Gündem
Giriş Tarihi : 14-11-2023 14:41

Nihal Candan ve Bahar Candan gözaltına alındı!

Katıldıkları yarışma programları ile gündeme gelen sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler, haklarında çıkan suç örgütü üyeliği iddialarının ardından gözaltına alındı.

Nihal Candan ve Bahar Candan gözaltına alındı!

BirGün yazarı Timur Soykan, Candan kardeşler ile ilgili çok sayıda kişiyi dolandıran bir suç örgütünün mensubu oldukları yönünde iddiaları gündeme getirmişti.

Örgütün gizli kasası oldukları yönünde iddiayı yazan Soykan, “Bahar ve Nihal Candan kardeşler, çok sayıda kişiyi dolandıran bir suç örgütünün mensubuydu. 26 Eylül 2023’te yapılan suç duyurusunda 3 şikâyetçi ve 25 mağdur yer aldı” ifadelerini kullanmıştı.6176020645d2a0a1041a440c.webp

13 KİŞİDEN 10 MİLYONRA LİRA TOPLADILAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, devlet kurumlarından ihale yoluyla sözde ucuza araç sattıklarını beyan eden şüphelilerin, ağlarına düşürdükleri kişilere ucuz araç satışı yaparak güven kazandıklarını, bu yöntemle araç talepleri alarak para topladıklarını tespit etti. 13 kişiden yaklaşık 10 milyon lira toplayan şüphelilerin ihalede sorun olduğu gerekçesi ile mağdurlara geri ödeme yapmayarak araç teslimi sağlamadıkları belirlendi.

Teknik ve fiziki takip sonucunda 6 şüpheli, 3 Mayıs'ta yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden çete lideri eski polis memuru Onur Apaydın'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

kapak-132742.jpg

CANDAN KARDEŞLER GÖZALTINDA

Çalışmalarına devam eden polis ekipleri, katıldıkları bir moda programıyla isimlerini geniş kitlelere duyuran Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin, söz konusu çetenin paralarını akladıkları tespit edildi. Bunun üzerine ekipler bu sabah, ismini değiştirerek Gülnihal Çiçek yapan Nihal Candan, Aleysa Bahar Candan ve Hacı İsrafil Sağlam'a yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Candan kardeşler, işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

AdminAdmin