Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Erdoğan'ın Hashtagi "TT" Oldu
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter'dan "#WorldIsBiggerThan5"
Erdoğan’dan BM Genel Kurulu’nd
ABD'nin New York şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş
41 FETÖ sanığından 11'ine ceza
FETÖ/PDY kapsamında yargılanan 41 sanıktan 11'ine 2 yıl 10 gün ile 11 yıl 10 ay
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifa
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı.
3. Uluslararası Termal ve Sağl
Sıcak Çermik ve Soğuk Çermik Kaplıcalarının şifalı suları ile ‘doktor balıklar’
CHP'DE 'ATATÜRK' TARTIŞMASI

CHP'DE 'ATATÜRK' TARTIŞMASI

  Bu haber 15 KASIM 2011, SALI 09:58:16 eklenmistir.
CHP'DE 'ATATÜRK' TARTIŞMASI CHP Grubu’nun basına kapalı gerçekleşen toplantısında Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün bir gazeteye verdiği demece, milletvekillerinin büyük bir bölümü tepki gösterdi. Edinilen bilgiye göre milletvekilleri, “CHP’li olmayan, partinin ilkelerini benimsemeyene kapı açık. Tüzük hükümleri uygulansın” diyerek tepkilerini dile getirdi. Bir grup milletvekili de konuyla ilgili Genel Merkez’den yarına kadar açıklama gelmemesi halinde basın toplantısı yapma kararı aldı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Grubu’nun basına kapalı gerçekleşen toplantısında Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün bir gazeteye verdiği demece, milletvekillerinin büyük bir bölümü tepki gösterdi. Edinilen bilgiye göre milletvekilleri, “CHP’li olmayan, partinin ilkelerini benimsemeyene kapı açık. Tüzük hükümleri uygulansın” diyerek tepkilerini dile getirdi. Bir grup milletvekili de konuyla ilgili Genel Merkez’den yarına kadar açıklama gelmemesi halinde basın toplantısı yapma kararı aldı.

-KAMER GENÇ KONUŞULDU-

CHP Grubu’nun basına kapalı toplantısında Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in geçen hafta TBMM Genel Kurulu’nda iteklenmesi masaya yatırıldı. Konuya ilişkin bir bildiri yayınlanması kararlaştırılırken, “Bu eylemin karşılığında bunun sorumluları telafisi konusunda gerekli iradeyi göstermek zorunda. Özür dilenmeli, kınama cezası verilmeli, bunun için kararlıyız” görüşü hakim oldu.

-GENEL BAŞKAN KATILMADI-

KKTC’de olan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılmadığı kapalı grup toplantısında Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün bir gazeteye verdiği demeç tartışma konusu oldu. Yaklaşık bir hafta önce verilen demeç için tepkilerini dile getiren bir grup milletvekili konunun grup toplantısında konuşulmasını istedi. Vekillerin bu başvurusunun ardından grup toplantısında milletvekilleri düşüncelerini aktardı.

-VEKİLLER TEPKİ GÖSTERDİ, TÜZÜK HÜKÜMLERİNİN UYGULANMASINI İSTEDİ-

Edinilen bilgiye göre milletvekilleri, “CHP’li olmayan, ilkelerini benimsemeyene kapı açık. Tüzük hükümleri uygulansın. Kim CHP’ye laf söyleyebilir, parti disiplini nerede, partinin ideolojisi nerede” diyerek tepkilerini dile getirdi. Vekiller, söz konusu açıklamaların Genel Merkez tarafından tasvip edilip edilmediğini de sordu.
Vekillerin tepkilerinin ardından konunun daha sonra tartışılması kararı alındı.

-AYGÜN ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ-

Aygün’de, “Düşünce özgürlüğü temelinde görüşlerimi ifade ettim. CHP’ye ve Atatürk’e saygısızlığım olmadı. Demeci iyi okumamışsınız. Zaman gazetesindeki haberin içeriği ile ilgili problem yok” diyerek eleştirilere yanıt verdi.

-"GENEL MERKEZ’E YARINA KADAR SÜRE VERDİK"-

ANKA’ya konuşan Mersin Milletvekili İsa Gök, Genel Merkez’e konuya ilişkin bir düzeltme yapması için yarına kadar süre verdiklerini belirterek, “Genel Merkez’in Hüseyin Aygün’ün açıklamasını düzeltmesini istiyoruz. Bu konuda bir düzeltme gelmezse yarın basın toplantısı yapacağız” dedi. Genel Merkez’in, bu görüşlere katılmadığı yönünde bir açıklama yapmasını istediklerini ifade eden Gök, şöyle dedi:

“Parti görüşünün olmadığının söylenmesi lazım. Yaklaşık bir haftadır CHP’yi, Atatürk’ü hedef alan ithamlardan dolayı bir düzeltme gelmedi. Aynı şekilde milletvekili olmayan aile bireyleri dahi CHP’ye açıkça ithamlarda bulunuyorlar. Bunlara ilişkin bir ses, tek bir tepki gelmedi. Ben bu sessizliğin gelişigüzel bir sessizlik değil, adeta CHP bilinçli bir şekilde bir karanlığa bir kaosa çekilmek isteniyor. Aksi halde Genel Merkez’in bir hafta içerisinde bu açıklamalara mutlaka net bir tavır alması gerekiyordu. CHP tabanı gelişmelerden son derece rahatsızdır.

Ben bir vekil olmaktan öte Atatürk sevdalısı olarak çok rahatsızım söylenen beyanlardan. Yarına kadar mutlaka Genel Merkez’in bu yanlışlıkların içerisinde olmadığını beyan etmesi lazım. Düzeltme beyanında bulunması lazım. Genel Merkez’in sessizliği beyanları kabul olarak yorumlanıyorsa bu büyük bir vahamettir. Genel Merkez’in çok büyük bir ideolojik yoksulluk içinde olduğunu gösterir”

-“GENEL MERKEZ’DEN DÜZELTME AÇIKLAMASI İSTİYORUZ”-

Samsun Milletvekili Haluk Koç da Genel Merkez’den düzeltme açıklaması beklediklerini belirterek, açıklamanın gelmemesi halinde tabandan gelen tepkileri kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

 

 

BOĞAÇ YÜZGÜL / EGEMEN GAZETESİ

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK


 ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.