Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Erdoğan, TBMM'de farklı partil
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "Parlamentoda 300'ün altında kalırsak koalisyon
Akşener: "Bize FETÖ'cü dendiği
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, SÖZCÜ'ye konuştu.
İnce: "Her partiden insanı Bak
'Zımba gibi bir ekip' kurduğunu ve seçilmesi halinde her partiden insanı Bakanla
Meydandan 3 milyon, sosyal med
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin İzmir'deki mitingini milyonlar tak
Akşener'in mitinginde elektriğ
24 Haziran seçimlerine İstanbul mitinglerityle devam eden İYİ Parti Genel Başkan
Sivas TEOG sınavında sıçrama yaptı

Sivas TEOG sınavında sıçrama yaptı

  Bu haber 09 Haziran 2017, Cuma 01:10:34 eklenmistir.
Sivas TEOG sınavında sıçrama yaptı SİVAS Milli Eğitim Müdürü son dönemde hayata geçirilen projelerin TEOG sınavlarına da olumlu yansıdığını ifade etti.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas’ta Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarıyla ilgili değerlendirme yaptı. Kentte 2015-2016 TEOG-1 sınavında 8, TEOG-2 sınavında 9 öğrenci tam puan alırken, 2016-2017 TEOG-1 Sınavında 10, TEOG-2 sınavında ise 130 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan alma başarısı gösterdi.
 

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, son TEOG sınavında elde edilen ve artan başarının çok önemli olduğunu belirterek, başarının mimarı öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Altınsoy, "Devletimiz, eğitim-öğretimin en iyi noktalara gelebilmesi için her türlü teknolojik ve fiziki yatırımı gerçekleştirmekte, en ücra köyümüze kadar öğretmen göndermektedir. Özellikle Fatih Projesi ile birlikte il merkezinde ve taşradaki tüm okullarımız aynı imkana kavuşmuştur. Ancak eğitimin en önemli unsuru öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin özverisi ve öğrencilerimizin çalışma azmi ne kadar yüksek olursa başarı da o kadar yüksek olacaktır. Biz, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda gerek öğretmenlerimiz gerekse öğrencilerimiz üzerinde motivasyonu artırmak için önemli çalışmalar yapıyor, nitelikli projeler hayata geçiriyoruz. Bu doğrultuda, öğrencilere yeni ufuklar açan, rol model oluşturan, hedef belirlemelerinde yol gösteren ve başarılarına direkt etki eden Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor, Onlarda Buradaydı, Rehberim Öğretmenim, Harflerin Dünyasındayım, Rotamız TEOG, İçimde Okumak Var, Turizm Elçileri ve Kitap Okuma Yarışmaları başta olmak üzere 20’ye yakın projeyi uygulamaya koyduk. Bu projeleri uyguladıktan sonra öğrencilerimiz üzerinde olumlu gelişmeler saptadık.

Nitekim bu gelişme TEOG sınavlarındaki başarı seviyesine de etki etti. Çünkü bizim projelerimizin merkezinde öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal başarılarını artıracak hedefler vardı. Bu hedefleri büyük oranda sağladık. Öğrencilerimiz sosyal alandaki gelişimlerinin yanı sıra akademik alandaki başarıları da bizleri mutlu etti. Bu yıl gerçekleştirilen TEOG sınavının 2’inci oturumunda öğrencilerimiz büyük bir sıçrama yaptılar. Geçen yıl ilk iki oturumda toplam 17 öğrenci tam puan alma başarısı gösterirken, bu yıl TEOG-1 ve 2’de toplam 140 öğrencimiz soruların tamamını doğru yanıtlayarak tam puan alma başarısı gösterdi. İnşallah gelecek yılda da ilimiz eğitim-öğretiminde daha büyük başarılara hep birlikte imza atacağız" ifadelerini kullandı.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.