Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Sivas’ta görev yapan Üst Düzey
2016 yılında gerçekleşen bir işlem için 2018 yılında yapılan bir şikayet nedeniy
CEM VAKFI GENEL BAŞKANI DÖNER’
Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve yönetimi Belediye Başkanı Hilmi Bilgini
Sivas'ta yeni bir karantina...
Sivas'ta Covid-19 pandemisi dolayısı ile bir köy karantina altına alındı.
Adalet Komisyonu'nda 'baro baş
Adalet Komisyonu’nda, muhalefetin ısrarıyla baro başkanlarının görüşlerini dile
İkinci el araç satışında yeni
İkinci el taşıt alım satımı yapan işletmelere yeni düzenlemeler geliyor. Ticaret
Ekrem İmamoğlu, İstanbul için çözümlerini açıkladı

Ekrem İmamoğlu, İstanbul için çözümlerini açıkladı

  Bu haber 11 Haziran 2019, SALI 14:29:46 eklenmiştir.
Ekrem İmamoğlu, İstanbul için çözümlerini açıkladı Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim The Marmara Otel'dee 'İstanbul'da Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Göreve geldiğim ilk andan itibaren öğrenci ulaşımı ve su giderleri ile ilgili ilk adımları attık. Kaybettirdikleri zamanı telafi edecek kadar çok çalışacağımızı bütün vatandaşlarımızın bilmesini istiyorum.

0.4 yaş arasındaki çocuğu olan anneleriyle birlikte istanbul uşlaşımını ücretsiz yapacağız.

İlk yarım saatte yapılan tüm aktarmaları ücretsiz yapacağız. 

25 yaş altındaki öğrenci olmayan tüm gençlerimize yüzde 40 indirimli faydalanmalarını sağlayacağız. 

Kışın soğuğunda 16 milyonluk istanbulda 55 tane çadır koyup insanları kuyruğa dizerek fakirliği afişe ederek bir de adına varlık kuyruğu diyerek neyi çözdü de apar topar kaldırmaya çalıştınız? 

Ne oldu da kimse tanzim satış noktalarını ağzına almıyor; fakirliği, yoksulluğu afişe ederek milletle dalga geçtiğiniz bu seçim yatırımı neyi çözdü de apar topar kaldırdınız?

İGDAŞ İNDİRİMİ UYARISI

İstanbul'a ihanet edenlere artık dükkan emanet edilemez. İGDAŞ indirimden bahsedilen şu günlerin yazın tam ortası olduğunu hepinize hatırlatırım. Yani bugün yapılan tam bir aldatmaca.

EV KADINLARINA İSTİHDAM

Kuracağımız mahalle mutfaklarıyla vatandaşın ucuz ve sağlıklı gıdaya erişiminde önemli bir rol üstleneceğiz. Kadınları ekonomik olarak mutlaka ama mutlaka güçlendireceğiz.

Ev kadınlarının yaptığı şeylere satış garantisi vereceğiz. Ev kadınlarını çalışabilecek hale getireceğiz. Kadınlar düzenli bir gelire sahip olacak. Biz kadınları ekonomik olarak güçlendireceğiz. İstanbul'da geçim sıkıntısı çeken kadınlar evden üretim yaparak aile bütçesine katkıda bulunacak. İstanbullu kadınların kendi markası olacak. 

İMAMOĞLU'NDAN KREŞ MÜJDESİ

Yeni bir müjdeyi daha size vermek istiyorum. Annelere, 0-4 yaş çocukları İBB'nin sosyal tesislerinden indirimli olarak faydalanmasını sağlayacağız.

İlk günden beri söylüyorum bu kenti çocuklara geri vereceğiz. İBB'nin bu ülkeye hizmet eden kreşi yok. Çok acilen çocuk sayısı en yüksek olan mahallelere kreş açacağız. 15 bin kadın rahat edecek. Açacağımız kreşlerde 3 bin kadına istihdam sağlayacağız. Kreşlerin tek başına faydalı olmayacağını biliyoruz, doğa bilim sanat eğlence merkezleri oluşturacağız. Çocuklar fiziksel gelişimlerini sanatla birleştirecek. Çocukların her türlü kültürel ihtiyacını karşılayacağız. Bu kent çocuk ölçekli kent ünvanını alarak gelişecek. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamanın mümkün olduğunu biliyorum. Çocuklara yönelik suçları engellemek için seferberlikler başlatacağız.

Uyuşturucuyla mücadelede seferberlik boyutunda sürdüreceğiz. 4 adet rehabilitasyon merkezi kuracağız. Çocuklara yönelik suçların önüne geçeceğiz. Size söz veriyorum bu şehirdeki çocukların Ekrem abisi olup onları yalnız bırakmayacağım. 

İstanbul'u gençler için yaşanmaz olmaktan çıkaracağız. Onlara her türlü olanağı sunacağız. Saraçhane Gençlik Kütüphanesi'ni hızlıca hayata geçireceğiz.

Genç kart ile toplu taşımadan ve İBB ait tesislerden yüzde 40 indirimden yararlanacaklar.

İstanbul'u gençler için pahalı bir şehir olmaktan çıkaracağız. Belediyeyi gençlere vereceğiz,gençlerle birlikte üreteceğiz. Gençler uygun fiyata dil eğitimi alınmalı. Başta 10 pilot ilçede sonrada her ilçede dünya dilleri merkezi oluşturacağız. Gençlere dünyanın farklı dillerini öğreteceğiz. Kurslara devam eden öğrencilerin girecekleri sınavın ilk ücretini de belediyeden hediye olarak vereceğiz.

İŞSİZLİK SORUNU

Türkiye son 30 yılın en yüksek işsizlik seviyesine ulaşmış durumda. Açlık ve yoksulluğun çözümü için işsizliği yenmek zorundayız. Hedefimiz net İstanbul'da işsizlik oranını tek haneli sayılara düşüreceğiz. İstanbul'da istihdamı sağlayacağız. İBB'de 25 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Yeni hizmetlerle vatandaşın hayatını kolaylaştırıp istihdam sağlayacağız. Yatırımcıyla iş arayanı buluşturacağız. İşsizliği yaratan eğitim sorununa odaklanacağız. Nitelikli meslek eğitimini İstanbul'da yaygınlaştıracağız. İSMEK'leri daha çok yaygın hale getireceğiz. Üniversiteye gidememiş kişiler için diploma programı oluşturacağız. Güncel saha araştırmalarıyla birlikte iş gücünün güncel durumunu takip edeceğiz. 

HENÜZ KOPYALANMAMIŞ DESTEK PAKETİ

Henüz kopyalanmamış bir destek paketimizi de sizlerle paylaşmak istiyorum. İşsiz gençlerimizin, vatandaşlarımızın diğer destek paketleri ile birlikte bir nebze olsun hayatını kolaylaştırabilecek imkanlar sunan, ‘İşsizlik Destek Paketi’ni göreve geldiğimiz andan itibaren hayata geçireceğiz. Bu paket ile neyi sağlayacağız? ‘Bölgesel İstihdam Ofisi’mize başvurmuş, mesleği, yeteneği, birikimi ve piyasanın talepleri doğrultusunda iş bulma programımıza aldığımız her kişi, kendisine bir iş imkânı sağlanana dek, toplu ulaşımdan ücretsiz olarak faydalanabilecek. 

İstanbul'da 475 bin hanenin geliri yoksulluk sınırı altında yaklaşık 2.8 milyon kişi geçim sıkıntısıyla karşı karşıya. Daha önce açıklamıştım yine söylüyorum Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardımlara harcadığı parayı, yeni projeler ve yeni desteklerimiz ile artık 5 katına çıkaracağız. Bu ekonomik kriz koşullarında ailelelerimizin yanında olacağız. İstanbulluları 4 farklı destek paketinden yararlandıracağımızı söylemiştik. Sofra Destek Paketi, Geçim Destek Paketi, Eğitim Destek Paketi ve Evlilik Destek Paketi. Yeni eklediğimiz İşsizlik Destek Paketi ile bu sayı artık 5’e çıktı.

İMAMOĞLU'NDAN YENİ DESTEK PAKETLERİ

Sofra Destek Paketi sayesinde İstanbul’da hiç kimse yatağa aç girmeyecek. Açlık sınırının altındaki aileler ekmeğe, süte ve damacana suya para ödemeyecek. Aile bütçesi rahatlayacak.

Gelir Desteği ile, eve giren para ve evin ihtiyacına göre 1 asgari ücrete kadar ailelere destek olacağız. Kayırmacılık yok. Adaletsizlik yok. Yardımlar arttırılarak, tanıdığı olana değil, ihtiyacı olana verilecek. Kimse görmeden, veren el, alan eli bilmeden bu yardımları yapacağız. 

Eğitim Destek Paketi’yle özellikle gelir seviyesi düşük ailelere katkı sağlayarak çocukların okurken sağlıklı ve nitelikli bir şekilde beslenmelerini ve temel ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayacağız. Önce, 10 pilot ilçede sonrasında tüm İstanbul’da yaygınlaştırılacak. İlköğretim ve ortaokul düzeyinde okuyan öğrencilere, kumanya desteğinde bulunacağız. Halk süt ücretsiz dağıtılacak. 500 bin öğrencinin kırtasiye ve üniforma ihtiyaçları İBB tarafından karşılanacak.

Evlilik Destek Paketi’yle yeni evlenecek, geliri yoksulluk sınırı altındaki çiftlere 2 bin TL düğün hediyesi vereceğiz.

"TUTAMAYACAĞIM SÖZLER VERMEDİM"

Ben, bugüne kadar ne kimseye yalan söyledim ne de tutamayacağım sözler verdim. 31 Mart öncesinde, kamuoyu ile detaylı olarak paylaştığım gibi, yapacağımız tüm projelerin bütçelerini, maliyetlerini detaylı olarak çalıştık. Uzun dönemli tasarruf programları ile kalem kalem nasıl kaynak yaratacağımızı belirledik. Bu kaynak ile ailelerimizin hayati ihtiyaçlarından biri olan sağlık alanında kamusal yatırım seferberliği başlatacağız. 

Sağlık alanında yapılacak yatırımlar kapsamında: 40 adet semt doğumhanesi, 20 adet kadın sağlığı tarama merkezi, 10 adet çocuk sağlığı merkezi, 3 adet ağız diş sağlığı merkezi ve 5 adet işçi sağlığı merkezi açılacak

Bakıma muhtaç engellilerimizin ve ailelerinin hayat kalitelerini yükseltebilmek için İstanbul’un farklı semtlerine, tam kapasiteli 10 adet ‘Gündüz Bakım Evi’ inşa edeceğiz. 

Herkes için İstanbul yaşanabilir bir kent olacak. 

"MÜLTECİ BİRİMİ KURACAĞIZ"

İstanbul’da, 1 milyon civarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan insan yaşıyor. Resmi rakamlara göre, kayıtlı 547 bin Suriyeli göçmen var. Yani toplam il nüfusunun yüzde 4’üne yaklaşan bir orandan bahsediyoruz. Vatandaşlarımızla göçmenler arasında sorunlar çoğaldı. İBB bünyesinde mülteciler birimini kuracağız. 

SİYASETİN SOMUT ÇÖZÜMLER BULMA İŞİ OLDUĞUNU UNUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

İnsanları kimlikler, inançlar, kökenler üzerinden ayrıştırmaya, böylece iktidarını korumaya dayalı bir siyaset anlayışı yüzünden oldu bu. Ama görüyorsunuz, 31 Mart seçimleriyle birlikte çok önemli bir değişiklik yaşanıyor. Artık yoksulluğu, işsizliği, vatandaşın mutluluğunu, çocuklarımızın geleceğini konuşuyoruz. Hiç kimse bundan kaçamıyor. 
Bunları konuşmaktan korkanlar kendi başarısızlıklarının görünmemesini istiyor. onlar farklı gündem yaratmak isteyenlerin çabası. Önce "beka" dediler işlerine yaramadı onu unuttular. Onların tek derdi suni gündem yaratarak işlerine bakmak.

Yoksulları daha ne istiyorsun diyerek aşağılayanlara, işsizleri elinin tersiyle itenlere, İstanbullular çok güzel, çok zarif, çok anlamlı bir uyarıda bulunacak. 23 Haziran’dan sonra hiç kimse, vatandaşın dertlerini görmezden gelerek, kibirle siyaset yapamayacak. 

23 Haziran'da hak yerini bulacak. Her şey çok güzel olacak!

AYRIMCILIK YAPMIYORUZ

Kürtçe dil toplumsal bütünün bir parçası onlara ayrımcılık yapmanın gereğini duymuyoruz. Kürtçe türküler, şarkılar, bu kültürün parçası. Kürtçe dil konusunda talep olduğu kadar hizmet vereceğiz. Bundan hiçkimse şüphe duymasın.

İSKİ İNDİRİM

Öncelikle arkadaşlarımdan bilgi aldım çünkü ben o oturumda yoktum yapılan zamdan sonra niye indirimi gündeme getirdiniz diye bir karşı çıkıştı. Bence indirime onay verilmeliydi.

PROJELERİN BÜTÇESİ

İBB'nin yardım bütçesini 5 katına çıkartmaktan bahsediyoruz. Yarattığımız şey imkan olanak bu ama bütçe kaynağı açısından bütçeyi verimli kullandığınızda aslında çok büyük bir rakamdan bahsetmiyoruz. Özellikle yoksullukla mücadele kavramına katkı sunmayı bir sorumluluk olarak görüyoruz. Arkadaşlarımın yaptığı çalışmalarla şunu net olarak belirtmek isterim ki yılda 6 milyar lira konsolide bütçe üzerinden kaynak yaratacağımızı düşünüyoruz.

Mazbatamın alındığı günden seçime kadar süreçte neler yapıldığını da açıklayacağızETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.