Sivas
Giriş Tarihi : 26-07-2020 07:59

BAŞKAN BİLGİN, KARDEŞLER PARKINDA İNCELEMELERDE BULUNDU...

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Kardeşler Mahallesinde yapımı devam eden parkta incelemelerde bulundu.

BAŞKAN BİLGİN, KARDEŞLER PARKINDA İNCELEMELERDE BULUNDU...

5 bin metrekare alan üzerine yapılan parkta çalışmaları yakından inceleyen Başkan Bilgin çocuklara oyuncak dağıtarak parkın yapımında emeği geçen işçilerle de bir süre sohbet etti.

Kısa zaman içerisinde bitirilmesi planlanan parkla ilgili açıklama yapan Başkan Bilgin, “Kardeşler Mahallesinde hemşerilerimizin hizmetine sunacağımız 5 bin metrekare alan içerinde içerisinde çocuk oyun alanları yürüyüş yolları ve farklı türlerde meyve ağaçları, süs ağaçları olan bol yeşillikli bir park olacak. Yeni dönemde yapacağımız parklarda meyve bahçeleri bulunan alanlarda olacak. Bu parkımızda hayata geçtiğinde çocuklarımızın hoşça vakit geçirecekleri güzel bir alan olacak.” dedi.

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
Belediye ekiplerinin şehirde bulunan 65 mahallede farklı alanlarda çalışmalar gerçekleştirdiğine de değinen Başkan Bilgin, “Altyapı çalışmalarımız, kanal çalışmalarımız, asfalt çalışmalarımız, kültür merkezleri çalışmalarımız, imar çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bunu gerçekleştirirken de bölge halkını muhtarlarımızı, öğretmenlerimizi, imamlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı projelere dâhil ederek halkın istediği o mahallede yaşayanları mutlu edecek projeleri şehrimize kazandırmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Bilgin; “Önümüzdeki süreçte Sivas’ımızı daha yeşil yapacak ilimizin iklimine uygun ağaçlandırma faaliyetlerimiz sürecek.” dedi.

AdminAdmin