Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Yüzde 100 yerli diye tanıttı…
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, komşu ve dost ülkeler olarak Türkiye ile İran'ı
Cemal Canpolat: Bize karşı soy
CHP İstanbul eski İl Başkanı Cemal Canpolat açıklamalarda bulundu. Canpolat, "Re
Bayram nedir dinlemediler! Can
Taliban, bayram için yapılan bütün ateşkes çağrısına rağmen, bu sabah başkanlık
Kurban Bayramı tatilinde 4 gün
9 gün olarak belirlenen Kurban Bayramı tatilinde yine yollarda çok sayıda kaza m
Sivas'ta büyük kavga!
Sivas’ta hayvan otlatma meselesi yüzünden çıkan kavgada İbrahim Apaydın (18), Os
Yılmaz: "Toplum içerisinde bir güven sarsılmasına uğradık"

Yılmaz: "Toplum içerisinde bir güven sarsılmasına uğradık"

  Bu haber 29 MAYIS 2017, Pazartesi 01:22:09 eklenmistir.
Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Toplum içerisinde bir güven sarsılmasına uğradık. Onun için daha çok ziyaretleri artırmamız lazım, daha çok gönüllere girmemiz lazım. Daha çok hizmet etmemiz lazım, geçmişteki hataları, kusurları ve eksiklikleri unutmamız lazım.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, istikrarlı hükümetler ve uzlaşma döneminin geleceğini belirterek, "Yüzde 50 aldınız, artı biri alamazsanız, diğer taraf yüzde 51 almışsa, o bir oy yüzde 50'ye bedeldir. Dolayısıyla israf edecek, küçümseyeceğimiz, önemsemediğimiz hiçbir oy yoktur. Bu bilinçle inşallah önümüzdeki dönemde daha çok çalışacağız, daha çok gönüller inşa edeceğiz ve inşallah ramazanın da amacını yetine getirmiş olacağız." dedi.

AK Parti Sivas İl Başkanlığı tarafından kentteki bir düğün salonunda düzenlenen iftar programına katılan Yılmaz, ramazan ayının muhabbet ayı olduğunu belirterek, kırgınlıkların, küskünlüklerin unutulduğu, ziyaretlerin artırılması gereken bir ay olduğunu söyledi. Ramazan ayında gariplerin ve mağdurların iftarlarına katılınması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, bu ayda kul hakkına daha çok dikkat edilmesi uyarısında bulundu.

Ramazan ayında kişinin üzerindeki kul hakkını helal ettirilmesi gerektiğine dikkati çeken Yılmaz, "Ola ki eşimizin, evlatlarımızın, anne ve babalarımızın, komşularımızın, birlikte çalıştığımız kardeşlerimizin hakkı var. İşte bu ay o hakları helal ettirme zamanıdır. Dolayısıyla bu haklarımızı helal ettirirsek yüz akıyla menzile varırız." diye konuştu.

Geçen ramazan ayından bu ramazana sıkıntılı bir süreçten gelindiğini belirten Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Toplum içerisinde bir güven sarsılmasına uğradık. Onun için daha çok ziyaretleri artırmamız lazım, daha çok gönüllere girmemiz lazım. Daha çok hizmet etmemiz lazım, geçmişteki hataları, kusurları ve eksiklikleri unutmamız lazım. Eğer biz bunu yaparsak işte ramazanın amacına ulaşmış oluruz. Çünkü ramazanın amaçlarından biri de birlik ve beraberliği artırmadır. Ramazan dayanışma ayıdır, dayanışmayı artırabiliyorsak işte o zaman amacına hizmet ederiz. Bu ay Kur'an ayıdır ve Kur'an bu ayda indirilmiştir, içinde bin geceden hayırlı Kadir Gecesi vardır. Gerek evlatlarımızı, gerek eşlerimizi bu ayda Kur'an ile daha çok tanıştırmamız gerekir ve onları teşvik etmemiz lazım. İnşallah bütün kardeşlerimizin ömrünün ramazan olmasını ve akıbetinin bayram olmasını diliyorum. Ramazan ayının birliğimize, dirliğimize vesile olmasını diliyorum."

16 Nisan'da yapılan cumhurbaşkanlığı halk oylamasıyla ülkenin yeni bir sisteme geçtiğini dile getiren Yılmaz, "Allah nasip ederse önümüzdeki dönemden itibaren inşallah istikrarlı hükümetler dönemi, uzlaşma dönemi gelecek. Yüzde 50 aldınız, artı biri alamazsanız, diğer taraf yüzde 51 almışsa, o bir oy yüzde 50'ye bedeldir. Dolayısıyla israf edecek, küçümseyeceğimiz, önemsemediğimiz hiçbir oy yoktur. Bu bilinçle inşallah önümüzdeki dönemde daha çok çalışacağız, daha çok gönüller inşa edeceğiz ve inşallah ramazanın da amacını yetine getirmiş olacağız." ifadelerini kullandı.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.