Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Yüzde 100 yerli diye tanıttı…
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, komşu ve dost ülkeler olarak Türkiye ile İran'ı
Cemal Canpolat: Bize karşı soy
CHP İstanbul eski İl Başkanı Cemal Canpolat açıklamalarda bulundu. Canpolat, "Re
Bayram nedir dinlemediler! Can
Taliban, bayram için yapılan bütün ateşkes çağrısına rağmen, bu sabah başkanlık
Kurban Bayramı tatilinde 4 gün
9 gün olarak belirlenen Kurban Bayramı tatilinde yine yollarda çok sayıda kaza m
Sivas'ta büyük kavga!
Sivas’ta hayvan otlatma meselesi yüzünden çıkan kavgada İbrahim Apaydın (18), Os
Kılıçdaroğlu: İktidarın bunun hesabını vermesi lazım

Kılıçdaroğlu: İktidarın bunun hesabını vermesi lazım

  Bu haber 11 Haziran 2018, Pazartesi 18:05:57 eklenmistir.
Kılıçdaroğlu: İktidarın bunun hesabını vermesi lazım CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Malatya'da esnaf ve STK temsilcilerine hitap etti. Kılıçdaroğlu, "Kaç tane af çıktı bakın. 14 mü oldu, 15 mi sayısını bilmiyorum. Devletin sadece bütçe geliri olarak 322 milyar lira para tahsil edemiyor. Tahsil edemeyince doğru Londra'ya gidiyor. Bize para verin maaşları ödeyeceğiz diye. Düzenli vergi vereni ödüllendireceğiz. Devlet dediğimiz kurum ciddi bir kurumdur." diye konuştu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önemli satır başları;

“Ne düştü re sizin emekli aylıklarınız düştü ve bu da reform olarak sunuldu? 2008 öncesi çiftçi 1860 lira emekli aylığı alacakken şimdi 840 lira emekli aylığı alıyor. Bununla geçiniriz diyorsanız gidin AK Parti’ya oy verin. Benim derdim yok ayda 13 bin lira maaş alıyorum benim derdim adaletli gelir dağılımı olsun. 34 milyar açık nasıl ortaya çıktı? Pirim ödeme gün sayısı 7200 güne çıktı. Daha geç emekli oluyorsun o zaman bu açık neden ortaya çıkıyor. Bunlara bilgiye dayalı söylem geliştirmek zorundasınız. İktidarın bunun hesabını vermesi lazım

Kaç tane af çıktı bakın. 14 mü oldu, 15 mi sayısını bilmiyorum. Devletin sadece bütçe geliri olarak 322 milyar lira para tahsil edemiyor. Tahsil edemeyince doğru Londra’ya gidiyor. Bize para verin maaşları ödeyeceğiz diye. Düzenli vergi vereni ödüllendireceğiz. Devlet dediğimiz kurum ciddi bir kurumdur.

Biz bütün bu taahhütlerde bulunduğumuzda ‘bu parayı nereden bulacaksınız’ diyorlar. Hiç bir emekli aylığı 1500 liranın altında olmayacak. Aksi halde sosyal devlet olmaz. Türkiye Cumhuriyeti demokratik laik sosyal devlettir diyor. 16 yılda hükümetlerin ödediği faiz dışarıya 151 milyar 34 milyon dolar. Kime ödendi yurt dışındaki bir takım adamlara ödendi. Kim ödedi siz ödediniz. Nereye gidiyor tefecilere gidiyor. İçeride de var tefeciler. Türkiye dünyanın en yüksek faizi ile borçlanan ülkelerinden birisi. Niye ülkeni tefecilere t eslim ettin. Parayı isteyen sensin onlar da diyor ki tamam yükselt faizi ben sana dolar vereyim.

Türkiye büyük bir dönüşümü ve değişimi yapmak zorundadır. 24’ünde sandığa gideceğiz. Bu memleket sıradan bir memleket değildir. Gidin bakın Suriyeli açıyor dükkanı vergi vermiyor sosyal güvenlik ödemiyor. Buna itiraz etmemiz lazım. Kardeşim yeter ya, 30 milyar dolar para harcadık. Niye kavga ediyoruz. Muharrem İnce cumhurbaşkanı seçildiğinde sayın Muharrem İnce’nin ilk yapacağı iş İran, Irak ve Suriye’yi ziyaret etmek olacaktır. İş dünyamız gidecek Ortadoğu’yu yeniden inşa edeceğiz. Ortadoğu Barış ve İşbirliği teşkilatına isterse Ürdün katılabilir. İlla egemen güçler mi sizim politikamızı belirleyecek?

1923-2002 gelen hükümetlerin harcağı para 713 milyar dolar. 1940’larda Türkiye uçak ihraç eden ülke olmuş… Son 14 yılda harcanan para 2 trilyon 94 milyar dolar. Bu para nereye gitti. Karakaya Barajı mı yaptın, Keban Barajı mı yaptın? Nereye gitti, ben size 2 trilyon dolardan söz ediyorum. Eğer fabrika kurulsaydı bu parayla fabrika kurulacak yer kalmazdı. Seçim meydanlarında tık yok, niye söylemiyor? Siyasette ufku dolanlar ülkeyi sağlıklı yönetemezler.

Elinizi vicdanınıza koyun öyle oy kullanın, Türkiye bu krizi aşmak zorundadır.”ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.