Sivas
Giriş Tarihi : 20-01-2024 21:16   Güncelleme : 20-01-2024 21:34

Sivas 4.4le sallanmıştı: Naci Görür'den ilk yorum!

Prof. Dr. Naci Görür, gece yarısı Sivas Gürün'de yaşanan depreme ilişkin konuştu. Görür, bu depremin dik olarak yaklaşan görece küçük bir fay üzerinde oluştuğunu belirtti.

Sivas 4.4le sallanmıştı: Naci Görür'den ilk yorum!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece 01.27'de merkez üssü Sivas'ın Gürün ilçesi olan 4.4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Yaklaşık 5.33 kilometre derinlikte olan deprem nedeniyle ilçede kısa süreli panik yaşandı.

'DİK OLARAK YAKLAŞAN BİR FAY ÜZERİNDE GERÇEKLEŞTİ'

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sivas'taki depremi değerlendirdi. Görür "Külahlı-Gürün/Sivas’da 4,5 deprem. Bu deprem Yakapınar-Göksun Fayı yakınlarında bu faya KB-GD yönünde ve dik olarak yaklaşan görece küçük bir fay üzerinde oluştu. Büyük endişe kaynağı değil, sevgiyle" ifadelerini kullandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Depremin ardından Sivas Valiliği sosyal medya hesabından yazılı bir açıklamada "İlimiz Gürün ilçesinde 4.4 büyüklüğünde meydana gelen AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramaları için yönlendirilmiştir. An itibari ile bildirilen olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verilmişti.

AdminAdmin