Ekonomi
Giriş Tarihi : 30-11-2023 16:07

Çalışan Emeklinin 5 Bin TL'yi hesabında göreceği tarih netleşti!

5 Bin TL'lik Emekli İkramiyesi'nde gözler resmi gazetede. Çalışan emeklilerin de dahil edildiği 5 bin TL'lik emekli ikramiyesinin ne zaman hesaplara yatacağı belli oldu.

Çalışan Emeklinin 5 Bin TL'yi hesabında göreceği tarih netleşti!

Emekliler arasında infial ve hayal kırıklığı yaratan tek seferlik 5 bin TL'lik ikramiye sonunda çalışan emeklilere de ödenecek.

Çalışan emekliler, 5 bin TL'lik ikramiyenin ödenmesini sabırsızlıkla bekliyor.

emekli-2.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonrası çalışan çalışmayan ayrımı yapılmadan bütün emeklilere bir kereye mahsus 5 bin lira ikramiye ödenmesine ilişkin düzenleme Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Komisyonda görüşülen 80 maddelik torba kanun teklifine ihdas edilen maddeyle kapsam dışı kalan 4.7 milyon emekliye de ikramiye yolu açıldı.

emekli-bayram-ikramiyesi.jpg

Komisyon'da kabul edilen torba teklifin gelecek hafta Meclis Genel Kurulu'nda görüşülerek yasalaşması hedefleniyor.

Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre bu kapsamdaki 4 milyon 689 bin emekliye 5 bin liralık ikramiye 15 Aralık’tan önce yatacak. Böylece 15 milyon 120 bin emeklinin tamamına 5 bin liralık ikramiye ödemesi yapılmış olacak.

emekli-ikramiye5.jpg

Yeni Şafak'ın haberine göre, Hazine 15 Aralık'a kadar ikramiyelerin hesaplara yatırılması için çalışmalara başladı.

Yasal düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından bu kapsama giren emeklilerin ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak.

AdminAdmin