Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Sektör kan ağlıyor: Yüzde 100’
Türk Lirası’nın ABD Doları başta olmak üzere yabancı paralar karşısında değer ka
İntihar haberini yaptığı için
Kocaeli’de oğluna pantolon alamadığı için intihar eden İsmail Devrim’i haberleşt
YIL 2018 EYLÜL AYI YER SİVAS M
Sivas Merkez Kümbet Mahallesi Fatih Caddesindeki elektrik kablolarının yolda ve
Sivas'ta ırmağa giren öğretmen
Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde balık tutmak için ırmağa giren öğretmen boğuldu.
İttifakta aday çatlağı: AKP’li
AKP MKYK'da bazı üyeler Devlet Bahçeli’nin Adana ve Mersin’de partisinin adaylar
ERDOĞANIN BİR FIRÇASINA ON AYRI OTEL

ERDOĞANIN BİR FIRÇASINA ON AYRI OTEL

  Bu haber 04 Ocak 2011, SALI 00:53:12 eklenmistir.
ERDOĞANIN BİR FIRÇASINA ON AYRI OTEL Türkiye Otelciler Federasyonu'nun (TÜ- ROFED) 20 Aralık'ta Ankara'da yapılan kongresinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Turizm beş ille sınırlı kaldı. Bitlis'e Muş'a gidiyoruz, kalacak otel yok" sözleriyle fırçalamasının ardından özellikle Muş ve Bitlis'e işadamlarından otel talepler gelmeye başladı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye Otelciler Federasyonu'nun (TÜ- ROFED) 20 Aralık'ta Ankara'da yapılan kongresinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Turizm beş ille sınırlı kaldı. Bitlis'e Muş'a gidiyoruz, kalacak otel yok" sözleriyle fırçalamasının ardından özellikle Muş ve Bitlis'e işadamlarından otel talepler gelmeye başladı.

Her iki ilde de 10'a yakın otel projesi için yer aranıyor. Görevini geçen hafta devreden eski Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Başbakan'ın konuşmasının ardından yatırımcılardan talepler yağdığını söyleyerek "Bölgede otel olmayınca ticaret de turizm de yürümüyor. Başbakan'ın açıklaması bu süreci tetikledi" diye konuştu. Bektaş, Başbakan'ın açıklaması sonrasında bölgede 5 yıldızlı otel yatırımı için arazi hazırladıklarını kaydetti.

MANDIRACI DA VAR, KERESTECİ DE...

Bitlis Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Şeyhmus Sinecem ise mandıracılıktan kereste ticaretine kadar farklı iş kollarındaki işadamlarını kendilerine başvurduğunu açıkladı. Bölgede mandıracılıkla uğraşan aynı zamanda süt ve gıda fabrikası da olan Bitlisli işadamı Murat Sabuncuoğlu, bölgede 4 yıldızlı bir otel yapmak için belediyeye başvurduklarını kaydetti. Sabuncuoğlu, "En büyük problem arazi. Muş Ovası Türkiye'nin en büyük alanlarından birine sahip olmasına rağmen bölgede arazi yok" dedi.

Holiday Inn ve Eren Holding yer arıyor Bu arada Bitlisli işadamı Ahmet Eren'in sahibi olduğu Eren Holding'in de bölgede otel yatırımı için hazırlık yaptığı öğrenildi. Bunun yanı sıra İstanbul'daki Holiday In otelinin sahibinin de zinciri Doğu'ya taşımak çalışmalara başladığı bildirildi.

50 milyon dolara otel ve AVM Bölgede tekstil ve ayakkabı fabrikası bulunan işadamı Selahattin Akaydın ise "50 milyon dolar yatırımla 5 yıldızlı bir otel ile bir alışveriş merkezi kurma planımız var. Fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Arazi tahsisi için belediyeye başvuracağız. İşletmeyi ise yerli ya da yabancı bir zincire vereceğiz" dedi. Kerestecilik alanında yatırımlarını bulunan Bahadır Karlıdağ ise "Kendi arazim üzerine 4 yıldızlı bir otel planım var. Ancak mevcut imar, otel yatırımı için uygun değil. İmar değişirse şehrimize bir otel kazandırmayı düşünüyorum. İşletmeyi de yerli zincirlerimizden birine verebiliriz" diye konuştu.

Su kuyuları kaplıca oluyor Bitlis'te ise valilik arazi tahsis süreci başlattı. Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, "Başbakan'ın talimatından sonra otel yatırımları için arsa hazırlama sürecine girdik. Adilcevaz ilçesinde göl kıyısında bir araziyi yatırımcılar için hazırlıyoruz. Güroymak'ta Budaklı kaplıca suyunun tahlillerini yaptırdık. Hem girilebilir hem de içilebilir özellikle olduğu ortaya çıktı. Kaplıca yatırımları için de bu araziyi hazırlıyoruz. Ayrıca TPAO'ya ait olan su kuyuları vardı. TPAO ile görüşerek şimdi bu kuyularını devralmak için protokol imzalıyoruz. Nemrut Kaya tesislerinin bulunduğu arazide ise İl Özel İdaresi dağ oteli yapıyor. Otelin işletmesi devredilecek. Bitlis şehir merkezinde de TEKEL depolarının bulunduğu yer de otel için tahsis edilecek" diye konuştu. (ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.