Gündem
Giriş Tarihi : 12-01-2024 23:05

Pençe-Kilit bölgesinden acı haber: 5 şehit

MSB'den yapılan açıklamaya göre, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen sızma girişimi sonucu çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu.

Pençe-Kilit bölgesinden acı haber: 5 şehit

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde terör örgütü PKK üyelerinin bir üs bölgesine sızma girişimi sonucu çıkan çatışmada 5 askerimiz şehit oldu. Açıklamada, üçü ağır sekiz askerimizin de yaralandığı ve yaralıların hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:

"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üçü ağır sekiz kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Temasta ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz."

"İKİ HAFTA ÖNCEKİ SALDIRIDAKİ İKLİM KOŞULLARIYLA AYNI"

Krttv.comtr Muhabiri Ahmet Sesli, saldırı ile ilgili detayları Türkiye Meclisi’nde anlattı. Sesli, şunları söyledi: "Sızma girişiminin 17.15-18.00 arası gerçekleştirildiği söyleniyor. Bölgede bulunan Kırklareli 41. Komando Tugayı Komutanlığı'na yönelik saldırı gerçekleşiyor. Bölgenin alçak kesimlerinde yağmurlu bir hava var. Askerlerimizin bulunduğu bölgede yine sisli bir iklim koşulu var. Bölgede çatışmalar devam ediyor. F-16'ların da bölgede faaliyet yürüttüğü söyleniyor. Sızma girişiminin yapıldığı nokta 1740 rakımlı bir yer. Şu anki koşullar iki hafta önceki saldırıdaki iklim koşullarıyla aynı"

BÖLGEDE İKİ HAFTA ÖNCE 12 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde iki hafta önce 2 gün içerisinde 12 asker şehit olmuştu.

Milli Savunma Bakanlığı, dün de bölgede 1 askerin şehit düştüğünü, 1 askerin de yaralandığını duyurmuştu.

AdminAdmin