Sivas
Giriş Tarihi : 02-07-2013 04:27

2 TEMMUZ 1993 SİVAS OLAYLARI’NDA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sivas Valisi Kemelek ve Ürgüp, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleriyle, eski Madımak Oteli binasında oluşturulan anı köşesine karanfil bıraktı.

  2 TEMMUZ 1993 SİVAS OLAYLARI’NDA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleriyle, 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda hayatını kaybeden 37 kişi için, Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürülen eski Madımak Oteli binasında oluşturulan anı köşesine karanfil bıraktı.

 

Kemelek, Ürgüp ve beraberindekiler, valilik önünden yürüyerek Sivas İl Özel İdaresi Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürülen eski Madımak Oteli binasına geldi. Kemelek, Ürgüp ve diğer yetkililer, olaylarda yaşamını yitirenlerin isimlerinin yazılı olduğu anı köşesine karanfil bıraktı.

 

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kemelek, 20 yıl önce yaşanan elim olayda birçok vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlattı.

 

Acıları paylaşmak, bundan sonra Sivas'ın kardeşlik, barış ve huzur ortamına katkıda bulunmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden Kemelek, "Sivas halkı, bu olaydan çok üzüntü duymakta. Bizler de Sivas'ın yöneticileri olarak her zaman Sivas halkının yanında olmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

 

Sivas olaylarında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Kemelek, "Böyle bir acıyı Sivas bir daha görmesin istiyoruz" dedi.

 

Anma programına, Sivas Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay ve İl Müftüsü Yusuf Şahin'in aralarında bulunduğu protokol üyeleri katıldı.

AdminAdmin