Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Meral Akşener: Cumhurbaşkanl
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV canlı yayınında gündeme
Kuzey Irak'tan acı haber... 1
Irak’ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Operasyonu kapsamında Tepe Üs Bölgesi
Davutoğlu’ndan dikkat çeke
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas ziyaretinin ikinci gün
Alevileri hedef alan öğretme
Ankara'nın Mamak ilçesinde bir okulda meydana gelen ve basına da intikal eden
En çok değer kaybeden para b
TL, Arjantin Peso'sunu geride bıraktı; dolar karşısında en çok değer kayb
Basına yönelik baskıdan şikayet eden Medya patronu: Olayı AK Partiye kadar dayandırmaya çalışanlar oldu

Basına yönelik baskıdan şikayet eden Medya patronu: Olayı AK Partiye kadar dayandırmaya çalışanlar oldu

  Bu haber 06 Temmuz 2021, SALI 20:55:00 eklenmitir.
Basına yönelik baskıdan şikayet eden Medya patronu: Olayı AK Partiye kadar dayandırmaya çalışanlar oldu Medya patronu ve AKP’li belediye meclis üyesi yeni bir açıklama yaparak Erdoğan'a bağlılığını dile getirdi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Sivas Belediyesi’nin AKP’li belediye meclis üyesi ve Vizyon58 TV’nin sahibi Hatice Kurt, basının baskı altında olduğunu belirterek, "Son günlerde birçok basın mensubunun sıkıntısı bu. Yeter artık. Basını özgür bırakın, basın işini yapsın!" diye tepki göstermişti. Yeni bir açıklama yapan Kurt, “Konuyu çarpıtmak isteyenleri Allah’a havale ediyorum” diyerek geri dönüş yaptı.

Yayınlardan dolayı baskı ve tehdit gördüklerini ifade eden AKP'li Hatice Kurt, “Kişilerin söyledikleri kişileri bağlar! Milletin konuşmasıyla, kanalı sorumlu tutanlara yazık! Basın olarak işimizi yapamaz hale geldik. Siyasal baskılar, tehditler, daha neler, neler? Basın özgürlüğü var! Son günlerde birçok basın mensubunun sıkıntısı bu. Yeter artık. Basını özgür bırakın, basın işini yapsın! Verilecek cevabınız varsa da ben hiçbir zaman kanalımda kimseye ambargo uygulamadım. Çıkın cevap hakkınızı kullanın. Tekrar söylüyorum kanala çıkıp kim ne diyorsa, onları bağlar söyledikleri! Kanalımı ya da beni değil!” ifadelerini kullanmıştı.

Kurt, konuyla ilgili çıkan haberler üzerine bugün yeni bir açıklama yaptı. "Olayı meclis üyesi olduğum AK Partiye kadar dayandırmaya çalışanlar oldu" diyen Kurt, konunun bir siyasi partiyle ilgisi olmadığını öne sürüp "Benim kastettiğim STK’lar, bazı siyasi partiler, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan insanların yapmış olduğu baskıları dile getirmek istedim." dedi.

Kurt açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu hedeflere ülkemizi götürebilmek için var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Partimin, Sayın Cumhurbaşkanımızın, ülkemin ve Sivas’ın hizmetinde olmaya devam edeceğim. 

“Mensubu olduğum siyasi partimi, evimize ekmek götürmeye çalıştığımız ve istihdam sağladığımız işyerime hiç karıştırmadım, tarafsız ve objektif bir şekilde yayınlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. 

“Konuyu çarpıtmak isteyenleri Allah’a havale ediyorum. Konuyu istediği tarafa çekip kendine rant etmek isteyenleri de KINIYORUM."



ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.