Sivas
Giriş Tarihi : 07-05-2024 04:40

Erdoğan'dan övgü dolu sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Divriği Ulu Cami ve Darüşsifası’nın açılış programında Ulu Cami’ye olan hayranlığını dile getirdi.

Erdoğan'dan övgü dolu sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Divriği Ulu Cami ve Darüşsifası’nın açılış programında Ulu Cami’ye olan hayranlığını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan  Sivas’a mutlaka gitmenizi ve Divriği ulu Cami’ni mutlaka ziyaret edin dedi. Divriği Ulu Cami ve Darüşsifası için güzeller güzeli bir yer ifadesini kullandı.

Divriği Ulu CamiiDivriği Ulu Cami Darüssifasi

Vakıflar Haftası münasebetiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl münasebetiyle 201 eserin açılış programı gerçekleştirildi. Divriği Ulu Cami ve Darüşsifası’nın açılış programına telekonferans sistemi ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada Ulu Cami’ye olan hayranlığını bir kez daha dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2010 yılında gezdiği ve bugün itibari ile restorasyon çalışmaları tamamlanıp yeniden hizmete açılan Divriği Ulu Cami için, “Sivas’a gittiğinizde güzeller güzeli Divriği Ulu Cami ve Darüşsifası’nı ziyaret etmeyi unutmayın.” İfadelerine yer verdi.

Divriği Ulu Cami ve Darüşsifası, 2015 yılında restorasyona alınmış ve 9 yılın ardından bugün yapılan törenle hizmete girdi.    

Divriği Ulu Cami 1

AdminAdmin