ankara escort
Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
BBP: Kararımız HDP’nin kazanma
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ağrı, Batman, Bingöl,
Bahçeli’den Kocamaz yorumu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin’de başvurusu süresi dolduğu için başvur
C.Ü. ÖĞRENCİLERİ FIRAT YILMAZ
Cumhuriyet Üniversitesi'nde (C.Ü.) eğitim gören öğrenciler, Ege Üniversitesi'nde
Tanzimde büyük skandal! Bedava
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, tanzim satışlar için bedava verilen 36 bin
TCDD Genel Müdürü görevden alı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda görevden alma süreci devam ediyor. TCDD İşlet
ERDOĞAN BU KEZ DE FRANSA'YA MEYDAN OKUDU

ERDOĞAN BU KEZ DE FRANSA'YA MEYDAN OKUDU

  Bu haber 13 Ocak 2013, Pazar 01:00:31 eklenmiştir.
ERDOĞAN BU KEZ DE FRANSA'YA MEYDAN OKUDU ........

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İmralı’da Abdullah Öcalan ile başlayan görüşmelerin ardından Fransa’da PKK’lı üç kadının öldürülmesiyle ilgili dün PKK’yı suçladı. Erdoğan, Muzlum Doğan ve Mahsun Korkmaz cinayetlerini örnek göstererek, Bu terör örgütü, pirüpak bir örgüt müdür?” diye sordu. Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ye de “Fransa bu olayı derhal aydınlatmalı” dedi.

Başbakan Erdoğan, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin(ASKON) 8. Olağan Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı. Paris’te PKK’lı üç kadının öldürülmesi ve İmralı’da Abdullah Öcalan ile görüşmelerle başlayan yeni süreç hakkında konuşan Başbakan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

ER YA DA GEÇ ÇÖZÜLECEK: Allah’ın izniyle bu mesele çözülecek. Bugün ya da yarın, er ya da geç; bu cerahat mutlaka sökülüp atılacak. Şu anda devam eden süreçte kararlılıkla yol alıyoruz. Umutluyuz, iyimseriz ama aynı zamanda temkinliyiz ve dikkatliyiz. Geçmişte iyi niyetli girişimlerin nasıl provoke edildiğini, sabote edildiğini çok iyi biliyoruz. Önümüzdeki süreçte bu tür vakaların yaşanabileceğini de ihtimal dahilinde görüyoruz. Her ne olursa olsun, hangi engel çıkarılırsa çıkarılsın, vazgeçmeden, yılmadan ve yıkılmadan inatla kardeşlik için mücadeleye devam edeceğiz.

HOLLANDE’A AÇIK MESAJ: Çok daha ilginci Fransa Devlet Başkanı’nın yaptığı açıklamada ’düzenli görüşmelerimiz oluyor’ ifadesi şecaat arz ederken sirkatin söylemektir. Avrupa Birliği’nin terör örgütü ilan ettiği bu örgütlerin mensupları ve Kırmızı Bülten ile aranan bu insan veya insanlar sizinle nasıl düzenli olarak görüşebilir. Bu nasıl bir siyasettir? Tabii işi kovalıyoruz. Neticesini şöyle veya böyle alırız veya alamayız. Ama yasaların bize tanıdığı haklar neyse, bu haklarla bu işi kovalıyoruz. Fransa bu olayı derhal aydınlatmalıdır. Ayrıca, Fransa Devlet Başkanı bu terör örgütü mensuplarıyla neden görüştüğünü, ne görüştüğünü, hangi tasarım dahilinde bu teröristlerle iletişim halinde olduğunu da derhal Fransız, Türkiye ve dünya kamuoyuna açıklamalıdır.

MAZLUM DOĞAN ÖRNEĞİ: (Paris suikastı ile ilgili BDP’lilerin açıklamalarını kast ederek) Örgüt içi bir hesaplaşma olabileceği ihtimalini sorgusuz sualsiz reddettiler. Niye? İşlerine gelmedi, çünkü ucu onlara dokundu. Sorumsuzca devleti, hükümeti itham ettiler. Allah aşkına soruyorum: Bu terör örgütü, pirüpak bir örgüt müdür? Bugüne kadar hiç mi böyle infazlar yapmadı? Benden bir şeyleri açıklamamı mı istiyorsunuz? Hatırlatayım. Mazlum Doğan, Mahsum Korkmaz başta olmak üzere, örgüt içinde nice genç, nice çocuk kurşuna dizildi, infaz edildi, cesetleri, mezarları bile annelerinden saklandı. Bunların hepsi bizim belgelerimizde mevcut. Paris’te öldürülen Sakine Cansız’ın nişanlısı Mehmet Şener de örgüt tarafından infaz edildi. Bunlar olmayan şeyler değil. Bunların cibilliyetinin gereği bu.

SÜREÇ DEVAM EDECEK: Sebebi, failleri her ne olursa olsun, biz bu provokasyonların, bu hadiselerin süreci engellememesi için tedbirlerimizi aldık ve almaya devam edeceğiz. Bu süreci inşallah nihayete ulaştıracağız, inşallah, Türkiye’ye, aziz milletimize ölümlerin durması sevincini yaşatacağız. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Kimse tedirgin olmasın.   

 

 

 

Mevlevihane’de 4 saat kaldı

Erdoğan dün akşam Eyüp’teki Bahariye Mevlevihanesi’ne gitti. Burada yaklaşık 4 saat kalan Erdoğan, Saat 22.00 sıralarında Üsküdar Kısıklı’daki evine döndü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mevlevihaneyi gezdiği ve yetkililerden bilgi  aldığı öğrenildi.

 

 

 

 

‘Cansız’ı tanıyorum’ demişti

Siyasi cinayetlere alışkın olmayan Fransa’da büyük şok yaratan infazları Cumhurbaşkanı François Hollande ‘korkunç’ olarak tanımlayıp kınadı. Hollande “Bu korkunç olay benim de aralarında birini tanıdığım üç kişiyi doğrudan etkiliyor. Sakine Cansız bizimle düzenli bir şekilde buluştuğu için onu ben ve çok sayıda siyasi aktör tanırdı.” dedi.

 
 
 
 
 
MEHMET EKİCİ / LÜTFULLAH KAYALARCI / SHA
 
 
 


ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.