Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Meral Akşener: Cumhurbaşkanl
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV canlı yayınında gündeme
Kuzey Irak'tan acı haber... 1
Irak’ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Operasyonu kapsamında Tepe Üs Bölgesi
Davutoğlu’ndan dikkat çeke
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas ziyaretinin ikinci gün
Alevileri hedef alan öğretme
Ankara'nın Mamak ilçesinde bir okulda meydana gelen ve basına da intikal eden
En çok değer kaybeden para b
TL, Arjantin Peso'sunu geride bıraktı; dolar karşısında en çok değer kayb
SEREZLÝ USTAYI UÐURLADI

SEREZLÝ USTAYI UÐURLADI

  Bu haber 12 Mart 2013, SALI 14:44:01 eklenmitir.
SEREZLÝ USTAYI UÐURLADI ........

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pazar günü hayatýný kaybeden tiyatro ve sinema sanatçýsý Metin Serezli, Teþvikiye Camii'nden son yolculuðuna uðurlandý. Sanatçýyý son yolculuðunda sanatçý dostlarý yalnýz býrakmadý.
Yaklaþýk 2,5 yýldýr Akciðer kanseri tedavisi gören ve Pazar günü hayata gözlerini yuman tiyatro ve sinema sanatçýsý Metin Serezli'nin cenazesi Teþvikiye Camii'ne getirildi. Serezli'nin cenaze namazý öðle namazýna müteakip kýlýndý. Cenaze törenine; eþi Nevra Serezli, oðullarý Murat ve Selim Serezli'nin yaný sýra sanat dünyasýndan Haldun Dormen, Ahmet Özhan, Ýzzet Günay gibi çok sayýda ünlü katýldý.

Güçlükle ayakta duran sanatçýnýn eþi Nevra Serezli ve oðlu Murat Serezli, cenazeye gelenlerden taziye dileklerini kabul etti. Nevra Serezli, "Baksana insanlara herkes burada. Her kesimden seveni geldi. O þimdi çok mutludur." dedi.

Cenaze törenine katýlan Hamdi Alkan da, " O kadar sýklýkla cenaze namazýný kýlýnmaya, veda etmeye geldik ki üst üste. Allah sýralý ölüm nasip etsin. Büyük ustaydý. Allah sabýr versin." diye duygularýný dile getirdi.

Oyuncu Ferdi Akarnur ise, "Metin aðabey için ne söyleyebilirim ki? Türk tiyatrosuna 50 yýlýný adamýþ. Sahneye koyduðu oyunlarýn hepsi hit oldu. Ýnsan olarak dünyanýn en iyi insanýydý. Kamera önüne çok çýkmadý. Önemli bir insaný yitirdik. Benim idolümdü, Allah rahmet eylesin!" ifadelerini kullandý.

Oyuncu Ulvi Alacakaptan da, "Hemen herkese þunu söylüyorum; ben tiyatro eðitimi aldým ama beni oyuncu yapan 1968'teki o tiyatro ortamýydý. Çok canlý tiyatro ortamýydý. Her cinsten, her üsluptan tiyatro vardý. Metin Serezli o zamanlar imrendiðimiz bir ustaydý. Yine ustamýz olarak gidiyor. Afrayý tafrayý sevmezdi. Öyle sessiz olarak gidiyor." þeklinde konuþtu.

Metin Serezli, sanat için yaþayan; sanat için herd þeyi göze alabilecek bir kiþiydi. BALKAN HABER AJANSI olarak üç buçuk sene önce bir film galasý sonrasýnda; Metin Serezli ile röpürtaj imkaný bulmuþtuk. Sadece Türkiye'in deðil dünyanýn en çok izlenen siyasi mizah tiyatrolarýnan olan Devkuþu Kabare için, 'Yer bulamadýlar, yoksa daha hicvedecek çok konu vardý' demiþti. Serezli, bu tiyatroyu yýllarca yönetmiþti.

DÝCLE HARMAN / BALKAN HABER AJANSI ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.