Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Sivassporun 10. beraberligi...
Sivassporun 10. beraberligi...
Iran gazi kesti, elektrik fiya
iran gazi kesti, elektrik fiyati uctu
Aslanin 2021-2022 Egitim-Ogret
Aslanin 2021-2022 Egitim-Ogretim Yili Yariyil Mesaji
Sivas Baskanlar Kurulundan inc
Sivas Baskanlar Kurulundan inceleme
Benzine de tarihi zam
Benzine de tarihi zam
Seçim sonrasý bir zam daha: Elektriðe yüzde 15 zam

Seçim sonrasý bir zam daha: Elektriðe yüzde 15 zam

  Bu haber 27 Haziran 2019, Persembe 20:26:35 eklenmitir.
Seçim sonrasý bir zam daha: Elektriðe yüzde 15 zam BOTAÞ'ýn da ayný tarihten geçerli olmak üzere doðalgaza "çift haneli"zam yapmasý bekleniyor

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÝBB seçimi sonrasý motorin, þeker ve çaya gelen zamlarýn ardýndan elektrik fiyatý da 1 Temmuz itibarýyla yüzde 14.98 zamlanýyor. EPDK'nýn bugün yaptýðý toplantý neticesinde kamu ve özel sektör üretim þirketlerinin biriken maliyetlerinin tüketiciye yansýtýlmasýna karar verildi. BOTAÞ'ýn da ayný tarihten geçerli olmak üzere doðalgaza "çift haneli"zam yapmasý bekleniyor.

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre; Enerji Piyasasý Düzenleme Kurumu, bugün milyonlarca aboneyi ilgilendiren önemli bir karar aldý. Kurul, elektrik fiyatlarýnýn yüzde 14.98 artýrýlmasýna karar verdi.

Enerji sektörünün artan maliyetleri elektriðe zam olarak yansýdý. Baþta Elektrik Üretim AÞ (EÜAÞ) olmak üzere kamu ve özel sektör üretim þirketlerinin maliyet artýþlarýyla ilgili talepleri bugün Enerji Piyasasý Düzenleme Kurumu'nda masaya yatýrýldý.

Kurum, elektrikte biriken maliyetlerin bir kýsmýnýn tüketiciye yansýtýlmasýna karar verdi. Buna göre, 1 Temmuz'dan geçerli olmak üzere elektrik fiyatlarý konut, ticarethane ve sanayide ortalama yüzde 14.98 oranýnda artýrýldý.

Gaza da zam göründü

Doðalgaz fiyatlarýný da BOTAÞ belirliyor. BOTAÞ'ýn da 30 Haziran'a kadar 1 Temmuz'dan geçerli yeni tarifeleri belirlemesi gerekiyor. Þirketin doðalgaza, elektriðe yakýnda bir oranda "çift haneli" zam yapma olasýlýðý güçlendi.

Motorin, kuru çay ve þeker zamlanmýþtý

 

Yüksek Seçim Kurulu'nun kararýyla 23 Haziran'da tekrarlanan Ýstanbul Büyükþehir Belediye (ÝBB) Baþkanlýðý seçiminin ardýndan zamlar arka arkaya gelmeye baþladý. Seçimin hemen ertesi günü (24 Haziran) motorinin litre fiyatýna 23 kuruþ zam yapýlmýþtý. Çay Ýþletmeleri Genel Müdürlüðü (ÇAYKUR), iþçi ve iþletme maliyetlerindeki artýþý gerekçe göstererek kuru çaya yüzde 15 zam yaptý. Hemen ardýndan bir açýklama da Türkiye Þeker Fabrikalarý AÞ.'den geldi. Þeker fiyatý da bugünden geçerli olmak üzere yüzde 16 zamlandý.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
sanalbasin.com üyesidir
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.