DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Osman YILDIZ
Osman YILDIZ
Giriş Tarihi : 26-04-2022 01:49

SİYASET-NANEDEN SEÇMELER

Benlik  davası  güdenlerin  işe  ilkin  koyun  gütmekle  başlaması  gerekir. 

Eşeğe  binmeden  araba  sürenlerin  trafikteki  hali  malum. 

Önce  hızınızı  yenmeyi  öğreneceksiniz.

Yer  yatağında  büyüyenler  bilir.  Karyolaya  çıkışlar  yuvarlana  yuvarlanadır.    Erken  çıkanın  yatağı  gıcırdar.

Gıcır  gıcır  olmasını  bileceksin.

Sırtı  sıvazlanan  gevşer.  Fakat  fazla  okşarsanız,  önce  gazı,  sonra    b..u  çıkar. 

Gaz  kesmesini  bileceksin.

Her  şeyin  erkenin  derken  olduğunu,  her  şeyin  geçinin  güç  olduğunu,  diline  gem  vura  vura  öğreneceksin.

Anadolu’nun  ıssız  tarlalarında  görürüsün:  Koca  bir  ekin  tarlasının  içinde  tek  bir  ağaç.  Bir  derviş  piri  gibi  ekinlerin  vızıltısını  dinler. 

Dinmesini  bileceksin.

Rüzgârın  dal  kırdığını,  fırtınanın  dam  uçurduğunu,  boranın  can  aldığını  yaşaya  yaşaya  öğreneceksin.

Esmesini  bileceksin.

Uçmak  için  kollarınızın  ne  kadar  yetersiz  olduğunu  daha  çocukken  fark  etmişsinizdir.  Sonra  düşünürsünüz.  Ne  uçurur,  ne  uçurmaz.  Pohpohlanınca  koltuklarınızın  kabardığını  hissedersiniz.    Ruhunuz  yerden  kesildiğinde,  şeyh  uçurmaz  mürit  uçururmuş  öğrenirsiniz.  Madem  uçamıyorum,  şeyh  olayım  dersiniz.  Oysa  uçmaya  Hezarfen  Çelebi  gibi  başlamak  gerek.    Birkaç  kez  burnunuzun  üzerine  düşmek  gerek.  O  vakit  anlarsınız;  burnunuzun  sadece  koku  almaya  yarayan  bir  organ  olmayıp  aynı  zamanda  kıl  aldırmanız  gerektiğini. 

Düşmesini  bileceksin.

kadikoy escort

Masada  gözü  olanların  hep  masada  kaybedildiğini  bilmesi  gerek. 

Aş  aslında  ocakta  pişer.  Biraz  da  sofrada  pişmek  gerek. 

 

Yarayı  deşmek  gerek.  Deşilmeyen  yara,  kendi  yaran  olmaktan  çıkar.  İrini  akıtmak  gerek.  Baktın  iyileşmiyor.    Kesip  atmak  gerektiğini  bileceksin.

NELER SÖYLENDİ?
@
Osman YILDIZ

Osman YILDIZ

DİĞER YAZILARI İTİNA İLE ŞEYTAN TAŞLANIR ADEM’İN ADAM OLMASI STİRLANDİNGO SIFIRA İNAT, BİRİZ TEOG SINAVI VE MUHTEMEL FETÖ GİRİŞİMLERİ CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ VARAN1 Müfredat tartışması mı? MAVİ KÖŞKÜN LAMBASI KANUNLARIN RUHU KAPI ARALIĞİNDAN DÜN ve BUGÜN SİYASET TOPTAN YUVARLAKTIR – DEVLETLÜ AHMET TÜRK “ALTI OK”TAN BEKLEDİKLERİMİZ EVET Mİ HAYIR MI TOKAT GOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İÇİN SAMİMİYET TESTİ 1 İÇİN BİR TEKZİP YENİ ANAYASA SÜRECİNDE TERÖR ve MHP RİZE ZİLETİ VE ÜLKÜ OCAKLARI TERÖR ve DİL KIÇI HÖLLÜKLENMEMİŞ BEYLER Türk pasaportu ŞU BİZİM AVRUPA SEVDAMIZ TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İÇİN SAMİMİYET TESTİ -1- KİM BU? REKTÖR MÜ? TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ FETÖ 4 BİR KUMPAS DAVASININ ANATOMİSİ ÜZERİNDEN – TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR MUSTAFA ŞAHİN İSTİFA ETMELİDİR… TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ VE FETÖ YAPILANMASI -1- KÜÇÜK BİR FETÖ TARİHÇESİ BİR ŞEYE HAYIR DEMEK: MİLLİYETÇİLİK VE AKP GOPTUM ÇOK GOPTUM BEYAZ ADAM BOŞ KONUŞUYOR PARALEL AVCILIK OSMANLI-CA - TÜRK-CE TOKAT GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİNDE NİHAYET… TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİMİN ‘E’ si FETULLAH'IN ‘F’ sine NASIL DÖNÜŞTÜ? TOKAT GÜNDEM GAZETESİ YAZARI HAMZA SOYKAN’IN DİKKATİNE KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -21- GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK SEÇİMİ VE SÜREÇ KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -20- KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI -19- KIBRIS TÜRK’Ü ve TÜRK KAHVESİ KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI – 18 – KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI ÜZERİNE MÜLAKAT KUMPAS VE ŞÜREKASI -17- KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI - 16 - KUMPAS ŞAHİN VE ŞÜREKASI - 15 -
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA