Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Umut Meraş: Tüm halkımızda
Türkiye, EURO 2020'deki ikici maçında Galler'e 2-0 mağlup oldu. Karşılaşm
EKONOMİ DÜNYA EĞİTİM KÜL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, TRT'tenin Türkiye-Ga
Milli Takım guruptan çıkma
EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımı Galler ile karşıla
EĞİTİM KÜLTÜR SANAT SPOR
Fed, faiz kararını açıkladı. ABD Merkez Bankası, Federal Açık Piyasa Kom
Bakan Koca'dan 'yeni yaş grub
Fahrettin Koca, yarından itibaren 35 yaş üzerindeki herkesin aşı olabilece
REKTÖR ADAY SAYISI ÞÝMDÝDEN 50’e DAYANDI

REKTÖR ADAY SAYISI ÞÝMDÝDEN 50’e DAYANDI

  Bu haber 01 Temmuz 2020, Carsamba 03:00:49 eklenmitir.
REKTÖR ADAY SAYISI ÞÝMDÝDEN 50’e DAYANDI Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yýldýz’ýn görev süresinin bitmesine 1 aylýk süre kalmasý ve tekrar atanmasý mümkün görünmediðine kanaat getiren, sicilleri temiz, þartlarý saðlayan þehirden ve þehir dýþýnda görev yapan bir çok öðretim üyesi þimdiden Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Rektör olabilmek için YÖK’ün ilana çýkmasýnýn ardýndan oturduklarý yerden bir düðmeye basarak rektörlük yarýþýna dahil olduklarý bilgilerine ulaþýlýyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yýldýz’ýn görev süresinin bitmesine 1 aylýk süre kalmasý ve tekrar atanmasý mümkün görünmediðine kanaat getiren, sicilleri temiz, þartlarý saðlayan þehirden ve þehir dýþýnda görev yapan bir çok  öðretim üyesi þimdiden Sivas Cumhuriyet  Üniversitesine Rektör olabilmek için YÖK’ün ilana çýkmasýnýn ardýndan oturduklarý yerden bir düðmeye basarak rektörlük yarýþýna dahil olduklarý bilgilerine ulaþýlýyor.

YÖK’ün Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Rektör olmak isteyenlerin baþvurularýný geçtiðimiz Perþembe günü baþlatmýþtý. YÖK’ten sýzan bilgilere göre þimdiye kadar yaklaþýk 50 Profesörün rektör olmak için YÖK’e müracaat ettiði öðrenildi.

Kulislerde en az 70 adaydan söz edilirken, adaylýklarýný 12 kiþi sosyal medyadan veya yakýn çevresine müracaat ettikten sonra açýkladýklarý görüldü. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Týp Fakültesi Dekani Prof. Dr. Ýlhan Çetin, önceki dönem dekaný Prof.Dr. Mehmet Þencan’ýn ile ayný fakültede görev yapan birçok öðretim üyesinin bunlarýn baþýnda Prof. Dr. Orhan Solak, Rektör Alim Yýldýz’ýn önceki Baþhekimlerden olan Prof. Dr. Ahmet Yýlmaz’a büyük þans tanýnýrken, geçmiþ rektörler zamanýnda baþhekimlik görevinde bulunan Prof.Dr. Gökhan Gökçe’in de aday olduðu ve önceki dönemde de rektör adayý olmuþ olan Prof.Dr. Hayatý Öztürk’ün de tekrar aday ve geçmiþte aday olan baþka týp kökenli adaylarýnda yer aldýklarý bildiriliyor. 

Bu fakülteden ayrýlarak baþka üniversitelere ve özel hastanelere geçen birçok baþarýlý týp kökenli Profesör bilim adamlarýnýn da müracaat ettikleri bilgileri ulaþmaya devam ediyor.

Rektör Alim Yýldýz’ýn Fakültesi olan Ýlahiyat Fakültesinde görev yapan önceki dönem Rektör Yardýmcý olan ve güçlü adaylar arasýnda gösterilen Prof.Dr. Hüseyin Yýlmaz’ýn da baþvuruda bulunduðu ve isimleri henüz netleþmeyen 4 baþka öðretim üyesinin de baþvuruda bulunduklarý, bulunacaklarý öðrenildi. Mühendislik fakültesinden þuana kadar 5 adayýn, Eðitim fakültesinden ise 6 adayýn, Edebiyat Fakültesinden 4 adayýn, Fen Fakültesinden 3, Diþ Hekimliði Fakültesinden 2, Veteriner Fakültesinden 1, Ýktisadi ve Ýdari Bilimler Fakültesinden 5 hocanýn müracaat ettikleri öðrenilirken, yakýn iller arasýnda yer alan Tokat Gaziosmanpaþa Üniversitesinden þimdilik 5 aday olduðu öðrenildi.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.