Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Hafik İlçesindeki Un Değirm
Sivas'ın Hafik ilçesindeki su değirmeni yaklaşık 150 yıldır dönerek, ade
Merkez Bankası faiz oranını
Merkez Bankası, yüzde 19'luk politika faizini 100 baz puan indirerek, yüzde 1
Doğalgaz ve elektriğe büyü
Enerji üretim ve dağıtım sektöründen dört kaynağın Reuters'e verdiği b
LPG'ye zam
LPG oto gaza 15 kuruş zam geldi. Söz konusu fiyat artışı bu gece yarısınd
Davutoğlu Sivas’ta partisin
GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Milleti birleştirecek bir g
YABANCIYA KAHVE YOK

YABANCIYA KAHVE YOK

  Bu haber 01 MAYIS 2011, Pazar 09:50:33 eklenmitir.
YABANCIYA KAHVE YOK Türkiye’ye ev almak için gelen Gürcistan vatandaþý Viktoria Nazarova’ya gittikleri restoranda “yabancý” olduðu gerekçesiyle servis yapýlmadýðý iddia edildi.Nazarova, ev almaktan vazgeçerek ülkesine döndü. Ýþletme müdürü ise iddialara “Buraya o...lar giremez” þeklinde yanýt verdi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye’ye ev almak için gelen Gürcistan vatandaþý Viktoria Nazarova’ya gittikleri restoranda “yabancý” olduðu gerekçesiyle servis yapýlmadýðý iddia edildi.Nazarova, ev almaktan vazgeçerek ülkesine döndü. Ýþletme müdürü ise iddialara “Buraya o...lar giremez” þeklinde yanýt verdi.

ANKARA Bahçelievler’de bir restorandan kovulduklarýný iddia eden Avukat Gökhan Gedik yaþadýklarýný þöyle anlattý: “Viktoria’yla Batum’da iþyeri olan Trabzonlu bir arkadaþýmýn aracýlýðýyla tanýþtým. Antalya’dan yazlýk ev almak istiyordu. Cuma günü saat 15.00 sýralarýnda Batum’dan Ankara’ya geldi. Antalya’ya gitmek için 17.30 otobüsüne bilet aldým. Karnýmýzý doyurmak için restorana gittik. Önce bahçede oturduk. Garson geldi, ben bira istedim, arkadaþým Türk kahvesi istedi. Bir süre sonra boynunda altýn zinciri olan bir beyefendi masamýza geldi. Restoranýn müdürü olduðunu belirtip, ‘Lütfen bir daha buraya gelmeyin, yabancý müþteri almýyoruz’ dedi.”

‘Çok utandýk’

 

“Ben de ‘Böyle þey olur mu, onur kýrýcý bu, ayrýmcýlýk yapýyorsunuz’ diye tepki gösterdim. Bana ‘Prensip gereði uygulamamýz böyle, yabancý müþteri almýyoruz’ yanýtýný verdi. Hesabý ödedim, ayrýldýk. Arkadaþým ne olduðunu sorunca durumu anlatmak zorunda kaldým, çok üzüldü ve utandý. ‘Sizin baþkentiniz böyle mi?’ deyince ben de utandým. Otobüse yetiþmek zorunda olduðumuz için kalktýk.”

Restoran müdürü savunmasý: O.....lar giremez!

ADINI vermek istemeyen iþletme müdürü, fotoðrafý kendisine gösterilen Nazarova ve Gedik’in restorana hiç gelmediklerini iddia etti. “Uygunsuz bir davranýþ mý sergilediler, neden çýkardýnýz?” sorusuna müdür, “Öyle bir þey olsa kafalarýný kýrar atarým, buraya o.....lar giremez” diye cevap verdi. Restoraný arayan Gedik de “Neden buraya gazeteci gönderiyorsun, kendin gelsene” yanýtýný aldý.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.