Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
14 emekli amiral 'yaşadıklar
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 103 emekli amiralin 'Montrö ve sarıkl
103 emekli amiralin bildirisin
103 emekli amiral bildirisine ilişkin soruşturma kapsamında ifadeye çağrıl
Fahrettin Koca'dan kritik değ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu sonrası açıklama yaptı. Koca,
300 kişilik kadroya 35 bin ki
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (ÇAYKUR) Rize, Trabzon, Artvin ve
Ayhan: "Aziz hemşehrilerimin
Sivas Valisi Salih Ayhan Ramazan nedeniyle bir mesaj yayınladı.
DÝYARBAKIR ' DA KORKUNÇ PATLAMA

DÝYARBAKIR ' DA KORKUNÇ PATLAMA

  Bu haber 21 Temmuz 2014, Pazartesi 18:37:49 eklenmitir.
DÝYARBAKIR ' DA KORKUNÇ PATLAMA Diyarbakýr'ýn Lice Ýlçesi'nde yoldan çýkan akaryakýt yüklü tankerin devrilerek infilak etmesi faciaya yol açtý.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yanan tankerden metrelerce uzaða sýçrayan alevler, bu sýrada karayolunda bulunan iki yolcu otobüsü ile hafif ticari araca sýçradý. 

 

BALKAN HABER AJANSI Lice Temsilcisi Okay Gürpýnar'ýn ilk izlenimlerine göre, olaylara müdahalede geç kalýnmasýnýn yaný sýra, biliçsizlik; bilançonun aýrlaþmasna yol açtý. 

 

Can pazarýnýn yaþandýðý kazada alev topuna dönüþen araçlarda bulunan 60'dan fazla kiþi yaralandý.

 

Diyarbakýr'ýn Lice Ýlçesi Tuzla Köyü yakýnlarýnda bu gece Bingöl'den Diyarbakýr yönüne giden bir akaryakýt yüklü tanker sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrilip yolu kapattý. Bu sýrada iki yolcu otobüsünün de aralarýnda bulunduðu araçlar da yolda kaldý. Araçlarda bulunan bazý yolcular, tanker sürücüsüne yardým etmek için indikleri sýrada tanker büyük bir gürültüyle infilak edince ortalýk alev topuna döndü. Metrelerce uzaða sýçrayan alevler, iki yolcu otobüsü ile bir hafif ticari aracýn yanmasýna neden oldu. Ýlk bölgelere göre, alevler içinde kalan yolcu iki otobüsü ve araçta bulunan 60'dan fazla kiþi yaralandý. Patlama sesinin ardýndan gökyüzünü aydýnlatan alev topunu gören yakýndaki Tuzla Köyü'nde yaþayanlar, kaza yerine giderek yaralýlara yardým etmeye çalýþtý.

Olayýn duyulmasý üzerine bölgeye baþta Diyarbakýr olmak üzere çevre il ve ilçelerden çok sayýda ambulans ve itfaiye araçlarý sevk edildi. Yaralýlar, Diyarbakýr, yakýn ilçeleri ile Bingöl'e sevk edilerek tedavi altýna alýndý. Bölgeye ayrýca Diyarbakýr'dan helikopterle askerler gönderildi.

 

Diyarbakýr Valisi Mustafa Cahit Kýraç, devrilen tankerin gaz sýkýþmasý sonucu infilak ettiðini belirterek, "O sýrada Bingöl yönüne giden iki otobüs yoldan geçiyorken patlama meydana geliyor. Alevler iki otobüs ve bir aracý da etkisi altýna alýyor. Þu anda net sayýsý belli deðil. Ambulanslar yaralýlarý hastanelere taþýrken, itfaiye ekipleri de yangýný söndürmeye çalýþýyor. Bölgeye askeri helikopter de sevk edildi" dedi.

Olay nedeniyle Diyarbakýr'da tüm hastaneler alarma geçirdi. Ýlgili doktorlar göreve çaðýrlýrken, hastanelere týbbý malzeme destekleri yapýldý.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.