DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Osman YILDIZ
Osman YILDIZ
Giriş Tarihi : 26-04-2022 01:49

KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI - 15 -

Hamamın sıcaklığı düşüncelerinin hararetini tetikliyor gibiydi. Akşamın geceye sarkan bu saatlerinde  bir hamamda tek başına birini bekliyor olmak, Kumpas için belki de bir ilkti. Cemaat evinde dinlediği cin, peri hikayelerinin bir kısmı hamamda geçmekteydi. Onları hatırladıkça içine bir ürperti geliyor ve ara sıra göz ucuyla arkasına bakarak derinden gelen bir takım sesleri takip etmek istiyordu. Serinlemek için tam dışarı çıkacakken kapı açıldı. İçeri, zaman zaman buluştukları fakat paralel dedikodular çıktığından buyana görüşmedikleri savcı girdi. “Umarım çok bekletmemişimdir Kumpascığım, gelirken savcı bir arkadaşa rastladım, atlatmak biraz zor oldu.”

Savcı, kısa boylu tıknaz biriydi. Vücuduna sardığı peştamal üzerinde iğreti duruyordu. Fin hamamına geçtiler. Hamamın bu bölümü fitne fücur işler için en uygun bölümdü. Buhar ve keskin sıcaklık burada uzun süre durmaya engeldi. Kumpas, biraz da beklemenin verdiği sıkıntıyla hemen konuya girmek istedi. Savcı, eliyle acele etme Kumpas, konuşacak pek fazla bir şey yok. Çok hata yaptın. Bunda biraz da zapt edemediğin hırslarının etkisi var. Durum çok sıkıntılı, galiba sana bir müddet yardım etmekte zorlanacağız. Üniversitede yapılan bir çok ihale takibe girmiş. Medikalcı ile anlaştığınız 10 trilyonluk işin kokusu çıkmış durumda. Ne gereği vardı dört taksiyi almak. Nakit dururken emlake ve özellikle araca ne gerek vardı. Senin bu kadar çapulcu olabileceğini düşünmemiştik. Yaa şu Kelkit için ne demeli. Orası birçok kişinin başını yedi, şimdi hepimizi yutacak.  Öyle arkamızda siyasi miyasi güç kalmadı, artık uyan Kumpas…” Kumpas’ın kaşları çatılmıştı, YÖK için istenen soruşturma iznini biraz daha sumen altı etmek mümkün değil miydi? Bunu dahi soracak cesareti kendinde bulamadı. Savcı, Kumpasın çehresinde gittikçe kararan rengin farkına varmıştı. “Kusura bakma Kumpas, girişim biraz sert oldu. İşler biraz zorlaştı ama hepten de çaresiz değiliz. Senin bu dönem artık kenara çekilmen hepimiz için hayırlı olacaktır. Öyle bir aday bulmalıyız ki, hem hükümet desteklemeli hem de bizimle beraber olmalı. Kendini iyi kamufle etmiş birini bulmalıyız. Benim aklıma bir isim geliyor. Ne dersin?”

Kumpas, dalgın bir şekilde, “böyle bir isim bulmuşsunuz sanırım” diyebildi.

Fin hamamından banyo yapılan bölmeye geçtiler, kurnanın suyunu açtılar. Burası Fin hamamına nispeten serindi. Birkaç tas soğuk sudan sonra, Kumpas serinlemişti. Savcı, Kumpasa dönerek, “Kuzum, bu kadar cahillik olur mu? Kişilerin özlük haklarıyla ilgili kısıtlamaya hangi cesaretle gidebilirsiniz. Bölümlere ek ders ücreti ile yazdığınız yazılar YÖK’e gitseydi, çok kötü olurdu. Allahtan, durdurabildik. Ödemekte güçlük çektiğiniz ek ders ücretlerinin yüzde yirmi beşini kesmek fikri kimin aklından çıktı. Ve üstelik bunu yazılı olarak istemek…” Kumpas, mahcup bir şekilde “Şafi Veral” diyebildi. Savcı, bir müddet, Kumpas’ın yüzüne baktı ve içinden “çapsız” dedi. “Ne çabuk da birbirlerini satıyorlar.”

Savcı, boy abdesti alacağını söyleyerek yan tarafa geçmek üzere ayağa kalktı. “Son olarak Kumpascığım, Kara Kenan ile olan ilişkinizi artık bitirin. Bir ara tekrar görüşürüz” dedi.

 ©

 

Savcı, arabasına bindiğinde telefonun karşı tarafından Şükriye; “nasıl ama, Kumpas kıvama gelmiş sanırım” derken, Savcı; “daha da gelecek, hiç merak etme Şükriyeciğim. Sen onu bir ruh çağırma seansına daha davet et. Gelen ruh, bizim rektör adayımızın vasıflarını ve gerekirse ismini açıklasın…” (Devam edecek) (Hatırlatmama gerek var mı, bu bir romandır)

NELER SÖYLENDİ?
@
Osman YILDIZ

Osman YILDIZ

DİĞER YAZILARI İTİNA İLE ŞEYTAN TAŞLANIR ADEM’İN ADAM OLMASI STİRLANDİNGO SIFIRA İNAT, BİRİZ TEOG SINAVI VE MUHTEMEL FETÖ GİRİŞİMLERİ CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ VARAN1 Müfredat tartışması mı? MAVİ KÖŞKÜN LAMBASI KANUNLARIN RUHU KAPI ARALIĞİNDAN DÜN ve BUGÜN SİYASET TOPTAN YUVARLAKTIR – DEVLETLÜ AHMET TÜRK “ALTI OK”TAN BEKLEDİKLERİMİZ EVET Mİ HAYIR MI TOKAT GOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İÇİN SAMİMİYET TESTİ 1 İÇİN BİR TEKZİP YENİ ANAYASA SÜRECİNDE TERÖR ve MHP SİYASET-NANEDEN SEÇMELER RİZE ZİLETİ VE ÜLKÜ OCAKLARI TERÖR ve DİL KIÇI HÖLLÜKLENMEMİŞ BEYLER Türk pasaportu ŞU BİZİM AVRUPA SEVDAMIZ TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İÇİN SAMİMİYET TESTİ -1- KİM BU? REKTÖR MÜ? TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ FETÖ 4 BİR KUMPAS DAVASININ ANATOMİSİ ÜZERİNDEN – TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR MUSTAFA ŞAHİN İSTİFA ETMELİDİR… TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ VE FETÖ YAPILANMASI -1- KÜÇÜK BİR FETÖ TARİHÇESİ BİR ŞEYE HAYIR DEMEK: MİLLİYETÇİLİK VE AKP GOPTUM ÇOK GOPTUM BEYAZ ADAM BOŞ KONUŞUYOR PARALEL AVCILIK OSMANLI-CA - TÜRK-CE TOKAT GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİNDE NİHAYET… TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİMİN ‘E’ si FETULLAH'IN ‘F’ sine NASIL DÖNÜŞTÜ? TOKAT GÜNDEM GAZETESİ YAZARI HAMZA SOYKAN’IN DİKKATİNE KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -21- GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK SEÇİMİ VE SÜREÇ KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -20- KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -19- KIBRIS TÜRK’Ü ve TÜRK KAHVESİ KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI – 18 – KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI ÜZERİNE MÜLAKAT KUMPAS VE ŞÜREKASI -17- KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI - 16 -
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA