Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Umut Meraş: Tüm halkımızda
Türkiye, EURO 2020'deki ikici maçında Galler'e 2-0 mağlup oldu. Karşılaşm
EKONOMİ DÜNYA EĞİTİM KÜL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, TRT'tenin Türkiye-Ga
Milli Takım guruptan çıkma
EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımı Galler ile karşıla
EĞİTİM KÜLTÜR SANAT SPOR
Fed, faiz kararını açıkladı. ABD Merkez Bankası, Federal Açık Piyasa Kom
Bakan Koca'dan 'yeni yaş grub
Fahrettin Koca, yarından itibaren 35 yaş üzerindeki herkesin aşı olabilece
SÜRAT PATENÝNDE TÜRKÝYE GÜMÜÞ MADALYA KAZANDI...

SÜRAT PATENÝNDE TÜRKÝYE GÜMÜÞ MADALYA KAZANDI...

  Bu haber 17 Subat 2017, Cuma 18:18:59 eklenmitir.
SÜRAT PATENÝNDE TÜRKÝYE GÜMÜÞ MADALYA KAZANDI... 2011 yýlýnda Erzurum’da düzenlenen 25. Kýþ Üniversite Oyunlarý’nda (UNIVERSIADE) sürat pateni yarýþlarýný tribünden izleyip bu spora özenen Hazar Karagöl, Avrupa Gençlik Olimpik Kýþ Festivali’nde erkekler sürat pateni 1000 metre finalinde tarihi bir baþarý elde ederek gümüþ madalya kazandý.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


UNIVERSIAD oyunlarýna kadar sporcu olmayý düþünmeyen ve tribünden izlediði yarýþlarý görünce sporcu olmaya karar veren Erzurumlu Hazar Karagöl, Türkiye'ye 13 yýllýk tarihi olan Avrupa Gençlik Olimpik Kýþ Festivali'nde ikinci madalyayý kazandýrdý.


UNIVERSIAD, 11 dalda 57 ülkeden yaklaþýk 3 bin 500 sporcunun katýlýmýyla 27 Ocak-6 Þubat 2011 tarihleri arasýnda gerçekleþti. UNIVERSIAD, Erzurum'a birçok spor tesisinin yaný sýra çok sayýda da sporcu yetiþmesine vesile oldu. Bu sporculardan birisi de sürat pateni sporcusu Hazar Karagöl, oldu. Karagöl, tribünden izleyerek baþladýðý sporda bugün gümüþ madalya kazanarak Türkiye'nin gururu oldu.


"Türkiye ikinci madalyasýný aldý"

Erzurum'un ev sahipliði yaptýðý EYOF 2017'de daha önce snowboard da Aydan Karakulak ile bronz madalya kazanan Türkiye, Hazar Karagöl'ün gümüþ madalyasýyla ikinci kez kürsüye çýktý. Avrupa Gençlik Olimpik Kýþ Festivali'nde erkekler sürat pateni 1000 metre finalinde Türk sporcu Hazar Karagöl tarihi bir baþarý elde ederek gümüþ madalya kazandý.

Sürat Pateni Salonu'nda yapýlan erkekler 1000 metre yarýþmalarýnda Türk sporcu Hazar Karagöl, tarihi bir baþarý elde etti. 1991 yýlýndan bu yana yapýlan Avrupa Gençlik Olimpik Kýþ Festivali'nde sürat pateni madalyasý bulunmayan Türkiye'ye ilk derecesini Hazar Karagöl getirdi.

500 ve 1500 metre yarýþlarýnda istediði sonuçlarý elde edemeyen Hazar Karagöl, hedeflediði baþarýya 1000 metre yarýþýnda ulaþtý. Tribünlerin tamamen dolu olduðu finali ikinci noktalayan 16 yaþýndaki milli sporcu, kariyerinin de en önemli baþarýsýný yakaladý.

Dört sporcunun yer aldýðý finalde start ile birlikte iyi çýkýþ yapamayan Hazar Karagöl, dördüncü sýrada götürdüðü yarýþta son dört tura kala yaptýðý atakla ikinciliðe oturdu.

Arkasýndaki rakiplerinin düþmesiyle iyice rahatlayan 16 yaþýndaki milli sporcu, liderliði zorlamasýna karþýn iki salise farkla ikinciliði elde etti.

Fransýz Diane Sellier'ýn altýn madalyanýn sahibi olduðu yarýþta Hazar Karagöl gümüþ madalya kazandý. Üçüncülüðü ise finiþi gören Rus Aleksei Simakin elde etti.


"UNIVERSIAD oyunlarýna kadar sporcu olmayý düþünmüyordum"


Türkiye'ye gümüþ madalya kazandýran Hazar Karagöl, "Bir gün þampiyon olacaðýmý hiç düþünmemiþtim. Ben Erzurum doðumluyum. Erzurum Türkiye'nin doðusunda bir þehir. Burasý geliþime açýk huzurlu, güvenli bir þehir.

Erzurum'da kýþ sporlarý için en ideal þartlar var. Bu nedenle UNIVERSIAD 2011 oyunlarý için dünya çapýnda tesisler yapýldý. ve benim gibi binlerce gencin kaderi deðiþti" diye konuþtu. ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.