Sivas
Giriş Tarihi : 11-01-2024 19:13

Mustafa Destici, Sivas'ı istedi: Motive olmamız için BBP'ye bırakılması lazım

BBP lideri Destici, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı ile iş birliğine dair mesajlar verirken, Sivas'ta kendi adaylarının desteklenmesini istedi. Destici, "BBP tabanının, camianın motive edilmesi lazım" dedi.

Mustafa Destici, Sivas'ı istedi: Motive olmamız için BBP'ye bırakılması lazım

Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'na yerel seçimde Sivas Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kendilerine bırakması yönünde çağrı yaptı.

Basın toplantısı düzenleyen Destici, BBP'nin Cumhur İttifakı çatısı altında son seçimlere girdiğini hatırlattı. Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçildiğini, parlamentoda da Cumhur İttifakı'nın başarılı olduğunu ancak kendilerinin Meclis'e giremediğini anlatan Destici şöyle devam etti:

'İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE GİRECEĞİMİZ İLLER, İLÇELER OLACAKTIR'

"Cumhur İttifakı hassasiyetiyle hareket ediyoruz. AK Parti'yle, parti heyetlerimiz arasındaki görüşmeler devam ediyor. Cumhur İttifakıyla birlikte iş birliği içerisinde gireceğimiz iller, büyükşehirler ve ilçeler de olacaktır.

Belki bugünlerde Sayın Cumhurbaşkanımıza da bir görüşme gerçekleşebilir. Dolayısıyla da henüz tam olarak bu görüşmeler sonuçlanmış değil. Bunun için de hangi illerde iş birliği yapacağız, hangi ilçelerde biz kendi adaylarımızla gireceğiz ya da bizim partimizin adayları ortak aday olacak. Ya da biz hangi illerde Cumhur İttifakı adaylarını ya da belediye başkanlıklarında Cumhur İttifakı adaylarını destekleyeceğiz. Bu şu anda tam olarak netleşmiş değil.

Sivas’ta adayımızın desteklenmesinden tabii bundan büyük memnuniyet duyarız. Böyle bir hani talebimiz zaten var. Şöyle ki, biz aslında bunu bir pazarlık unsuru falan da konuşmuyoruz. Yani biz Büyük Birlik Partisi 2009 yerel seçimlerde 900 bin oy almış. Bu 900 bin oyun 4’te bir yerde aday göstermesine rağmen almış. Biz bu 900 bin oyu ve diğer aday göstermediğimiz yerlerdeki oyları yani milyondan fazla oydan bahsediyoruz. Bu oyların tamamını yani Büyük Birlik Partisi tabanının tamamını, başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere Cumhur İttifakı adaylarının ortak adaylarının olduğu başka büyükşehirler olmak üzere diğer seçim çevrelerinde il belediye başkanlıklarında nasıl eksiksiz bir şekilde sandığa getirebiliriz ve Cumhur İttifakı adaylarına bu anlamda oy verdirip, büyük katkı sağlayabiliriz. Bunun için de Büyük Birlik Partisi tabanının, camianın motive edilmesi lazım. Bunu motive edecek şey de Sivas belediye başkanlığının Büyük Birlik Partisi'ne bırakılması olur." 

AdminAdmin