Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
SİVAS’TA REKTÖR ADAYLARI İÇİN
Rektörlük yarışını; akademik ve bilimsel başarıları fazla olan mı, iktidara yakı
“Günlük vaka sayısı üç bini, b
Prof. Dr. Ahmet Saltık, birinci dalganın henüz bitmediğini bu sebeple de ikinci
Sivas Yıldızelinde karantina
Sivas'ta 1 köy karantinaya alındı
Koronavirüs güncel verileri aç
Türkiye'deki güncel korona verileri açıklandı. Virüs nedeniyle 19 kişinin hayatı
Sivas'ta bir Kaymakamlıktaki M
Sivas'ın Kangal ilçesi Kaymakamlığında görevli bir birim müdürünün Covid19 testi
CHP Sivas Milletvekili Karasu’dan 2 Temmuz mesajı

CHP Sivas Milletvekili Karasu’dan 2 Temmuz mesajı

  Bu haber 02 Temmuz 2019, SALI 01:00:13 eklenmiştir.
CHP Sivas Milletvekili Karasu’dan 2 Temmuz mesajı CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Madımak Katliamı’nın yıl dönümünü nedeniyle yayımladığı mesajda, ‘’2 Temmuz 1993 günü 35 yurttaşımızın, şeriatçi bir ayaklanma sonucu; Pir Sultan’ın, Aşık Veysel’in yetiştiği topraklar olan Sivas’ta vicdanları kararmış güruh tarafından yakılarak katledilmesinin üzerinden tam 26 yıl geçti. 26 yıldır, bu toplumsal acı ülkemizin üzerinde kara bir leke olarak durmaktadır’’ dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Katliamın tam anlamıyla aydınlatılmadığı sürece Türkiye’de demokrasiden ve hukuktan bahsetmenin mümkün olmadığını vurgulayan Karasu, ‘’Katliamın; yüzyıllar boyu Alevisiyle Sünnisiyle, Türküyle Kürdüyle medeniyetlere ev sahipliği yapan, Kurtuluş Savaşı’nın en önemli kritik döneminde üstlendiği rol ile 30 Ağustos’a giden yolu açan Sivas’ta yaşanması hem tüm Sivaslıları derinden yaralamış hem de Sivas’ın temsil ettiği değerleri de hedef almıştır.’’ ifadelerini kullandı.

Karasu mesajında şöyle dedi:

‘’Katliamın; yüzyıllar boyu Alevisiyle Sünnisiyle, Türküyle Kürdüyle medeniyetlere ev sahipliği yapan, Kurtuluş Savaşı’nın en önemli kritik döneminde üstlendiği rol ile 30 Ağustos’a giden yolu açan Sivas’ta yaşanması hem tüm Sivaslıları derinden yaralamış hem de Sivas’ın temsil ettiği değerleri de hedef almıştır. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta planlanan katliam cumhuriyetimize karşı isyan niteliği taşımaktadır. İzmir Menemen’den tanıdığımız senaryoya 26 yıl önce Sivas’ta da şahit olduk. Cumhuriyete karşı şeriatçı ayaklanmanın sahnelendiği 2 Temmuz gününde, laiklik ve devrimcilik gibi cumhuriyetimizin temel taşları hedef alınmış, Türkiye yeniden ortaçağın karanlık zihniyetine hapsedilmek istenmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde cumhuriyetimizin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı, tıpkı 26 yıl önce Madımak’ta olduğu gibi Ankara Çubuk’ta yapılan linç girişimi de aynı zihniyetin ürünüdür. Menemen’de Madımak’ta kirli senaryoları devreye sokanlar Çubuk’ta umduklarını bulamamış; özgürlüklerden, çok seslilikten, demokrasiden, sağduyudan  ve kardeşlikten kesinlikle taviz vermeyen bir iradeyle karşılaşmıştır. İnsan hak ve özgürlükleri için, toplumumuzun tüm bileşenlerinin huzur içinde yaşaması için sürdürdüğümüz mücadele dün olduğu gibi bugün de devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Madımak Katliamı’nda hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızı saygı ve özlemle anıyor, yeni Madımakların yaşanmaması için; hak, hukuk, adalet çerçevesinde daha özgür bir Türkiye için özgürlük ve demokrasi mücadelesinde tüm yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum.’’ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.