Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort
ANADOLU BASINI SİVAS'TA TEK SE
Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 59. Başkanlar Konseyi, Sivas Gazeteciler Cem
Petrol fiyatlarında, Körfez Sa
Suudi Arabistan'daki SİHA saldırılarının ardından petrol fiyatları yükseldi
Turan: Erdoğan olmadan bir hiç
“İmamoğlu İstanbul’da kazanmadı, biz hediye ettik”
Ruhani, Türkiye-Rusya-İran üçl
Ruhani, Ankara zirvesinde Erdoğan ve Putin ile ayrı ayrı görüşecek ikili ve karş
Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye sesle
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP PM toplantısında konuştu. Gündeme dair açıkla
Karasu: ‘’Bakanlık, bütçeden parayı TÜRGEV'e, Ensar Vakfına, Okçular Vakfına dağıtmış"

Karasu: ‘’Bakanlık, bütçeden parayı TÜRGEV'e, Ensar Vakfına, Okçular Vakfına dağıtmış"

  Bu haber 11 Temmuz 2019, Persembe 23:20:31 eklenmiştir.
Karasu: ‘’Bakanlık, bütçeden parayı TÜRGEV'e, Ensar Vakfına, Okçular Vakfına dağıtmış Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın kurulması hakkında kanun teklifi görüşmelerinde konuşan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, iktidarın Varlık Fonu’ndan sonra Turizm Fonu kurarak, ülkenin tarihi ve turistik yerlerini yandaşlara aktarmanın peşinde olduğunu söyledi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


 

Karasu, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada 6 yıl önce Gezi Direnişi sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ı anarak sözlerine başladı.

‘’Devlet eliyle bir ajans kurup vergi topluyorsunuz, üstelik kamu denetiminden de muaf tutuyorsunuz’’ diyen Karasu, ‘’Varlık Fonu adı altında ülkenin değerlerini iç ettiğiniz yetmedi, şimdi de gözünüzü turizm sektörüne diktiniz. On yedi yılda ekonomiyi getirdiğiniz durum ortada. Şimdi turizmle başladı, büyük ihtimalle arkası da gelecek. Ekonomide kendi iş bilmezliğinizin bedelini vatandaşa ödetmek derdindesiniz’’ dedi.

TARİKAT VE CEMAATLERE MİLYONLARCA LİRA

Karasu, geçtiğimiz devlet bütçesinden tarikat ve cemaatlere 818 milyon lira aktarıldığını bu paranın 130 milyon lirasının da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın aktardığını söylerken, ‘’Bakanlık, bütçeden parayı TÜRGEV'e, Ensar Vakfına, Okçular Vakfına dağıtmış. Ajans kurmak istiyorsanız bin türlü vergiyle sırtından inmediğiniz işletmecilerden elinizi çekin, cemaatlere, vakıflara aktardığınız parayı kesin, zaten sektör bu parayla ihya olur’’ ifadelerini kullandı.

Karasu sözlerini şöyle sürdürdü:

‘SİZ ANADOLU’YU TANIMIYORSUNUZ’

‘’Kurulmak istenilen ajansın turizmde geri kalmış ve reklama ihtiyacı olan bölgelere hizmet etmesini istiyorsunuz ama kanun teklifinden önce siz gidin bir Anadolu'yu gezin. Karadeniz'de her akan suyun başına bir HES kuracaksınız, Ege'de adım başı jeotermal santral dikeceksiniz, tüm İstanbul'u beton yığınına çevireceksiniz, Hasankeyf'i sular altında bırakacaksınız, alkollü bir iş yeri açılacağında cemaatler, tarikatlar açıklama yapacak, valiler geri adım atacak, firmalar batacak, hedef gösterilecek, sonra da "Ajans kurduk, turizm gelişecek" diyorsunuz. Böyle turizm politikası olmaz. Önce turizme bakış açınızı ve anlayışınızı değiştirmeniz gerekiyor. Sizin turizm politikanız diğer politikalarınızda olduğu gibi rant politikasıdır, peşkeş politikasıdır.

Sizin tarihî eserlere, turistik bölgelere Sivas'ta vermiş olduğunuz zararla ilgili iki örnek vermek istiyorum. Bakın bu fotoğraf Sivas'ta bulunan tarihî Numune Hastanesi binasına aittir. Alttaki ise şu anki hâlini gösteriyor. Bu bina Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge

Kurulunca koruma altına alınmış bir binaydı. Ama valilik ne yaptı? Sağlık Bakanlığından aldığı "depreme dayanıklı değil" raporuyla tescilden çıkarıp yangından mal kaçırırcasına yıktı. Üstelik yıkım kararının ardından mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mahkeme kararı beklenmeden yıkılan bu binanın hesabını kim verecek? Turizm Bakanlığı olarak valiye "Sen neden tarihî bir binaya mahkeme kararını bile beklemeden yıktın?" diye sordunuz mu? Tabii ki hayır. Bir örnek: Kangal'a bağlı Havuz köyü Karaseki mevki Aslantaş ören yeri. 1928 yılında Hitit eserlerinin bulunduğu birinci derece sit alanı ilan edilen bir bölge burası. Şu gördüğünüz işaretli bölge ise birinci derece sit alanı. Ama siz ne yaptınız? Sit alanının etrafında kullanım süresi dolan mühimmatların patlatılmasına izin verdiniz. Başka bir bölge bulamadınız, sit alanının yanını buldunuz. Göz göre göre tarihin yok olmasına müsaade ettiniz.’’

Konuşmanın tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=WQP26CfGeP8



ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.