Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Sivas Valiliğinden büyük hizme
Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalarak önemli bir sorumluluğu yerine ge
Sivas'ta "Dur" ihtarına uymaya
Sivas'ta polisin "dur" ihtarına uymayarak aracıyla kaçan ve kovalamaca sonucu ya
Sivas'ta tedbirlere uymayan ki
Sivas'ta yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine uymayan 211 kişiye, toplam
Neşe Çay Bayisi Sivas’ta görev
Neşe Çay Sivas Bayisi Raşit Yıldırım ve arkadaşları Ramazan Bayramının 1. Gününd
Divriği’de Kurt Yavrularını Kö
Divriği’nin Olukman Köyü’nde tarlaya su kanalı açmak için eski bir dereyatağında
Saadet Partili vekilin konuşması AKP'yi rahatsız etti

Saadet Partili vekilin konuşması AKP'yi rahatsız etti

  Bu haber 17 Ekim 2019, Persembe 15:41:38 eklenmiştir.
Saadet Partili vekilin konuşması AKP'yi rahatsız etti Saadet Parti Milletvekili Cihangir İslam Meclis'te, AK Parti Kur'an-ı Kerim okumaya başlıyorsa bilin ki bir sıkıntı vardır işlerde. 7 Haziran-1 Kasım sürecine bakıyorum, sizin sadece ve sadece kaybettiğiniz bir seçimi geri alabilmek için neler yapabileceğinizi görüyorum" dedi

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’ın Meclis’te kullandığı “Az önce baktım sayın Ak Parti sözcüsü burada Kur'an-ı Kerim okumaya başladı. Ak Parti Kur'an-ı Kerim okumaya başlıyorsa bilin ki bir sıkıntı vardır işlerde" ifadesi iktidarın tepkisine neden oldu.

TBMM’de dün gündem Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye başlattığı Barış Pınarı Harekatı’ydı.

Cihangir İslam’ın iktidar partisini eleştirdiği sözler tepkilere neden oldu. İslam, sözlerine  "Bizim burada, AK Parti ve sizin icraatlarınıza karşı söylediğimiz hiçbir şey ne Türk Silahlı Kuvvetlerine ne de Mehmetçiğimizedir. Hiç kimse siyaseti, Silahlı Kuvvetlerin arkasına veya Mehmetçiğin arkasına saklanarak yapmaz. Onlar sadece sizin kararlarınızı uyguluyor ve bizim bütün eleştirilerimiz sizin aldığınız siyasi kararlaradır. Bunun altını çizdikten sonra, az önce baktım sayın AK PARTİ sözcüsü burada Kur'an-ı Kerim okumaya başladı. AK Parti Kur'an-ı Kerim okumaya başlıyorsa bilin ki bir sıkıntı vardır işlerde” ifadeleriyle başladı.

AKP'li isimler ise İslam’a “Terbiyesiz” ifadesiyle tepki gösterdi.

Meclis’te 9 partinin temsil edildiğini ancak iktidarın harekatla ilgili sadece 3 partiyi bilgilendirdiğini belirten İslam, şunları söyledi:

Peki, HDP niye bilgilendirilmedi? HDP bu ülkenin bir parçası değil mi? HDP bu ülkede milyonlarca seçmeni temsil etmiyor mu arkadaşlar?  E, peki, niye 3 genel başkanla yetindiniz. Neden Sayın Karamollaoğlu'nu gelip bilgilendirmediniz veya toplantıya davet edip bilgilendirmediniz? Tabii, diğer sayın genel başkanlarını da bu işin içine katıyorum. Ama siz tek başınıza karar alacaksınız ve bu Meclisin sizin arkanızda durmasını ısrarla ve ısrarla isteyeceksiniz. Ben bir sayın genel başkan olsaydım -biraz da oralara sitemim var- o bakanları doğrudan Meclise gönderirdim, gidin derdinizi oraya anlatın, bu konuda kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi verecek derdim.

Evet değerli arkadaşlar, şimdi, netice olarak şu noktaya geldik: Bu tip uygulamalar yerleştirilmek istenen aşiret anlayışını sadece ve sadece onaylar, sadece ve sadece bu anlayışı yerleştirir. Sayın Genel Başkanınız bugün dedi ki. "Hepimiz ülke etrafında birleşelim." Ülke burası arkadaşlar. Onun kastettiği AK PARTİ ve onun etrafında birleşmek. Biz zaten ülkeyiz. İşin burada detaylıca konuşulmasını isteriz ama şöyle tarihe bir baktığımızda, sizin kararlarınıza, tek başınıza aldığınız kararlara, istişaresiz aldığınız kararlara çok da güvenemiyoruz. Neden mi?

“Kararlarınıza şunun için güvenmiyoruz” diyen İslam, şu ifadeleri kullandı:

Genel Başkanınız en çok kandırılan ve en çok aldatılan insan. Tek başına karar alan bir insan. İkincisi: Sizin bu kararları alırken siyasi bir hesabınız olup olmadığından ben şahsen emin değilim. 7 Haziran-1 Kasım sürecine bakıyorum, sizin sadece ve sadece kaybettiğiniz bir seçimi geri alabilmek için neler yapabileceğinizi görüyorum.  İşte bu yüzden diyorum ki sizin herhangi bir siyasi eyleminizin, aldığınız bir kararın arkasında bir menfaat ilişkisinin olmaması hemen hemen mümkün gelmiyor bana.

İslam'ın konuşması CHP ve HDP sıralarından alkış alırken iktidar sıraları tarafından sık sık kesildi.

İşte İslam'ın o konuşması:

 ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.