Gündem
Giriş Tarihi : 06-02-2023 10:37

Deprem haritası ortaya çıktı

İngiltere merkezli haber ajansı Reuters, Türkiye'de meydana gelen ve birçok ülkede de yıkıma sebep olan deprem ile ilgili dikkat çekici bir harita yayınladı.

Deprem haritası ortaya çıktı

İngiltere’nin saygın haber ajanslarından Reuters, Türkiye’yi sarsan deprem sonrasında anbean gelişmeleri uluslararası kamuoyu ile paylaşıyor… Haber ajansı resmi Twitter hesabından bir görsel paylaşarak Türkiye’de korku ve endişe yaratan ve çok sayıda insanın yaşamını yitirdiği depremin etkisini gözler önüne serdi.


Reuters’ın paylaştığı haritada depremin etkisi gözler önüne seriliyor. Haritada depremin etkilediği bölgeler farklı renk tonlarında paylaşılırken koyu kahverengi ile işaretli bölgelerde depremin yoğun hissedildiği görülüyor. İşaretli rengin koyuluğu azaldıkça depremin de etkisi azaldı.

Paylaşılan harita depremin birçok şehir ve ülkeyi etkilediği görüldü. Depremin Kıbrıs ve Suriye’de de hissedildiği belirtilirken Ankara’ya doğru olan bölümde de depremin hissedildiği anlaşılıyor.

Haber ajansı, “6 Şubat’ta meydana gelen 7.9 büyüklüğündeki deprem birçok komşu ülkede de hissedildi” yorumuna yer verdi.

AdminAdmin