DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Osman YILDIZ
Osman YILDIZ
Giriş Tarihi : 26-04-2022 01:49

TOKAT GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİNDE NİHAYET…

TOKAT GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİNDE NİHAYET…

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi seçim süreci ile ilgili okuyucularımla epey bir yazı paylaşmıştım. Ve nihayet atama gerçekleşti; mevcut Rektör tekrar atandı. Devletimizin bir bildiği vardır diyoruz. Fakat şunu hemen belirtmeliyim ki, evet bu benim için mağlubiyet, fakat yenilgi asla değildir. Bundan sonraki süreçte daha titiz bir şekilde bu üniversitede cereyan eden hadiseleri yakından takip edeceğim. Her türlü usulsüzlüğü osmanyildiz36@hotmail.com adresinden benimle paylaşabilirsiniz.

Bu arada bir hususu da belirtmek istiyorum. Kumpas Şahin ve Şürekası adlı romanımla ilgili olarak mevcut Rekör Mustafa Şahin şikayette bulunarak yazıların kaldırılmasını istemiş. 17.11.2014 tarih itibarıyla bana tebliğ edilen mahkeme kararında 1-14 arası yazıların kaldırılması istenmiş. Bu tarih itibariyle bu yazıları kaldırdım. Adalete olan inancımla itiraz hakkımı da kullanıp ben yokken alınan bu karara itirazımı yaptım. Ayrıca okuyucularım üzülmesin, bu romanın kalan nüshalarını da buradan yayınlayıp ve ayrıca yakın bir zamanda tamamlayıp kitaplaştıracağım.

 Evet Mustafa Şahin yeniden rektör oldu. Fakat o rektör olarak ikinci kez atandığında ona karşı bir zafer de ben kazandım. Size bu zaferimden gururla bahsedeceğim.

18.11.2014 tarihinde ve saat 13.30’da Tokat 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde Yard. Doç. Dr. Erdoğan Usta’ya yönelik bir iftira davasında tanık olarak müdahil oldum. Kıbrıs’tan sevgili dostum Erdoğan Bey’e hem destek olmak hem de adaletin yerine gelmesi için üşenmedim Tokat’a geldim. Üniversite yönetimi yanına aldığı yandaşlarıyla sevgili dostuma şeytanın aklına gelmeyecek bir dava açtılar. Bu kumpasın içinde Doç. Dr. Alpaslan Demir,  Yard. Doç. Dr. Zehra Nur Ersözlü, Yard. Doç. Dr. Rukiye Şahin ve bu kumpasın içinde yer alacağını hiç düşünmediğim Yard. Doç. Dr. Samet Başol yer almıştır. Bunların iddiası, güya Erdoğan Bey,  Ramazan’da ezan okunduğunda “köpek gibi uluyor”muş. Toplumun kutsal değerlerine saldırı olarak kamu davası olarak yürütülen bu mahkeme bugünün Türkiye’sinin inanılmaz manzarasını aksettiriyordu. Bu derece ahlaksızca bir iftira ne mukaddesata ne de ahlaka sığacak bir şeydir. Kendimi bir an için İran veya Sudi Arabistan’da zannettim. Fakat her şeye rağmen Türk adaleti işliyordu.

Samet  Başol’un verdiği ifade “Hakim”in dikkatinden kaçmamıştı. Bu iftira davasından bir ay önce, benim de dahil olduğum, “kampus alanında bira içmek” davasında “Kampüs alanında hiçbir olumsuz davranışa rastlamadığını” belirten Samet, bu iftira davasına dahil olmuştu.  Ya Zehra Nur Ersözlü, devletin bütün imkanlarından yararlanarak Amerika’dan döndükten sonra  kumpasın bir parçası olmak için elini hızlı tutmuş görünüyordu. Alpaslan Demir’in ve Rukiye Şahin’in bir husumet hırsı içinde hareket ettiği açıkça belli oluyordu. Bu hırs o kadar üst seviyede idi ki, kendisi Samet Başol’la birlikte  Balıkesir’de Sempozyumda iken, bizlerin kampus alanında bira içtiğimizi görüyor ve şikayetçi oluyordu. Üstelik idari soruşturmayı yürütenler kendisine “arkadaş sen o sıra şehir dışındasın” demeyi bile akıllarına getiremiyorlardı.

Çok şükür, adalet yerini buldu ve bunların iftira davası çöktü. Şimdi sırada bira içtiler meselesinde. Onu da yakında çözer, bu müfterilerin ipini pazara çıkarırız. Az kaldı.

 

Zafer kazandık diye sevinmeyin. Her hatanızı ve her kusurunuzu bu sütundan dünyaya duyurmaya devam edeceğim.  osmanyildiz36@hotmail.com

NELER SÖYLENDİ?
@
Osman YILDIZ

Osman YILDIZ

DİĞER YAZILARI İTİNA İLE ŞEYTAN TAŞLANIR ADEM’İN ADAM OLMASI STİRLANDİNGO SIFIRA İNAT, BİRİZ TEOG SINAVI VE MUHTEMEL FETÖ GİRİŞİMLERİ CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ VARAN1 Müfredat tartışması mı? MAVİ KÖŞKÜN LAMBASI KANUNLARIN RUHU KAPI ARALIĞİNDAN DÜN ve BUGÜN SİYASET TOPTAN YUVARLAKTIR – DEVLETLÜ AHMET TÜRK “ALTI OK”TAN BEKLEDİKLERİMİZ EVET Mİ HAYIR MI TOKAT GOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İÇİN SAMİMİYET TESTİ 1 İÇİN BİR TEKZİP YENİ ANAYASA SÜRECİNDE TERÖR ve MHP SİYASET-NANEDEN SEÇMELER RİZE ZİLETİ VE ÜLKÜ OCAKLARI TERÖR ve DİL KIÇI HÖLLÜKLENMEMİŞ BEYLER Türk pasaportu ŞU BİZİM AVRUPA SEVDAMIZ TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İÇİN SAMİMİYET TESTİ -1- KİM BU? REKTÖR MÜ? TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ FETÖ 4 BİR KUMPAS DAVASININ ANATOMİSİ ÜZERİNDEN – TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR MUSTAFA ŞAHİN İSTİFA ETMELİDİR… TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ VE FETÖ YAPILANMASI -1- KÜÇÜK BİR FETÖ TARİHÇESİ BİR ŞEYE HAYIR DEMEK: MİLLİYETÇİLİK VE AKP GOPTUM ÇOK GOPTUM BEYAZ ADAM BOŞ KONUŞUYOR PARALEL AVCILIK OSMANLI-CA - TÜRK-CE TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİMİN ‘E’ si FETULLAH'IN ‘F’ sine NASIL DÖNÜŞTÜ? TOKAT GÜNDEM GAZETESİ YAZARI HAMZA SOYKAN’IN DİKKATİNE KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -21- GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK SEÇİMİ VE SÜREÇ KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -20- KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -19- KIBRIS TÜRK’Ü ve TÜRK KAHVESİ KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI – 18 – KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI ÜZERİNE MÜLAKAT KUMPAS VE ŞÜREKASI -17- KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI - 16 - KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI - 15 -
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA