Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
“ÜLKENİN BARIŞMAYA, KUCAKLAŞMA
Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Sivas kent meydanında
Bazı döviz büroları alım-satım
Spekülatif hareketlerden dolayı gün içerisinde ani yükseliş ve düşüşler yaşayan
İnce’den çok konuşulacak harek
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Ziraat Bankası TBMM Şubesi'ne g
Muharrem İnce: ''Seçildiğim gü
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Düzce'deki mitinginde kendisinin Cumhurbaşkan
FETÖ'cünün ByLock savunması şa
Adana'da FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ'cünün ByLock savunması şaşırttı.
DOKTOR YOK, ASİSTAN YOK, HEMŞİRE YOK; ROTA KAYSERİ

DOKTOR YOK, ASİSTAN YOK, HEMŞİRE YOK; ROTA KAYSERİ

  Bu haber 05 Eylul 2011, Pazartesi 22:21:35 eklenmistir.
DOKTOR YOK, ASİSTAN YOK, HEMŞİRE YOK; ROTA KAYSERİ Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde yaşanan akademisyen sorunu dile getiren rektör İlyas Dökmetaş mevcut akademisyenlere karşı adeta gaf yaptı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akademisyen sorunu dallanıp budaklanırken bu sorun bayramda da kendini gösterdi. Hastanedeki bazı bölümler bayramda hizmet veremedi. Cumhuriyet Üniversitesi’nde yaşanan pek çok sıkıntı hastanede de kendini gösteriyor. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde uzun süredir boy gösteren hekim eksikliği sadece vatandaşlar tarafından değil artık rektör İlyas Dökmetaş tarafından da dile getirilir oldu.

 

Kalp Damar Cerrahisi bölümünün yeterince aktif olmamasının sorulması üzerine bu eksikliği doğrulayan Dökmetaş, “Bizde bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Kayseri kalp damara sürekli hasta gönderiyoruz. Neden ekipmanlarımız mı yok? Hayır var ama burada ameliyat yapacak hocayı bulamıyorum. Bulursam direk ihale açıp kadroya açığım var olarak belirteceğim ama bulamıyorum bu da Sivas'ımızın ve üniversitemizin kanayan yarası” cevabını vermişti.

 

Ancak Rektör Dökmetaş’ın ameliyat gerçekleştirecek hoca yok ifadesi bu bölümde halen görev yapmakta olan Doç. Dr. Öcal Berkan ile Yrd. Doç Dr. Şinasi Manduz’un adeta yok sayıldığı izlenimine neden oldu.

Çok önemli iki ismin yetersiz kalması normal karşılanırken daha fazla hocanın hastaneyi seçmesi için üniversite koşullarının daha cazip hale getirilmesi dolayısıyla bu işin de yine rektör İlyas Dökmetaş’ın elinde olduğu belirtildi. Hoca eksikliğini şikayet eden Dökmetaş’ın bunca zaman sadece hayıflandığı ancak üniversitenin dışarıdaki hocalar tarafından cazip hale getirilmesi için ekstradan bir çaba sarf etmediği düşünülüyor.

Kalp Damar Cerrahisi bölümündeki hocaların yetersiz olduğu kadar yine bu bölümde hekim ve asistan açığı bulunması durumu da söz konusu. Zira kalp damar cerrahisi bayramda gelen hastalarını direk Kayseri’ye göndermek zorunda kaldı.

Bunun yanı sıra Bayramda hastalarına hizmet veremeyen başka bölümler de oldu. Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Anabilimdalı alanında doktor yetersizliği nedeniyle bazı bölümler hizmet vermedi bayramda gelen hasta çocuklar sadece genel pediatri bölümünde muayene edilebildi.


 

 

Kaynak: Sivas PostasıETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!
asistan
Yöneticilik
kesinlikle katılmıyorum rektörümüze.kalp damar cerrahisi bölümünde uluslar arası sempozyumlarda görev alan başırılı ameliyatlar yapan 2 tane hocamız bulunmaktadır.asistan sayısı yetersiz olabilir fakat bu yetersizlik ameliyat yapmak için yetersizlik anlamına gelecek bir yetersizlik değildir..ameliyat yapılabilir,post-op hasta takibi de yapılabilir ssayıda hoca ve esistan vardır.servis doktor sayısı açısından iyi hizmet verebilmek için yetersizdir.bu durum kaç yıldır böyledir dün olan birşey değildir...peki servis neden kapatıldı,hemşire olmayışından..evet,yaklaşık 1 milyon kişiye hitap eden 3.basamak sağlık kuruluşunun kalp damar cerrahisi bölümünde hemşire yoktur.azdır demiyorum.yoktur.personellerinin dağılımını yönetimini ve sorunlarına cevap verme görevini iyi yapamayan bir yöneticinin,ayıbını örtmek için sarfettiği talihsiz cümlelerdir bunlar... ey sivas.hastanenize sahip çıkın.
doktor
asıl suçlu yönetim..
bugüne kadar itiraz etmeden kendi alanlarını ilgilendiren tüm hastaları açıkta koymadan kabul k.v.c. servisi özellikle bayramda mı hasta kabul etmedi. söylenenin tek doğru tarafı evet bayramda hasta kabul edilmedi. çünkü kalp damar cerrahisi diye bir klinik yoktu başhekimlik tarafından kapatılmıştı. haliyle kliniği olmayan bir yere hasta yatırılamaz. kimse kendi kabahatini başka kimsenin üzerine atmamalı. klinik kapatılmadan önce bir çok büyük merkezin kabul etmediği hastayı sayın öcal hocanın kabul ettiğini bilirim.herşey ortada umarım herkes görmek istediğini değil de gerçekleri görür.
sivaslıyım
yazık
sevgili dostlar haberi ilk okuduğumda gözlerime inanamadım defalarca okudum anlamaya çalıştım daha sonra bunları söyleyenin c.ü. rektörü ilyas beyin olacağını hiç düşünmek bile istemedim çünki sizin şikayet etme makamı değil çözüm üretme makamı olduğunuzu dahası siz bu ünüversitenin rektörü sünüz lütfen sizin bu haberi okuyan bir insan nasıl olurda canını size teslim eder ayıp valla.önce sizin kardiyolojide çok değerli prf var donçler var sivasın yetiştirdiği değerli sivaslı doktorlarımız var gelelim kalp cerrahiye orda sivaslı doçent yrd doç.uzman birden çok fazla hocalarımız var hepside başarılı ama ne yazıkki siz bunları yok sayıyorsunuz dahada acısı kayseriye gönderiyoruz diyorsunuz hadi sizin doktorunuz yok ekibiniz ekipmanınız yok peki numune hastanesinde ki kardiyologlar kalp damar cerrahi doktorları ne olacak onlarda yok özel anadolu hastanesi var ordada başarılı doktorlarımız var onlara ne demeli ilyas bey lütfen sizin yatığınız önce başında bulunduğunuz ünüversitemize sonra devlet hastanemize daha sonra özel anadolu hastanemizeve sivaslıya değerli hocalarımıza saygısızlık olarak görüyorum ve size ilin valisi mi sağlık müdürlüğümü veya bilmem kimse seçilenler stk basın veya yok saydığınız insanlar birşey sormalı ve yazık bu ilime
ÇAĞRI.
PEYGAMBER ADABINA
YÜZLERİN KIZARMASI, UTANMA VE TEBESSÜM ETME PEYGAMBER ADABINDAN DIR DA, YENİLEN BU KADAR HALTA RAĞMEN HALA İNSAN NÜSVETTELERİNİN KAHKAHA ATMASI, NURSUZ YÜZLERİNİ SIRITARAK ORTAYA SUNMASI NASIL BİR İDRAKSİZLİĞİN, NASİPSİZLİĞİN VE NE İDÜĞÜ BELİRSİZLİĞİN ALAMETİDİR. BİLİNMEZ. BU KADARINA DA PES DOĞRUSU. SİVASLILAR ÖLÜ TOPRAĞI SERPİLDİĞİ İÇİN UYUYOR DA BU HALE, BU GİDİŞE NASIL SEYİRCİ KALINIYOR ŞAŞMAMAK ELDE DEĞİL. BAKIN BU KADAR YAŞANAN OLAYLARA SEBEBİYET VEREN VE ÜNİVERSİTEMİZİ KARALAYAN HASTA RUHLULAR HALEN DÜBÜRLERİNİN ZORUNDAN KAHKAHA ATIVERİYOR DA ONA ŞAŞIRIYORUM. ŞAŞIRA ŞAŞIRA ŞAŞI OLDUK. DEMEK Kİ UTANMAZLIK, ŞEREFSİZLİK, NAMUSSUZLUK, BU DEVİRDE GEÇERLİ OLANMIŞ. SURATLARINA BAKAN DİYOR Kİ, HİÇÇÇ PEYGAMBER TOKMAĞI DEĞMEMİŞ. YARABBİM NE KADAR BÜYÜKSÜN. BÖYLE UCUBELERİ DE YARATIRMIŞSIN. HA. SENİN İŞİNE AKIL ERMEZ DE YARİN BU GİDİŞATIN SONUÇLARINA KATLANAMAYAN KULLARININ SAYISI ARTAR VE BU KULLARINI DA KAYIP EDERSEN CENNETİN DE KİMSE KALMAYACAK. SANA YARİN HİÇ BİR KULUN SERZENİŞTE BULUNMAYACAK MI? CENNETİN KONTENJANLARI NİYE BOŞ DİYE?? YÜCE RABBİM BİZ SEVENLERİNİ DE KAYBETMEKTESİN.
SAYGI-SEVGİ
UNUTTUK
Bu kadar da olmaz artık. Üniversitemiz de maalesef her şey olur ve kabul edilir hale geldi. Saygıyı, sevgiyi unutuverir olduk. Kimse kimse ile candan, samimi görüşemiyor. Nerde eski güzel günler! Nerede o insan sevgi ve saygısı? Yaşandığı söylene ve haklarında yazılar yazılan kişiler veya sorumlular bu sözleri ve acı hakaretleri nasıl kabul ediyorlar. Ya Ankara!! Başkent ne yapıyor? Meclis ne yapıyor? Bu kadar olumsuzluklara neden sessiz kalınıyor. En acı olay ise maalesef ki maalesef içimizde ki sevgi ve saygının bitmesi değil yaşananlara ses çıkarmayanlar hakkında yaşanan bu olaylara *acaba neden sessiz kalınır* yoksaaa... diye daha önce içimizden geçirdiğimiz düşüncelerin şimdi sesli olarak ifade edilmesidir. Acaba bu kadar yaşananlara göz neden yumulur. Geciken adalet adalet olmaktan çıkar. Hukukun üstünlüğüne herkesin ihtiyacı olacaktır. Ama insan sevgisinin kayıp olmasını hiç bir telafi programı geri getirmeyecektir. Olay kahramanlarının ise gülüp geçmesini sadece böyle bir toplumun böyle yönetim sergileyenleri ve sevgiyi saygıyı bitirenleri olarak yorumluyoruz.
NASIL ETTİ???
HİÇ BİR ŞEY ETMEDİN
BU NASIL İŞ YAHU? ORASINI BURASINI NERESİNİ TUTSAN ELİNDE KALIYOR! AÇIKLAMAYA BAK? HİZAYA GEL. GERÇEKTEN GÜZEL YAZMIŞLAR. ÜNİVERSİTEMİZDEN DEFOLUP GİTME ZAMANI GELDİ. YETER ZARAR VERDİN. İSTENMİYORSUN ARTIK ÇEKKKK GİTTTT. HATTA ANANIDA AL GİT. YETTİN ARTIK. ŞU ÜNİVERSİTEYE BAK. BENİM ÜNİVERSİTEME BAK. BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİYE BİRA ALDIRILIR ALAY EDİLİR, SONUÇ ORTADA. BU HÜKÜMET BİR DE BAŞ ÖRTÜSÜNÜ SAVUNUR??? YA DA ÖYLE GÖRÜNÜYOR????!!!! YA ŞARKIŞLA AŞIK VEYSEL MESLEK YÜKSEKOKULU DURUM NASIL VAHİM GİDİN DE ANLATSINLAR!!!!?????? BU KADAR REZALETİ YAPANLAR HALA GÖREVLERİ BAŞINDA TUTULUYOR. SUÇ KİMSE DE DEĞİL Kİ. BURADAN BAŞBAKANA VE BU YÖNETİMİ ATAYAN CUMHURBAŞKANINA SESLENİYORUM. SİVAS VE CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNİN BAŞBAKANI VEYA CUMHURBAŞKANI DEĞİLLER Mİ????????????????? TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE VE YÖNETİMİNE SESLENİYORUZ. YURTTA SULH CİHANDA SULHUN ANLAMI BELLİDİR. YURTTA HUZUR CİHANDA HUZUR DİYE BİR ANLAMI DA VARDIR. ÖNCE TÜRKİYE'NİN İÇ MESELELERİNİ HALLEDELİM. SONRA SOMALİYE BAKALIM OLURMU????????? SONRA SURİYE İLE İLGİLENELİM OLUR MU ???? SAĞLIKLI BİR TOPLUM İÇİN ADALET VE ADALETİN UYGULANACAĞI SAĞLIKLI BİR TOPLUM İÇİN HUZURU BAHŞEDELİM. BU NASIL AÇIKLAMA??? DOĞRU İSE HEP BERABER UTANALIM. YA YAŞANANLARIN UTANCI. BAKIN NELER YAZILDI. ÇİZİLDİ!!!! DEMEK Kİ NE BİRA ŞİŞESİNDEN NE DE ŞARKIŞLA' DA Kİ OLAYLARDAN DERS ALMASI GEREKENLER ALMAMIŞ. YANİ BİRİLERİ ÜZERLERİNE DÜŞENİ YAPMIŞ. ŞİMDİ UTANMA SIRASI GÖREVLERİNİ YAPMAYANLARDA. SIKINTI BASMA SIRASI İSE SANIYORUZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZDA. ZATI ALİLERİNİ HEP SEVDİK. AMA HEP SEVELİM İSTİYORUZ.
özür
dile

Ayıp ayıp insan yönettiği! kurumun doktoruna dil uzatır mı?Derhal tekzip et aklın varsa.Onlar kötü ise sen kötü olduğun içindir.Kalp Damarcı ameliyat yapmayı bilmiyor dersen ben de sana tifoyu tedavi etmeyi bilmez derim ha.Sen ne a.. birisisin yaaa.Suç sende değil seni adam yerine koyup da iftara çağırıp senin hastalıklı beyninin ürettiği saçmalıkları açıklamaya fırsat verenlerde. Ecelin mi geldi cami duvarına ediyorsun biz zaten saçma sapan biri olduğunu teşhis etmiştik bunu her geçen gün daha da açığa vuruyorsun kutluyorum seni ve daha diyecek birşey bulamıyorum.Allah ıslah etsin desem etmez ki sen ıslah olmazsın.Defol git üniversitemden hem de 2012 haziranından önce.


öcal
işbaşına
Zavallı Öcala Kasım Bey tarafından cut down açmayı dahi bilmiyor diye soruşturma açıldı üniversiteden atanlar şimdi suratına sırıtıyorlar.Yıllarca odasında oturdu sefalet içinde yaşadı.Kasım Bey gidince Öcal Ankaradan döndü O da Moloztaşı destekleyenlerden.Ama lafa bakar mısınız Kalp Damarda Dr yokmuş.Üstelik Köylünün oğlu onu bölüm başkanlığından alıp Erhanı bile atamayı düşündü.Öcal ciddi ameliyatlar yapıyor.Kimsenin dokunmadığı hastaları o alıp tedavi ediyor.Bir de mortaliten yüksek diyor Köylünün oğlu.Kardeşim yüksek riskli hastaları ameliyat edenlerin mortalitesi yüksek olur.Açıp okuyun onun bunun altını oyacağınıza.Şinasi yıllardır can siparene çalışır bu yüzden doçentliği bile gecikti.Gerçek bir beyefendi olan Nurkay iyi bir cerrah.ABD de çalıştı bir süre.Bu gençleri aşağılayan Moloztaş beni yine şaşırtmadı.Daha ne hasarlar olacak bekleyin görün.Vebalini katre katre çekerler inşallah. Ha bir de Moloztaş Kalp Damara tepeden kendi gibi birini getirmeye çalışıyor Öcal karşı çıkmıştı.Belki Öcalı da kaçıracak kimbilir!Akla fikre zarar adamın kendini destekleyenlere yaptıklarına bakın da şerefsizlik neymiş bir kez daha görün.
Yanılgı
Yanılgı
Rektör Bey bu sözleri kullanmış olamaz. Kısa zamanda tezkip edecektir.
atatürküm
allah tan
Biz bu kurtuluş savaşını allahtan ki yerin de ve zamanında yapmışız. Yoksa kesin kaybederdik.
BİTTİK
SÖYLEMEYİN DEDİK
BİR TÜRLÜ DİNLETEMEDİK. YAPILAN AÇIKLAMAYI OKUDUNUZ MU? ŞİMDİ İNSANLIK B...KU YEDİ. KENDİSİNİ KLONLAMIŞ. HADİ TOPLU İNTİHAR EYLEMİNDE BULUNALIM.
100\'de 100 doğru
İbrahim Yekeler'in hastanesinde tedavi oldu.
O tarihte Sivassporlu bir yönetici aynı hastanede kendini kontrol ettiriyor hatta orda karşılaşıyorlar rektör beyle. Sivassporda o tarihte yöneticilik yapan kişiye stent takılmış. rektör beyin tahlil sonuclarıda ise daha sonra sivassporun şöförü tarafından rektör beye sivasa dönüşte makamda ilettiliyor.
Yok arkadaşım
Ben size izah edegim
Rektör hacı bademde değil siami ersekte muayene oldu. ibrahim yekelerin başhekim olduğu istanbulda yanı niye çünkü kendi hocalarına güvenemedi yada gerçek durumu deşifre olur korkusu yaşadı. Çünkü abbas yolcu o makamı devir ederken onada cesaret edemez ama o devir teslime katılamaz hazım edemez hiç bir şeyi hazım edemediği gibi. kalp rahatsızlığının yanısıra mide rahatsızlığı da varmış deniyor. kan kusmasınada az bir süre kaldığı konuşuluyor..
BU BENDEN OLMAYAN ZİHNİYETİN ESERİ
GARİPSEMEDİM
REKTÖRÜN TAVFASINDAN OLMUŞ OLSAYDI KALP DAMAR ÖĞERDİ. SANIRIM OLMADIĞI İÇİN DOKTOR YOK DENMİŞTİR KESİN. ALLAH BU REKTÖRE AKIL FİKİR VERSİN BİRAN ÖNCE GİDERDE SİVAS KURTULUR.
tüm haberleri taradım
doğru
bu rektörün refahakatçi oteli haberi tüm gazetelerde çıkmış egemende yok. ama sadece hürdoğanda fark var sanırım o soruyuda hürdoğan gazetesinin çalışanı rektöre sordu oda gazetesine taşıdı. rektör öacal ve izzet hocadan pek hoşlanmadığı için bu cevapı vermiş olabilir. öcalıda kaçırın da kuru çüla oturun sizin derdiniz bu.
FİL
MEZARLIK
HAYVANLAR ALEMİNİN DEVASA YARATIĞI FİLLERİN BİLE ZAMANININ GELDİĞİN DE MEZARLIĞINA GİTTİĞİNİ BİLİYORMUSUNUZ?
KALBE BAK
YOL VER!
ÜNİVERSİTEMİZİN KALP BÖLÜMÜNDE MUAYENE OLDULAR MI Kİ ACABA KENDİLERİ NEREYE TATLI BADEME Mİ GİTMİŞTİ!
Evet ben bunu Hürdoğan Gazetesinde okumuştum
Hürdoğan Sivas'ın en büyük yerel gazetesi tabii Egemende Üniversite haberde
Linkinide vereyim inanmayan orjinal haberden okuyabilir... siz ister inanın ister inanmayın bana ne... http://www.hurdogan.com/?hur=haberdetay&id=9505
Yanılma gı
İhtimal ver!
Söylenmese bir gazete bu haberi yapar mı? Şimdi herkes Rektörün aleyhine niçin döndü? CUMHURBAŞKANININ VERDİĞİ BİR YEMEKTE NEDEN ŞİKAYETLERİ SAYIN DANIŞMANI NOT ALDI?
ZORRA
NE DİYORSUNN?

BAK KARDEŞİM YAZILARINDA TANRIYA HAKARET VAR! NE BİLİYORSUN SENİN DERTLENDİKLERİNİ TANRININ YARATTIĞINI? HA? BAZILARI ŞEYTANIN Pİ..... BAZILARI DA ŞEYTAN TARAFINDAN KLONLANMIŞTIR.


tanrıyı seviyorum du!
zorla değil ya!
Yaşananlara bir bakın! Yaşanmayanlara bir bakın! Yaşayanlara bir bakın! Yaşayamayanlara bir bakın! Sonra bir de kendimize bakıyoruz! Sonra Adalet düzenine TABİKİ B A K A M I Y O R U Z! Sonra diyorum ki!!! Affet bizi tanrım. Hep günaha yetiyoruz. Şu yarattıklarına bir bak Allah Aşkına!!!
KAMA
YARIKLAR DOLACAK!
YAĞMUR MEVSİMİ GELDİ ÇATTI. YAĞMURLAR YAĞAR VE YARIKLAR BİR BİR DOLAR! O ZAMAN BİR GÖRSENİZ NE KADAR ÇİZİK, YARIK VARSA NASIL BÜYÜK BİR GEVREMENİN ARDINDAN SULANDIKÇA GEVŞER VE DOĞA ANAYA SEVGİLERİNİ SUNAR! SUÇLULARRRRR AYAĞA KALKSINNN! ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN!
memleket sevdalıları
az kaldı
AZ kaldı! Bu zaman nasıl geçecek bilmiyoruz ama az kaldı. Sabret Üniversitem! AZ kaldı!
PINARGÖL
BİTMİŞİZ
BU HABERİ VE YORUMLARI YARİN C. BAŞKANIMIZA GÖNDERELİM. GARİBİM BİLMİYORDUR Kİ BU ÜNİVERSİTE DE NİCE SAĞLIKLI DÜŞÜNÜP YAŞAYAN İNSANLAR VARDIR!! YOKSA BİTMİŞİZ!
çipura
vay anasına
Sayın Öcal hocam ne duruyor? Versin ya mahkemeye. Bu hakaret kabul edilebilir değildir.
Yanılgı
Yanılgı
Sanırım yanlış anlaşılma var. Rektörümüzün bu sözleri söylemiş olabileceğine ihtimal vermiyorum. Sanırım sözler çarpıtılarak yayımlanmış.


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.