Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Süleyman Soylu'dan İmamoğlu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
Ahmet Davutoğlu AKP ve MHP se
"Sizlerin nezdindeki meşruiyeti nedir bu iktidarın?"
Tam kapanma 19 Mayıs'a kadar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tam kapanma süresini 19 Mayıs’a k
Nergis DEMİRKAYA açıkladı;
"Genel yaklaşım bayramdan sonra pandemi gündeminin kalkması"
Sağlık Bakanlığı'nda tabl
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçen haftaya göre 100 bin kişi başına
C.Ü. HAYVAN HASTANESÝ HÝZMETTE SINIR TANIMIYOR…

C.Ü. HAYVAN HASTANESÝ HÝZMETTE SINIR TANIMIYOR…

  Bu haber 22 Haziran 2016, Carsamba 03:22:30 eklenmitir.
C.Ü. HAYVAN HASTANESÝ HÝZMETTE SINIR TANIMIYOR… Sivas’ta 3 aylýk sokak köpeðine, plakasý ve sürücüsünün kimliði belirlenemeyen bir Otomobil çarparak kaçtý. Aracýn üzerinden geçtiði köpeðin sað arka bacaðý, kýrýlmasý ve enfeksiyon kapmasý nedeniyle veteriner hekim tarafýndan kesildi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

3 aylýk sokak köpeðine plakasý belirlenemeyen bir otomobil çarparak kaçtý. Arka sol ve sað bacaðý ile çenesinde kýrýklar oluþan yavru köpeði acý içinde ve susuz kalmýþ halde bulan hayýrsever bir vatandaþ tedavisi yapýlmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi (C.Ü.) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirdi. Burada muayenesi yapýlan yavru köpeðin ameliyat edilmesine karar verildi. Yavru köpeðin çenesindeki kýrýklar ve sol bacaðýndaki kýrýklar ameliyatla tedavi edilirken, enfeksiyon kapan sað arka bacaðý ampute edilerek kesildi. Yavru köpek bundan sonraki yaþamýna üç ayakla sürdürecek.

 

Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Araþtýrma Görevlisi Doktor Ýlker Þen, sokakta bulunarak getirilen bir köpeðin ameliyatýný gerçekleþtirdiklerini belirtti ve "Köpek, bir araba tarafýndan çarpýlmýþ ve daha sonrasýnda çarpan kiþi býrakýp kaçmýþ sýcaðýn altýnda asfalt üzerinde yatarken bulunmuþ. Geldiðinde kötü durumdaydý. Biz öncelikle destek tedavisini tamamladýk. Destek tedavisinden sonra operasyonu alma þartlarý el verince operasyona aldýk. Bir bacaðýnda açýk kýrýk vardý ve enfekte durumdaydý. Burayý ampute etmek zorunda kaldýk. Diðer tarafta ise topuk tarak kemiklerinde kýrýklar vardý biz burayý tamir ettik, düzelttik. Çenesinde kýrýklar vardý ayný þekilde tamir ederek saðlýðýna kavuþturduk. Dudaðý çenesinde ayrýlmýþ tamamen bir yýrtýk vardý. Orayý onardýktan sonra hastamýzý uyandýrmak üzere operasyonu sonlandýrdýk" dedi.

 

"TRAFÝK KAZALARINDA HAYVANI SOKAKTA BIRAKMAYIN"

Trafik kazalarýnda hayvanýn sokakta býrakýlmamasý gerektiðini ve en yakýn saðlýk kuruluþuna getirilmesi gerektiðini vurgulayan Doktor Þen, "Trafik kazalarýnda baþýnýza böyle bir iþ gelirse hayvaný orada býrakmayýn. Alýp en yakýn veteriner saðlýk kuruluþuna getirin daha sonrasýnda zaten buradan alacaðýnýz faturalar karþýlýðýnda trafik sigortanýzdan bu faturalarý tahsil edebileceksiniz. O yüzden bu durumlarda hayvaný sokakta býrakmak yerine en yakýn saðlýk kuruluþuna getirmelerini rica ediyorum" diye konuþtu.

 

"ÜÇ AYAKLI OLARAK HAYATINA DEVAM EDECEK"

 

Ameliyat edilen yavru köpeðin üç ayaklý olarak yaþamýna devam edeceðini söyleyen Þen, "Köpekler ve kediler üç ayaklý yaþayabilirler. Ameliyatlý olduðu için iyileþme sürecinde biraz zorlanacak ayakta durmakta ancak iyi bir bakým ve ilgiyle daha sonrasýnda üç bacaklý olarak da hayatýna çok rahat olarak devam edebilir. Tabi mümkünse sahiplenme yoluna gideceðiz ilk önce ama hiç olmazsa korunaklý bir yerde hayatýný devam ettirmesi için gerekli özeni göstereceðiz" ifadelerini kullandý.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.