunu açıklığa kavuşturmaya çalışacağız. Bilindiği üzere 2014 yılına kadar Eğitim Fakültesi Fen Edebiyat Fakültesi ile aynı binada  eğitim faaliyetini sürdürmekte idi. Geçen dönem rektör olan Prof. Dr. Mustafa Şahin, Eğitim Fakültesini ziyaret ettiğinde o dönem kendisi tarafından atanan Prof. Dr. Mustafa Baloğlu’na bir isteklerinin olup olmadığını sorduğunda, Baloğlu; mevcut binanın Eğitim Fakültesi için yeterli olmadığını, sadece Eğitim Fakültesine ait bir binanın olması gerektiğini belirtince, Rekör Mustafa Şahin, kendilerinden bir proje hazırlamalarını istemiştir. Mustafa Baloğlu, durumu fakültedeki arkadaşlarıyla görüştüğünde, o vakit binanın görünüşü ile dikkat çeken Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi gündeme gelir. Bu fakülte Konya Meram’da olup, önceki adı Selçuk Üniversitesi olan Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlıdır. 

Bu binayı Ahmet Keleşoğlu adlı bir şahıs yaptırmıştır. Binanın görünümü birkaç ‘E’ işaretinin iç içe geçmesinden oluşmaktadır. Eğitimi sembolize eden proje bu birkaç ‘E’ görünümüyle oldukça geniş bir zemine oturtulmuş mükemmel bir projedir. Aşağıdaki resme bakıldığında görüldüğü gibi:

Sonunda bu proje Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesinde yeni yapılacak Eğitim Fakültesi için uygun buluyorlar. Bu arada Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olan Yard. Doç. Dr. Metin Deniz, Ağabeyi Doç. Dr. Mehmet Engin Deniz’in Ahmet Keleş Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olduğunu belirtince projenin hazırlanması için Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ile bu şahıs üzerinden temasa geçiliyor. (Mehmet Bey şu anda Düzce Eğitim Fakültesinin dekanıdır) Metin Beyin vasıtasıyla Mehmet Engin Beye ulaşıyorlar. Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinin projelerini o temin ediyor.

Projenin görüşülmesi ve çeşitli taleplerin değerlendirilmesi için Dekan Baloğlu başkanlığında bir komisyon kuruluyor. Komisyonda öğretim üyelerinden Recep Koçak ve Tahsin İlhan da yer alıyor. Bunlar, yapılacak bina ile ilgili öğretim üyelerinin ve bölüm başkanlarının taleplerini dinliyorlar. Hatta o dönemde Güzel Sanatların Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Cem Çalış bir takım taleplerle gidince bu projenin dışında tutulması uygun görülüyor. Ve şu anda bu bölüm yapılan Eğitim Fakültesine girememiş olup eğitim faaliyetlerini İlahiyat Fakültesi binası içinde yürütmektedir. 

Bu arada Mustafa Baloğlu dekanlıktan ayrılıp bir başka ile gidince, Rektör Mustafa Şahin Rektörlük görevinin yanı sıra vekaleten Eğitim Fakültesinin dekanlığını da üzerine alıyor.

 

Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi çok geniş bir zemine yayıldığı için mevcut projede tadilat yapılıyor. Buna göre Tokat’a yapılacak olan fakülte binası tek bir ‘E’ şeklinde olacaktır. Fakat,  proje bir müddet sonra bütçe yetersizliği bahane edilerek bir bacağından mahrum ediliyor ve E şeklinde olan proje F şekline dönüşüyor. Yani ‘E'nin bir bacağı eksik kalıyor. Binanın şu anda bitmiş hali şu şekildedir.

Firmayı yapan şirketin adı FORS Yapı olup sorumlusu Barış Ceylandır. Rektör Mustafa Şahin, bu 2014 Kasım Rektörlük seçimlerinde binanın neden bir bacağı eksik kaldı denilince, para olmadığı için yaptıramadığını söylüyor. Ve biraz da seçim dönemine yetiştirilmek bina birçok kusuru olmakla birlikte tamamlanıyor.

Rektör Mustafa Şahin (İsmi bende saklı) bir öğretim üyesini Rektörlük seçimleri için ziyarete gittiğinde bu ‘F’ tipi binanın durumunu sorduğunda Rektör. ‘eğer bir daha rektör olursam eksik kalan bacağı yerine diktireceğim diyor.’ Fakat bunun olmayacağı şu anda bile bellidir. Çünkü bu yere otopark yapılmaktadır.

Bugün yapılan binayı gezecek olursanız, binanın yanında boş bırakılan bacağı görebilirsiniz. Üstelik bina o derece kusurlu yapılmıştır ki, ayrıca bir haber konusudur. Okuyucularım aşağıda sunacağım bir fotoğrafa daha baksınlar. Bu fotoğraf Fetullah Gülen okullarından Bakü Kafkas Üniversitesi. ‘F’ şeklindedir.

Şimdi sormak istediğim soru şudur: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi başlangıçta ‘E’ şeklindeyken sonradan ‘F’ye dönüyor. Bu dönüşüm gerçekten bütçe yetersizliğinden mi yoksa Kafkas Üniversitesi gibi Fetullah Gülen bağlantısından mı? Çünkü her ikisi de birbirine çok benziyor. Sizce de değil mi?

 


Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 

Diğer Osman Yıldız Yazıları
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.