Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Sivas Esnaf veSanatkarlar Kred
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkan adayı Mesut Dursu
Whatsapp geri adım attı... Fla
Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaş
Davutoğlu'dan 'Özdağ'a saldırı
"Ülkedeki olumlu, olumsuz her gelişmenin sorumlusu birinci dereceden Cumhurbaşka
Gelecek Partisi Genel Başkan Y
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde silahlı ve
Kılıçdaroğlu'ndan yeni aşı açı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın daveti üz
AKP SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE 3. PARTİ KONUMUNDA

AKP SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE 3. PARTİ KONUMUNDA

  Bu haber 04 Nisan 2019, Persembe 03:18:44 eklenmiştir.
AKP SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE 3. PARTİ KONUMUNDA Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Lojmanlarında kalan ve yerel seçimlerde Cumhuriyet Üniversitesi İlköğretim Okulu 1370 ve 1371 nolu sandıkta oy kullanan personel, öğretim üyeleri iktidar partisi AKP’yi 3. parti konuma düşürdü.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

24 Haziran 2018 seçimlerinde üniversite lojmanlarında oy kullanan personel iktidar partisini 2. konuma taşırken ana muhalefet partisi CHP’yi en yüksek oyu vermişti.

YİNE DEĞİŞMEDİ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Lojmanlarında kalan personel yine ana muhalefet partisi CHP’ye en yüksek oyu vererek 1. parti seçti.

Yaklaşık 3 yıldır Üniversite Kampusu içerisinde Rektörlük konutunda ikamet eden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız’ın lojman sakinlerinin kullandığı sandıkta oy vermediği öğrenildi.

Bu bilginin öğrenilmesinden sonra gazetemizin yaptığı araştırmaya göre, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız’ın ve ailesinin Ülkü İmam Hatip Ortaokulunda 1112 nolu sandıkta oy kullandığı öğrenildi.

Rektör Alim Yıldız’ın yaklaşık 3 yıldır adres değişikliği beyanında bulunmadığı bildirilirken, Alim Yıldız ve aile fertlerinin 20 iş günü geçmesine rağmen adres değişikliğinde bulunmadığı ve bu yüzden kampus dışında belki bilerek, isteyerek oy kullandığı 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununa muhalefet ettiği bildiriliyor.

“YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

İkamet değişikliğini bildirmeyen Rektör Alim Yıldız ve Aile fertleri anlaşılıyor ki kamu gücünü, makamını kullanarak yaklaşık 3 yıldır kanunu yok saydığı,  muhalefet ettiği, umursamadığı ve bu davranışın kendisine ve ailesine ceza yaptırımı gerektiği ifade ediliyor. Bizde gereğinin yapılması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Ayrıca Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personelinin ve şehir dışında yaşayan birçok Sivaslının söylemlerini gündeme taşıyan Genel Yayın Koordinatörümüz Uzm. Oğuz Demirkaya’nın ifade ettiği gibi “Rektör Alim Yıldız’ın başarısızlığı, kurum içerisinde yaşatılan her türlü personel mağduriyeti ve Ulusal basında kurumun çeşitli haberlerle gündeme gelmesi Ülke genelinde yaşayan Sivaslıları rahatsız ediyor, endişelendiriyor. Bu durum Ak Parti’ye büyük oy kayıp ettiriyor. Bu Rektör Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve sonra Ak Partiyi mahcup etti” vatandaşın ve Sivaslının söylemleri, öngörüsü sandığa yansıdığı, Sivas ve Ülke çapında Sivaslıların Ak Partiyi artık eskisi gibi tercih etmedikleri,  oy vermedikleri sandığı yansıyan Sivas ve İstanbul oy oranlarının bunu somut olarak göstermektedir.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Ezel
Malesef
Seçim sonucuna göre atama yapmazsanız olacağı budur.
Ezel
Gitsede kurtulsak
Doğma büyüme Sivaslıyım. Oldum olalı böyle bir rezil rektör görmedik. Resmen din istismarcısı. Üniversitenin çevre yolundan girişine fetönün işaretini koydurdu sonra tepki yağınca geri kaldırttı. Allah köklerini kurutsun bunların. Yedikleri her haram lokma çocuklarından çıksın.
cumhur
akpartiliydim fakat
Şimdiye kadar beğenerk oy verdiğim Ak Partiye son seçimlerde bu rektörün bilinen tüm olumsuzluklara rağmen hala görevde olması nedeniyle bir çok mesai arkadaşım gibi oy vermedim. İmam olmasına rağmen en büyük günah olan kul hakkı yiyen bir rektör yüzünden bundan sonra oyumu başka partiye vereceğim. Reisimiz neden müdahale etmiyor anlamıyoruz.
Abuzer Kerim
Rektör ilk defa haklı ,
Evet Rektör haklı; yeğenlerine, amca oğullarına kadro ayarlamaktan, Atatürkçü kadroları harcamaktan, siyasal islamcıları kayırmaktan,Akp il başkanlığı ile rekabet etmekten, antepfıstığı yemekten ikametgahını nüfus müdürlüğüne uğrayarak Rektör konutuna aldırmaya zaman bulamamıştır.Bir yıl sonra çok zamanı, Sivasta gezmeye yüzü olmayacaktır!
SABIR
ALLAH BÜYÜK
GETİRDİLER İMAMI REKTÖR YAPTILAR 2. ÜNİVERSİTENİNKİDE SİVASLI BİLE DEĞİL İSMET, HABİP DAHA MİLLETVEKİLİDE OLAMAZ HADDİ GEÇMİŞ OLSUN BYEE BYEE KORUYUP KOLLADIĞINIZ SIKINTILARINI GÖRMEZLİKTEN GELDİĞİNİZ REKTÖR SİZİ KURTARSIN BAKALIM (:
.
.
habib solu zarada ismet yılmaz güründe kendi memleketlerinde dibe vurdular siz vatandaşın üniversitede yaşadıklarını na kulağınızı kapatın duymayın onlarda size sandıkta cevabını verirler. Ankara gitti istanbul gitti daha gidecekler geride rektör gidecek herkesi sevindiren mutlu eden ayrın gözetmeden sarılan bir rektör seçilmeden bu iş düzelmez akp dibe vurmnaya devam eder.
Reisci
Kaç kişi Ak Partiye oy verdi acaba?
Üniversitenin yaklaşık 6 bin personeli ve 60 bin öğrencisi var. Personelin içinde bu rektörün ve genel sekreterin yönetim anlayışı yüzünden Ak partiye oy vermeyen BBP ye tepki oyu veren birçok arkadaş tanıyorum. Bu durum bu rektör görevden alırsa ancak düzelir diye düşünüyorum. herkes bunu söylüyor yalan değil bu gerçek


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.