Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Niğde'de 5,1 büyüklüğünde depr
Niğde'nin Bor ilçesinde saat 22.08'de deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Y
Selman Öğüt canlı yayında çıld
Haber Global’de Erhan Ertürk’ün sunduğu Müzakere programında tartışma yaşandı. “
Sivas MHP İl Başkanlığı 13. Ol
Sivas MHP İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi'nde Özkan Turan Navruz yeniden il ba
BAŞKAN BİLGİN'DEN ÖRNEK PROJE.
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, uzaktan eğitim imkanı bulunmayan tüm öğrenc
Hekimlerin anketinden çarpıcı
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Aile Hekimliği Kolu Dr. Emrah Kırımlı yönetiminde 7
Saray İttifakı'nda 'Rabia' krizi

Saray İttifakı'nda 'Rabia' krizi

  Bu haber 11 ARALIK 2019, Carsamba 02:21:44 eklenmiştir.
Saray İttifakı'nda 'Rabia' krizi Saray İttifakı'nda krizin yaşandığı illerin arasında Çankırı da yer aldı. AKP’den MHP’ye geçen Çankırı’da belediyede Rabia Parkı'nın adının değiştirilmesi tartışmalara neden oldu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yerel seçimlerden bu tarafa AKP ve MHP’nin bir çok ilde karşı karşıya geldiği görülürken, son kriz ise 31 Mart’ta belediye başkanlığının AKP’den MHP’ye geçtiği Çankırı’da yaşandı.

“HALKIMIZ DEĞİŞTİRMEK KONUSUNDA ÇOK MAHİRDİR”

MHP’li Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, AKP döneminde yapılan Rabia Parkı’nın adını Şehitler Parkı olarak değiştirdi.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre; karara AKP’den sert tepki geldi. AKP Çankırı İl Başkanı Abdülkadir Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bizim Rabiamız Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet'tir. Bu ana unsurlarımızın hiçbiri değiştirilemez değiştirilmesi dahi teklif edilemez.

Halkın benimsediği bu güzel parkımızın ismini değiştirmek yerine Belediyemiz yeni yapacağı parklara istediği ismi vermekte özgürdür. 15 yıllık Ak Parti Belediyeciliğinde sayısız yeni açılan sokak ve caddelere, parklara Aziz Şehitlerimizin ismi verilmiş, İstiklal Yolu parkına Şehitler anıtı kazandırılmıştır.

Değiştirmek kolay, yeniden yapmak zor ama gerçekçi olanıdır. Bizimde tavsiyemiz Belediyemizin yeni yapacağı hizmetlerde halkın tekliflerini değerlendirmesidir. Zira halkımız değiştirmek konusunda çok mahirdir.” ifadeleri tepki gösterdi.

AKP’li Çelik, sonraki paylaşımında ise, MHP’li Çankırı Belediyesi’nin işçi çıkardığını kastederek, “Onlarca işçinin kış ortasında işinden çıkartıldığı ekmeğinden edildiği ortamda İnsan hakları gününü, önceki dönemde yapılan hizmetlerin ve manevi değeri olan isimlerin değiştirildiği bir ortamda Demokrasi haftasını kutlamak içimden gelmiyor. Kimse kusura bakmasın...” dedi.

MHP’DEN AKP’YE SERT CEVAP!

AKP’ye cevap ise, hem MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba’dan hem de MHP’li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’den geldi. MHP’li Akbaba, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası partimizden halkımızın teveccühü ile AK Parti’ye geçen belediyelerde ülküdaşlarımız kış günü işlerinden çıkartılmıştı. O zaman sesini çıkarmayanlar, Çankırı belediyesinde yapılanlara tepki gösteriyor. İlçe belediyelerde işten çıkarmalar yapılırken bugün olan vicdanlarınız o gün nerelerdeydi. İsmail Hakkı Esen Milliyetçi Hareket Partisi’nin kırmızı çizgisidir. Yalan yanlış eleştiri yapanlara saygıyla duyurulur.” ifadeleri ile AKP’ye sert tepki gösterdi.

“BEYTÜL MALA SAHİP ÇIKMAMIZ RANTİYECİLERİ RAHATSIZ ETTİ”

MHP’li Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ise, işten çıkarmalar yaptığına dair AKP’den gelen eleştirilere yönelik açıklamalarda bulundu. Esen, bugüne kadar kimseyi işten çıkarmadığını belirterek, ”Dün işçi maaşını ödeyebilmek için bankadan taksitle kredi çekenlerin, bugün seslerinin yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir.” dedi.

Esen sözlerini, AKP’ye rant ve israf göndermesi yaparak şu şekilde sürdürdü; “Yaptığımız icraatlar ve israf yönündeki kısıtlamalar, beytül mala sahip çıkmamız rantiyecileri, belediyeden nemalananları ve egoları rahatsız etmiş olabilir. Bundan da halkımızın çoğunun memnun olduğu kanaatindeyim.” dedi.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.