Politika
Giriş Tarihi : 23-03-2024 13:39

Ak Parti'den Emeklilerle İlgili Flaş Açıklama

Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilerle ilgili açıklamalarına çevrildi. Canlı yayında konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Bugün ve yarın Cumhurbaşkanımızı dikkatle dinleyelim" dedi.

Ak Parti'den Emeklilerle İlgili Flaş Açıklama

Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, emeklilere yönelik düzenlemeler hakkında canlı yayında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün ve yarın yapacağı mitinglere dikkat çeken Akbaşoğlu, "Cumhurbaşkanımızı bugün de yarın da dikkatli dinleyelim" dedi.

Akbaşoğlu şunları söyledi:

"Emekliler bizim başımızın tacı. Çalışanlar başımızın tacı. Üreten ve Türkiye'yi büyüten çalışan kesim söz konusu ve emekli olarak primlerle orantılı karşılığın alan 16 milyon emekli insanımız var. 2024'ü biz emekliler yılı ilan etmiştik. Bu konuda düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile emeklilerimizin beklentileri var. Bu durumların değerlendirilmesine ilişkin talepleri ve yansıdı. Biz bugüne kadar duyarsız kalmadık, kalmayacağız. Enflasyona ezdirmeyeceğiz. Çalışma ve Maliye Bakanlığımız çalışmalarını hep yaptılar. Promosyon düzenlemesi de yapıldı. Özel bankaların da inisiyatif alması gerekli.

"Birçok alanda emeklilerimizin giderlerini azaltıcı, gelirlerini artırıcı ve alım gücünü yükseltici yaklaşımı da 2024'te göz önünde bulundurup düzenlemeler düşünüyoruz. Bu konuda çalışmaları Bakanlıklarımız ifa ediyorlar. Bugün Cumhurbaşkanımız bu konudaki duyarlılığını, talepleri her zaman dikkate alarak siyaset yapar. Bu manada inşallah bu mitingle Cumhurbaşkanımız bugün de yarın da dikkatli dinleyelim.

Haziran sonu temmuz başında emeklilerle ilgili düzenlemeleri mutlaka yapacağız. Talepleri dikkate alarak çalışmalar yapacağız."

AdminAdmin