Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Ekrem İmamoğlu'nu ölümle tehdi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu elektronik posta yoluyla
24 saatte 96 yurttaş hayatını
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 9 Nisan koronavirüs verilerini paylaştı. 24 saatte
YENİDEN ATANMASI MÜMKÜN GÖRÜNM
Sivas Postası Gazetesi huysuz Profesörün kaleminden "Yeni REKTÖR Nasıl Olmalı?"
İYİ Partili Lütfü Türkkan: "Ke
Af yasasını eleştiren İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, eski erkek arka
Sağlık çalışanlarına yapılan d
Ankara'da sağlık emekçileri arasında başlayan düzenli koronavirüs testleri, bir
Erdoğan'dan İdlib açıklaması: Akşam Putin ile görüşeceğiz

Erdoğan'dan İdlib açıklaması: Akşam Putin ile görüşeceğiz

  Bu haber 21 Subat 2020, Cuma 15:12:35 eklenmiştir.
Erdoğan'dan İdlib açıklaması: Akşam Putin ile görüşeceğiz Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin ile gerçekleştireceği görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, "Sayın Merkel, Sayın Macron, Sayın Putin ile yaptıkları görüşmede bu konuları ele almak suretiyle İdlib'de çok kararlı bir ateşkesin yapılması için böyle bir daveti kendileri yaptılar. Bu davet karşısında henüz beklenen bir yaklaşım, cevap vardır diyemem. Bir de dörtlü zirve için 5 Mart'ta İstanbul'da teklif ettiler. Bu teklifle ilgili henüz Putin arzu edilen cevabı vermedi. 'Biz Erdoğan ile bunu görüşürüz' dediler. Bu akşam saat 18:00 gibi Putin'le bir telefon görüşmem olacak. Şu an itibariyle İdlib'deki tüm gelişmeleri tepeden tırnağa ele alacağız. Ben buna yoğun bir savaş diyebiliriz. Orada çok sayıda araç-gerek imha edildi. 12 tank, 3 zırhlı araç, 14 top obüsü imha edildi. Şu anda oradaki mücadele kararlı şekilde devam ediyor. Bu akşamki görüşmenin neticesi bizim oradaki tavrımızı belirleyecektir. 

Burada rejim bu noktada İdlib halkına bu zulmü durdurmadığı sürece bizi oradan çekilmek söz konusu değil. Ateşkesi ancak bu şekilde yapabiliriz. Burada bu zulüm duracak. Bir milyon insan bizim sınırlarımıza doğru göç ediyor. Biz bunları nerelerde kalkacağız da bunlara iskân imkânı sağlayacağız! Ancak aldığımız tedbirler biliyorsunuz sınırımızdan Suriye'nin içine doğru 30-35 km gibi bir koridoru güvenli bölge ilan edelim. Bu güvenli bölgede de şimdi biz yeni bir adım attık. Briket barakalar yapalım dedik. Bu barakalarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kış mevsiminde oradaki kardeşlerimiz kışın sert iklimine hiç olmazsa dayanma gücü biraz daha artmış olur. Bunun yanında, gıda ve sağlık imkânları konusunda Kızılay ve AFAD'ın yoğun çalışmaları var. Merkel bana söz vermişti. Fakat burada Mülteciler Komisyonu vasıtasıyla geldiği için süreç. uzuyor. Henüz gelmedi. Macron'a, Merkel'den böyle bir destek geldi senden de aynı desteği bekleriz dedim" diye konuştu.

Erdoğan devamında şunları kaydetti:

"Değerli arkadaşlar şunu çok açık ve net söyleyeyim. Hafter bizim için bir muhatap değil. Hafter maaşlı bir lejyoner. Gayrimeşru. Orada meşru olan uluslararası camianın BM'nin kabul ettiği lider Sarrac'dır. Dikkat ederseniz biz hep Sarrac'la görüştük. Batı ne yazık ki Sarrac'ı davet ettiği yere Hafter'i de davet ediyor. Aramızdaki fark bu. Şu anda Rusların Magner'i 2500, bunları niye konuşmuyorlar? Bunlar videolarla bizim elimizde var. Bir diğeri gizliler. Sudan. Bunların hepsini toparlayınca 10 bini aşkın bu tür teröristler var.Bunları gündeme getirmiyor kimse. Bunların çözüme kavuşturulması lazım. 

"S-400 konusu gündemdeyken Trump'a bize patriotlar verin onu da alalım, tek düze çalışmak istemiyoruz dedik. Ama bize olumlu bir cevap vermediler, veremediler."

 Ayrıntılar geliyor...ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.