Politika
Giriş Tarihi : 24-05-2023 05:58

İşte Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın anlaştığı 7 madde

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zafer Partisi’nin ikinci turda desteğini almak için Ümit Özdağ ile görüştü. Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın 7 maddelik mutabakat metninde anlaştığı öğrenildi.

İşte Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın anlaştığı 7 madde

Gazeteci İsmail Saymaz,  Sözcü TV’de Zafer Partisi’nin Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ikinci turda destek konusunda anlaştığını duyurdu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun  yedi maddelik mutabakat metni konusunda anlaştığını belirten Saymaz, Zafer Partisi’nden iki ismin etkin göç ve güvenlik politikaları konusunda etkin rol alacağını söyledi.

Mutabakat metninde yer alan 7 madde şöyle:

1. Anayasanın ilk 4 maddesi değişmeyecek

2. Anayasanın 66. maddesi aynen korunacak

3. 1924 Anayasasına bağlı kalınacak

4. Sığınmacılar 1 yıl içerisinde gönderilecek

5. Terörle etkin mücadele yapılacak

6. Yolsuzlukla etkin mücadele yapılacak

7. Kamudaki atamalarda liyakat esasına göre hareket edilecek

ÖZDAĞ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Ümit Özdağ, bugünkü görüşmeyle ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile akşam saatlerinde bir araya gelerek, mutabakat metni üzerinde çalıştık. Yarın saat 11.00’de Zafer Partisi Genel Merkezi’nde düzenleyeceğimiz ortak basın toplantısında detayları Büyük Türk Milleti ile paylaşacağız” demişti.

AdminAdmin