Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-06-2024 15:19

Bakan müjdeyi verdi! Ödemeler bayram nedeniyle öne çekildi

Kurban Bayramı nedeniyle "Türkiye Aile Destek Programı" ödemeleri öne çekildi. Paraların bugün hesaplara yatırılacağını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, toplamda 4 milyar TL ödeme yapılacağını bildirdi.

Bakan müjdeyi verdi! Ödemeler bayram nedeniyle öne çekildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı dolayısıyla Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin öne çekildiğini açıkladı. Bakan Göktaş, toplamda 4 milyar TL'lik ödemenin bugün hesaplara yatırılacağını belirtti.

Bakan Göktaş, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımları sürdürdüklerini ve Türkiye’nin refahını vatandaşlarla paylaşmaya devam ettiklerini vurguladı. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında her ay düzenli destek sağladıklarını ifade eden Göktaş, bu ayki ödemeyle birlikte program kapsamında bugüne kadar toplam 84,3 milyar TL ödeme yapıldığını kaydetti.

Göktaş, sosyal yardım programlarının etkinliğini artırarak, vatandaşlar arasında eşit ve adil hizmet sunmayı amaçladıklarını belirtti. Bakanlık olarak, sosyal yardımların bütüncül bir şekilde uygulandığını ve toplumun tüm kesimlerine ulaşılabilir hizmetler sunulduğunu vurguladı.

AdminAdmin