Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
İçişleri Bakanlığı'ndan seyaha
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Şehir Giriş/ Çıkış Seyahat Kısıtlaması konu
Hakkari'den acı haber: 2 asker
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK'nın güvenlik güçlerine yaptığı al
26 kişi daha hayatını kaybetti
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de son 24 saatte Koronavirüs nedeniyle 26 k
65 yaş ve üstü vatandaşların s
Yeni tip Koronavirüs'le (Covid-19) mücadele kapsamında risk grubunda oluşturdukl
Uyuşturucu baronu Zindaşti'nin
İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile ilişkilerini fotoğraf ve HTS k
REKTÖR, BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU?

REKTÖR, BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU?

  Bu haber 04 Nisan 2020, Cumartesi 06:19:33 eklenmiştir.
REKTÖR, BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU? Geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması ve her fırsata, her ortamda üniversitenin büyük bir iş, büyük bir buluş yapmışçasına reklamını yapan ve üniversitenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere dezenfektan üretimine başlandığının şaşalı bir şekilde tanıtan Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız yönetimindeki Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesine TİM’in ürettiği dezenfektanların teslim edildiği duyuruldu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması ve her fırsata, her ortamda üniversitenin büyük bir iş, büyük bir buluş yapmışçasına reklamını yapan ve üniversitenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere dezenfektan üretimine başlandığının şaşalı bir şekilde tanıtan Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız yönetimindeki Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesine TİM’in ürettiği dezenfektanların teslim edildiği duyuruldu.

 

 

Bilindiği üzere, meslek liseleri öğrenciler tarafından dahi üretilen dezenfektan ile medyatik olmaya çalıştığı konuşulan üniversitenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere dezenfektan ürediklerini ifade eden Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız büyük tepki çekmeye, gülünç duruma düşmeye ve kurumu yıpratmaya devam ediyor.

 


 

 

Üniversitenin resmi web sitesinde görüleceği üzere, http://www.cumhuriyet.edu.tr/haber/8776-universitemizde-el-dezenfektani-uretildi üniversitenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere dezenfektan üretimine başlandığının şaşalı bir şekilde duyuran üniversite yönetiminin, TİM’in ürettiği dezenfektanları ne gerekçe ile teslim aldığına anlam verilemedi! Anlaşılıyor ki, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin sözde çalışanları için ürettiği dezenfektanı ya reklam amaçlı dağıta dağıta bitirmiş veya çalışanın, kullananların beğenisini kazanmamış olacak ki, TİM’in dezenfektanına muhtaç kalmıştır!


Takdir Kamuoyunun…

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) üyesi üretici ve ihracatçı firmalardan sağlanan 100 bin litre dezenfektan, Sağlık Bakanlığı, İstanbul Üniversitesi Çapa Hastanesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Türk Kızılayı'na teslim edildi.

İKMİB'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) öncülüğünde 61 ihracatçı birliğiyle başlatılan milli ve yerli üretim seferberliği kapsamında 1 milyon adet maske ve 100 bin litre dezenfektan üretilerek kamu hastanelerinin ihtiyacına sunuluyor.

İKMİB tarafından sağlanan 100 bin litre dezenfektan, Sağlık Bakanlığı yanı sıra, İstanbul Üniversitesi Çapa Hastanesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Türk Kızılayı’na verildi.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, tüm insanlığı tehdit eden ve pek çok yönden yıkıcı sonuçlar doğuran Kovid-19 salgınıyla mücadelede, yaşamın her alanına dokunan kimya sektörünün hayati önem taşıdığını vurgulayarak, "Ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte Türkiye'nin ihracattaki ikinci büyük sektörü olan kimya sektörünün birliği olarak 'önce sağlık' anlayışıyla hareket ederek sorumluluğumuz gereği vatani bir görev daha üstlendik. İlk günden beri, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanlığımız, bakanlıklarımız ile Bilim Kurulumuzun aldığı kararlar ve tedbirler doğrultusunda, hızla sağlık sektörümüzün ihtiyaçlarını karşılamak için TİM'in öncülüğünde yeni bir üretim seferberliği başlattık. Gece gündüz demeden özveriyle çalışan tüm hekimlerimiz ve sağlık personelimiz için dezenfektan ve temizlik malzemeleri başta olmak üzere gerekli olan her türlü kimyasalların tedarikini İKMİB olarak sağlayacağımızı söyledik. Bu kapsamda, 100 bin litre dezenfektan ürününü Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere, İstanbul Üniversitesi Çapa Hastanesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Türk Kızılayı'na teslim ettik" dedi.



ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Kemal
Malzeme
Medikal firmalarımı var bu işin arkasında bir araştırın bakalım ne çıkacak
Hayrettin Cesur
Vicdanlarınızı temizleyin !
Rektör , Yardımcıları, küçük danışmanları ve diğer ekibi eczacılık fakültesi ve diğer yerlerden alınan malzemelerle önce vicdanlarını dezenfekte etmeye çalışsınlar, bu malzemenin yanında omo ve tursil de kullanabilerler.Kirli vicdanlılar.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.