Gündem
Giriş Tarihi : 26-04-2024 19:18

MEB, yeni müfredat taslağını paylaştı

Milli Eğitim Bakanlığı, tüm öğretim kademelerindeki zorunlu derslere ait "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" yeni müfredat taslağını kamuoyuyla paylaştı. Taslak için internet sitesi üzerinden bir hafta süresince görüş bildirilebilecek.

MEB, yeni müfredat taslağını paylaştı

Milli Eğitim Bakanlığı, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" adını taşıyan yeni müfredat taslağını kamuoyuyla paylaştı. Taslak bir hafta süreyle askıda kalacak.

Müfredatla ilgili görüş ve önerilerin "http://gorusoneri.meb.gov.tr" adresinden paylaşılabileceği bildirildi.

Bir haftalık askı süresinin sonunda Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı gelen eleştiri, görüş ve önerileri inceleyerek, müfredata son şeklini verecek.

Yeni müfredat 2024-2025 eğitim öğretim yılında her kademenin birinci sınıfında devreye alınacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokunzu sınıflar yeni müfredatla eğitim görecek.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, dün yaptığı açıklamada, daha sonra öneriler doğrultusunda gözden geçirilerek onaylanacak olan yeni müfredatın önümüzdeki yıldan itibaren bütün kademelerin 1. sınıflarında uygulanmaya başlanacağını duyurmuştu.

Bakan Tekin, müfredatın ne kadar süreyle askıda kalacağına ilişkin, "Planımız bir hafta. Öneri ve görüşler, eğer yoğun bir şekilde gelmeye devam ederse süreyi uzatabiliriz. Ama uzun zamandır tartışıldığı için herkesin bence bu konuda birikimi ve hazırlığı olduğunu varsayıyorum. Bu süre içerisinde bizlerle paylaşırlarsa mutlu oluruz. Eğer yoğun bir şekilde görüş alışverişi devam ederse süreyi de uzatabilecek durumdayız. Planımız şu anda bir haftalık bir askı süresi. Bir haftanın sonunda da modeli Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımız son eleştiri, görüş, öneri ve paylaşımlar doğrultusunda revize edip uygulanmak üzere onaylamış olacağız" diye konuşmuştu.

AdminAdmin