Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Çoklu baro kanun teklifi kabul
Çoklu baro ve Baroların temsil sayısına ilişkin hükümler içeren kanun teklifi ka
Sağlık Bakanı güncel koronavir
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 10 Temmuz koronavirüs güncel verilerini sosyal medy
Ayasofya'ya girişler ücretsiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Millete Sesleniş’ konuşmasında, "Ayasofya'ya
REKTÖR ALİM YILDIZ TEKRAR ATAN
Önceki dönem Rektörü Prof.Dr. Faruk Kocacık zamanında başarılı Başhekimi Prof.Dr
Bahçeli'den 'Ayasofya' açıklam
MHP Genel Başkanı Bahçeli Ayasofya'nın ibadete açılmasına ilişkin, "MHP, Danışta
O SANIK YÜZÜNÜ BÖYLE GİZLEDİ

O SANIK YÜZÜNÜ BÖYLE GİZLEDİ

  Bu haber 27 KASIM 2011, Pazar 08:35:50 eklenmiştir.
O SANIK YÜZÜNÜ BÖYLE GİZLEDİ Siirt’ te, Nisan 2010 tarihinde 2’si kızkardeş 4 ilköğretim okulu öğrencisine cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle 35 kişi ile birlikte hakkında dava açılan ve 19 aydır aranan Gazi İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Fahrettin Kuzu, Batman’da düzenlenen operasyonla yakalandı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siirt’ te, Nisan 2010 tarihinde 2’si kızkardeş 4 ilköğretim okulu öğrencisine cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle 35 kişi ile birlikte hakkında dava açılan ve 19 aydır aranan Gazi İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Fahrettin Kuzu, Batman’da düzenlenen operasyonla yakalandı.

Siirt’te, geçen yıl Nisan ayında Gazi İlköğretim Okulu öğrencisi 2 kız kardeşin başlarından geçenleri öğretmenlerine anlatması ile ortaya çıkan cinsel istismar skandalı ile ilgili açılan davanın bir numaralı sanığı olan ve olayın ortaya çıkması ile emekliye ayrılan okul müdür yardımcısı Fahrettin Kuzu hakkında Siirt Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada tutuklama kararı verildi.

19 aydır aranan Fahrettin Kuzu dün gece Batman ve Siirt Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak gerçekleştirdiği operasyonda yakalanarak Siirt’e getirildi. Siirt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube müdürü Gülbey Yolcu, 19 aydır firari olarak aranan Fahrettin Kuzu’nun dün gece Batman’da yakalandığını belirterek, "Yakalanması için 19 aydır çalışıyorduk. Batman’a gelip ev tuttuğunu ve yerleşmek üzere olduğu istihbaratını aldıktan sonra Batman polisi ile eve yerleşmek üzereyken yakaladık. Siirt Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgudan sonra mahkemeye çıkarılacak" dedi.

DURUŞMADAN 4 GÜN ÖNCE YAKALANDI

Fahrettin Kuzu’nun bir numaralı sanık olarak yargılandığı Siirt Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki cinsel istismar davasının 30 Kasım günü duruşması var.

Emekli olduktan sonra bankadan maaşını çeken ve bir türlü yakalanmaması tepkiye neden olan Fahrettin Kuzu’nun duruşmadan 4 gün önce yakalanması davadaki müdahil avukatları sevindirdi. 2 Kasım’da gerçekleşen, tutuklu 10 sanığın hazır bulunduğu duruşmada, Adli Tıp Kurumu’nun kızkardeşler S.T. ve H.T. ile ilgili gelen 70 sayfalık raporları okundu.

Adli Tıp raporlarının sonuç bölümünde, ’istismarcı sayısının çokluğu ve istismar süresinin uzunluğu dikkate alındığında iki kardeşin ruhsal çözüntülerinin her istismardan sonra arttığı’ belirtildi.

Adli Tıp raporlarına itiraz eden sanık avukatlarının talebi üzerine 2 kızkardeş ve annelerinin ifadelerinin yeniden talimat ile alınmasına karar verildi. Mahkeme, yargılamanın daha hızlı yapılabilmesi için tutuklu ve tutuksuz sanıkların dosyalarını ayırırken, dosyanın firari sanığı olan Fahrettin Kuzu’nun da ayrı yargılanmasına karar verdi.

SKANDAL NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Nisan 2010 tarihinde ilköğretim öğrencisi 14 yaşındaki H.T. ve 16 yaşındaki ablası S.T.’nin, başlarından geçen olayları rehber öğretmene anlatmasıyla ortaya çıkan skandal üzerine 35 kişi gözaltına alındı. S.T. kız kardeşi H.T. ile G.E. ve Ş.Y.’ye cinsel istismarda bulunanlar arasında bakkal, manav, tuhafiyeci ve iki de kamu görevlisinin olduğu ortaya çıktı.

Siirt Savcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınan toplam 35 kişi sorgulandı, 15’i hakkında tutuklama kararı verildi. H.T.’nin anlatımları sonrası aranan okul müdür yardımcısı Fahrettin Kuzu, hakkında çıkan iddialardan sonra emekli oldu ve ortadan kayboldu. Dosyada sadece 10 sanık tutuklu olarak yargılanıyor. Sanıklar için 15’er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İKİ ELİYLE YÜZÜNÜ GİZLEMEYE ÇALIŞTI

Gazi İlkörğtim Okulu Müdür Yardımcısı Fahrettin Kuzu, polis aracıyla, sıkı güvenlik önlemleri altında Siirt Adalet Sarayı’na getirdi. Savcılığa ifade vermek üzere getirilen sanık Kuzu, polis aracından indirildikten sonra iki eliyle yüzünü gizlemeye çalıştı.

19 ay sonra yakalanan Kuzu’nun savcılıktaki ifadesi sürüyor.

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK HAN GRUP olabilir...www.ykkhangrup.com


 

 ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.