DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Osman YILDIZ
Osman YILDIZ
Giriş Tarihi : 26-04-2022 01:49

İTİNA İLE ŞEYTAN TAŞLANIR

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümüne alınacak Yardımcı Doçent ilanında ‘'Kur’an ve Sünnet rehberliğinde şeytanla mücadele edecek insan eğitimi üzerine çalışmaları olma'' şartı ile öğretim üyesi alınacağı duyurusu yapmış.

İyi ki de yapmış…

Benim alanım İlahiyat olmasa da İtina ile şeytan taşladığım malumdur. 

Bu konuda edindiğim deneyimleri ve bilgileri okuyucularla paylaşarak, onların arasından çıkacak uzman kadrolara yardımcı olmak isterim.

Elimde eski bir yazma kitabın bir bölümünde şeytan taşlama tarifi ile ilgili, ki şeytanın işine bakın çoğu yeri okunmuyor ama olsun ben metin tamiri konusunda biraz bir şeyler biliyorum ve sağ kolumun üzerindeki melekle de aram çok iyi , şöyle yazıyor:

“İtina ile şeytan taşlanır. 

Şeytanın size musallat olduğunu mu düşünüyorsunuz?Gece yatağınız gıcırdadığı için… sıcak su sarfiyatınız mı arttı…

Rüyanızda bol bol halvete girip, bir yerleriniz mi kaşınıyor…

Sokağa çıktığınızda milletin giyiminden kuşamından dolayı abdestinizi tutamıyor musunuz?

Ağzınızı bozup sağa sola küfürler saçıyor musunuz?...
……
O zaman bilin ki şeytan sizsiniz.”

Yazma kitabın ilerleyen sayfalarında bir Şeytan taşlama tarifi var ama kitabın yazarı da bunun etkili olacağından emin değildir. Birkaç kez ben de denedim, kafa patlatmaktan, göz çıkarmaktan başka bir işe yaramadığını tecrübe ettim. Ben kitaptaki tarifi yine de yazayım da, belki kafasını patlatacaklarınız için işe yarar:

“Önce mübarek topraklardan getirilmiş, zemzeme batırılımış, üç kulhü bir elham okunmuş taşlar, şeyhinizin eteğinin altında uygun bir yerde mübarek üç cuma bekletilir; üç ayalara üç gün kala, bu taşlar şeytanın bol olduğu meskuna getirilir; önce papazın haçı çıkarılır, sonra hahamın tespihi çekilir; daha sonra da imamın salası okunur, dualar eşliğinde henüz sünnet olmuş bebelerin uzvu istikametinde hedefe atılır…

Şeytan en çok karanlığı sever. Karanlıktan kaçınız, özellikle kara cahillerden imtina ediniz. Lakin şeytanların en çok nefret ettikleri ışıktır. Mum ışığı bile şeytanı korkutur. Ama en etkilisi alimin ışığıdır. Düz dünyanızı yuvarlaklaştırır, sizi insana yaklaştırır… ağzınızı yumuşatır… dilinizi tembelleştirir… Artık eliniz, beliniz, diliniz sizdedir.” 

Kitap istenirse İlahiyat Fakültelerine hediye edebilirim. 

Kitabın içinde daha çok şeyler var, yeri geldikçe onları sizinle paylaşacağım. Zaten yazdıklarımın çoğu oradandır…

NELER SÖYLENDİ?
@
Osman YILDIZ

Osman YILDIZ

DİĞER YAZILARI ADEM’İN ADAM OLMASI STİRLANDİNGO SIFIRA İNAT, BİRİZ TEOG SINAVI VE MUHTEMEL FETÖ GİRİŞİMLERİ CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ VARAN1 Müfredat tartışması mı? MAVİ KÖŞKÜN LAMBASI KANUNLARIN RUHU KAPI ARALIĞİNDAN DÜN ve BUGÜN SİYASET TOPTAN YUVARLAKTIR – DEVLETLÜ AHMET TÜRK “ALTI OK”TAN BEKLEDİKLERİMİZ EVET Mİ HAYIR MI TOKAT GOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İÇİN SAMİMİYET TESTİ 1 İÇİN BİR TEKZİP YENİ ANAYASA SÜRECİNDE TERÖR ve MHP SİYASET-NANEDEN SEÇMELER RİZE ZİLETİ VE ÜLKÜ OCAKLARI TERÖR ve DİL KIÇI HÖLLÜKLENMEMİŞ BEYLER Türk pasaportu ŞU BİZİM AVRUPA SEVDAMIZ TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İÇİN SAMİMİYET TESTİ -1- KİM BU? REKTÖR MÜ? TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ FETÖ 4 BİR KUMPAS DAVASININ ANATOMİSİ ÜZERİNDEN – TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR MUSTAFA ŞAHİN İSTİFA ETMELİDİR… TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ VE FETÖ YAPILANMASI -1- KÜÇÜK BİR FETÖ TARİHÇESİ BİR ŞEYE HAYIR DEMEK: MİLLİYETÇİLİK VE AKP GOPTUM ÇOK GOPTUM BEYAZ ADAM BOŞ KONUŞUYOR PARALEL AVCILIK OSMANLI-CA - TÜRK-CE TOKAT GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİNDE NİHAYET… TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİMİN ‘E’ si FETULLAH'IN ‘F’ sine NASIL DÖNÜŞTÜ? TOKAT GÜNDEM GAZETESİ YAZARI HAMZA SOYKAN’IN DİKKATİNE KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -21- GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK SEÇİMİ VE SÜREÇ KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -20- KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -19- KIBRIS TÜRK’Ü ve TÜRK KAHVESİ KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI – 18 – KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI ÜZERİNE MÜLAKAT KUMPAS VE ŞÜREKASI -17- KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI - 16 - KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI - 15 -
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA