Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Hafik İlçesindeki Un Değirm
Sivas'ın Hafik ilçesindeki su değirmeni yaklaşık 150 yıldır dönerek, ade
Merkez Bankası faiz oranını
Merkez Bankası, yüzde 19'luk politika faizini 100 baz puan indirerek, yüzde 1
Doğalgaz ve elektriğe büyü
Enerji üretim ve dağıtım sektöründen dört kaynağın Reuters'e verdiği b
LPG'ye zam
LPG oto gaza 15 kuruş zam geldi. Söz konusu fiyat artışı bu gece yarısınd
Davutoğlu Sivas’ta partisin
GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Milleti birleştirecek bir g
Tehlikeli gerginlik...

Tehlikeli gerginlik...

  Bu haber 17 Ekim 2019, Persembe 15:46:02 eklenmitir.
Tehlikeli gerginlik... Almanya'nýn Lüdenscheid kentinde Türkiye’nin TSK'nýn Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK'nýn Suriye kolu YPG'ye karþý baþlattýðý operasyonu protesto gösterileri sýrasýnda Türk ve Kürt gruplar arasýnda çýkan kavgada bir Türk kökenli Alman aðýr yaralandý. Bottrop’ta da beþi polis, sekiz kiþi yaralandý.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Almanya'nýn Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Lüdenscheid kentinde TSK'nýn Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK'nýn Suriye kolu YPG'ye karþý baþlattýðý operasyona karþý protesto gösterisi düzenlendi. Protestoda, Türk kökenli bir Alman, sýrtýndan býçaklanarak aðýr yaralandý.

Polis açýklamasýnda 50 yaþýndaki yaralýnýn hastaneye kaldýrýldýðý ve akþam saatlerinde ifadesine baþvurulabildiði bildirildi. Olayla ilgili açýlan soruþturmanýn cinayet masasý, terör ve siyasi suçlara bakan devlet güvenlik birimi ve Hagen Baþsavcýlýðý tarafýndan yürütüldüðü kaydedildi.

Westfaelische Anzeiger gazetesi, YPG yanlýsý Kürtlerin gösterisi sýrasýnda Kürtler ve Türkler arasýnda kavga çýktýðýný, býçaklama olayýnýn bu sýrada yaþandýðýný bildirdi.

BOTTROP'TA SEKÝZ YARALI

DW Türkçe'nin aktardýðýna göre, Bottrop kentinde de Kürt ve Türk göstericilerin arasýnda çýkan kavgada da Çarþamba akþamý sekiz kiþi hafif yaralandý. Polis verilerine göre, yaklaþýk 50 kiþilik Kürt göstericinin "izinli gösterisi" yakýnýnda bir Türk grubun toplandýðý, "provokasyon ve taþ atma” sonucu kavga çýktýðý bildirildi.

Recklinghausen Emniyeti, gösterinin resmen sona ermesi sonrasýnda her iki grubun daha da kalabalýklaþtýðýný, karþýlýklý sataþmalar sonrasý olayýn büyüdüðünü ve polisin takviye güçlerle müdahalesi sonrasýnda gruplarýn temasýnýn önlendiði kaydedildi. Olayda beþ polis, bir kadýn ve iki erkeðin hafif yaralandýðý, yaralama suçundan beþ kiþinin gözaltýna alýndýðý kaydedildi.

Pazartesi akþamý da Herne kentinde Kürtlerin protesto gösterisi sýrasýnda Türklere ait bir büfe ve bir kýraathaneye saldýrýlmýþ, biri polis beþ kiþi yaralanmýþtý. Polis açýklamasýnda, her iki saldýrýdan önce protestocu gruba yönelik tahrikler olduðu bildirilmiþti.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.