Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
REKTÖR “SÖZ VERİYORUZ” DEDİ AM
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri, personeli ve Sivas kamuoyu üniversite
FETÖ operasyonu: 10 kişiye göz
Sivas'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturm
9 Eylül Üniversitesi Rektörü P
İzmir'deki 9 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman, açılan bir soruş
Sivas'ta FETÖ operasyonuna 11
SİVAS merkezli 4 ilde FETÖ/PDY'nin şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullandı
ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE ZEHİR ZE
Geçen yıl göreve gelen Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) yönetimini sert bir dille el
Sivas TEOG sınavında sıçrama yaptı

Sivas TEOG sınavında sıçrama yaptı

  Bu haber 09 Haziran 2017, Cuma 01:10:34 eklenmistir.
Sivas TEOG sınavında sıçrama yaptı SİVAS Milli Eğitim Müdürü son dönemde hayata geçirilen projelerin TEOG sınavlarına da olumlu yansıdığını ifade etti.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas’ta Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarıyla ilgili değerlendirme yaptı. Kentte 2015-2016 TEOG-1 sınavında 8, TEOG-2 sınavında 9 öğrenci tam puan alırken, 2016-2017 TEOG-1 Sınavında 10, TEOG-2 sınavında ise 130 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan alma başarısı gösterdi.
 

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, son TEOG sınavında elde edilen ve artan başarının çok önemli olduğunu belirterek, başarının mimarı öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Altınsoy, "Devletimiz, eğitim-öğretimin en iyi noktalara gelebilmesi için her türlü teknolojik ve fiziki yatırımı gerçekleştirmekte, en ücra köyümüze kadar öğretmen göndermektedir. Özellikle Fatih Projesi ile birlikte il merkezinde ve taşradaki tüm okullarımız aynı imkana kavuşmuştur. Ancak eğitimin en önemli unsuru öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin özverisi ve öğrencilerimizin çalışma azmi ne kadar yüksek olursa başarı da o kadar yüksek olacaktır. Biz, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda gerek öğretmenlerimiz gerekse öğrencilerimiz üzerinde motivasyonu artırmak için önemli çalışmalar yapıyor, nitelikli projeler hayata geçiriyoruz. Bu doğrultuda, öğrencilere yeni ufuklar açan, rol model oluşturan, hedef belirlemelerinde yol gösteren ve başarılarına direkt etki eden Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor, Onlarda Buradaydı, Rehberim Öğretmenim, Harflerin Dünyasındayım, Rotamız TEOG, İçimde Okumak Var, Turizm Elçileri ve Kitap Okuma Yarışmaları başta olmak üzere 20’ye yakın projeyi uygulamaya koyduk. Bu projeleri uyguladıktan sonra öğrencilerimiz üzerinde olumlu gelişmeler saptadık.

Nitekim bu gelişme TEOG sınavlarındaki başarı seviyesine de etki etti. Çünkü bizim projelerimizin merkezinde öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal başarılarını artıracak hedefler vardı. Bu hedefleri büyük oranda sağladık. Öğrencilerimiz sosyal alandaki gelişimlerinin yanı sıra akademik alandaki başarıları da bizleri mutlu etti. Bu yıl gerçekleştirilen TEOG sınavının 2’inci oturumunda öğrencilerimiz büyük bir sıçrama yaptılar. Geçen yıl ilk iki oturumda toplam 17 öğrenci tam puan alma başarısı gösterirken, bu yıl TEOG-1 ve 2’de toplam 140 öğrencimiz soruların tamamını doğru yanıtlayarak tam puan alma başarısı gösterdi. İnşallah gelecek yılda da ilimiz eğitim-öğretiminde daha büyük başarılara hep birlikte imza atacağız" ifadelerini kullandı.



ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
C.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünün Alkollü Gezisi
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.