Gündem
Giriş Tarihi : 05-07-2024 22:32

Devlet Bahçeli'den Milli Takım'a Çağrı: "Sahaya Çıkmayın"

EURO 2024'ün son 16 turunda oynanan Avusturya-Türkiye maçının sonunda 2-1 galibiyeti 'Bozkurt' işareti yaparak kutlayan Merih Demiral'a UEFA 2 maç ceza verdi. Men cezasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir açıklama yayımlayarak "UEFA kararından vazgeçmezse Hollanda sahadan tek başına bırakılması ve takımımızın Türkiye'ye dönüşü en uygun seçenek olacaktır" dedi.

Devlet Bahçeli'den Milli Takım'a Çağrı:

EURO 2024'te Avusturya-Türkiye maçının ardından galibiyet sevincini Bozkurt işaretiyle kutlayan Merih Demiral'a UEFA 2 maç ceza verdi.

UEFA'dan yapılan açıklamada, spor etkinliklerinde sportif olmayan nitelikteki davranışlar sergilediği, futbol sporunun itibarını zedelediği ve genel davranış ilkelerine aykırı davrandığı gerekçesiyle Merih Demiral'a iki maçtan men cezası verildiği belirtildi.

merih-demiral-2251013.jpg

BAHÇELİ: SAHAYA ÇIKMAYIN

Bu kararın ardından MHP lideri Devlet Bahçeli bir açıklama yayımladı. Açıklamasında Milli Takım'a sahaya çıkmaması için çağrıda bulunan Bahçeli, şunları söyledi:

"UEFA’nın, Türkiye-Avusturya futbol müsabakasında attığı golden sonra Bozkurt işaretini haklı gurur ve sevinç içinde paylaşan Milli Futbolcumuz Merih Demiral’la ilgili aldığı iki maç men cezası, üstelik itiraz yolunun kapatılması tasvibi ve tahammülü imkansız skandal bir karardır.
Aynı zamanda ırkçı ve faşizan eğilimlerin UEFA’ya nüfuz etmesi utanç duyulacak bir ilkelliktir.
Bozkurt simgesi Türklüğün varoluşsal onuru, geçmişle geleceği buluşturan ortak değeridir. Nitekim bu değere hazımsızlık gösterilmesi Türk milletine beslenen iflah olmaz husumetin ve Türk tarihini karalama rezilliğinin iğrenç bir tezahürüdür.
UEFA, bazı ülkelerin futbolcularıyla ilgili verdiği benzeri kararlarda oldukça geniş görüşlü ve hoş görülü yaklaşmasına rağmen sırayı bir Türk futbolcu aldığında nefretini gizleyememiştir.
Dünya futboluna kara bir leke sürülmüş, 2024 Avrupa Şampiyonası’na gölge düşmüştür.
Ancak çılgın Türkler her engeli aşacak azim ve inançtadır. A Milli Futbol Takımımızın arkasında 85 milyon Türk vatandaşı dua, destek ve tezahüratıyla ayaktadır.

Geldiğimiz bu aşamada Türk milletinin tarihi mirasına apaçık saygısızlık yapan UEFA, bahse konu ayıplı kararını geri almadan A Milli Futbol Takımımızın Hollanda karşılaşmasına çıkmaması ve bir hak olan demokratik protestosunu bu şekilde göstermesi ahlaki ve milli nitelikli bir beklentidir.
UEFA laçka kararından vazgeçmezse Hollanda’nın sahada tek başına bırakılması ve A Milli Futbol Takımımızın Türkiye’ye dönüşü milli haysiyetimize en uygun seçenek olacaktır.
Boyun eğerek, taviz verilerek, teslim olarak kazanılacak bir başarı her manada hezimet ve zilletin makyajlanmasıdır.
Merih evladımızın ve bütün milli futbolcularımızın sonuna kadar yanındayız.
Biriz, beraberiz, hep birlikte Türkiye’yiz, Türk milletiyiz."

AdminAdmin