Sivas
Giriş Tarihi : 24-12-2023 13:11   Güncelleme : 24-12-2023 13:24

TMMOB Makine Mühendisler Odası Sivas İl Temsilciliği “Meslekte Onur Yılı Plaket Töreni” düzenlendi

Makine Mühendisler Odası Sivas İl temsilciliği tarafından odaya kayıtlı meslekte 50. 45.40. 35. 30 ve 20. yılının dolduran Makine mühendislerine onur plaketi takdim edildi.

TMMOB Makine Mühendisler Odası Sivas İl Temsilciliği “Meslekte Onur Yılı Plaket Töreni” düzenlendi

Sivas’ta bir Otelde düzenlenen programa Makine Mühendisler Odası (MMO) Kayseri Şubesi Başkanı Süleyman Varol, Makine Mühendisler Odası Sivas İl temsilciliğine kayıtlı üyeler ve çok sayıya davetli katıldı.

Meslekte Onur Yılı Plaket töreni açılış konuşmasını yapan TMMOB Makine Mühendisleri Odası Sivas İl Temsilcisi Murat Erdoğan “Sayın şube başkanım ve yönetim kurulu, Siyasi parti il başkanlarım, değerli meslek büyüklerim, kıymetli meslektaşlarım ve saygıdeğer basın mensupları hepinizi saygıyla selamlıyor plaket törenimize şahsım ve yönetim kurulum adına hoş geldiniz diyorum. Öncelikle dün şahadet şerbeti içen vatan evlatlarımızı rahmetle anıyor, milletimize başsağlığı diliyorum. Bugün burada mesleğine ömrünü adamış değerli büyüklerimize plaketlerini sunmak için bir arada bulunmaktayız.

Siz değerli büyüklerimizi örnek aldığımızı ve sizin açtığınız bu yolda mesleğimizi daha ileri götürmek gayreti içerisinde olacağımızı bilmenizi isterim.

Meslek yaşamınızda bugüne kadar biriktirdikleriniz, mesleğe, üretime, sanayileşmeye, kentimize, ülkemize, katkılarınız ve emeklerinizden dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz. Odamızla yan yana duruşunuz; görev yapan her birimize umut olmakta güç vermekte.

İyi ki meslek büyüklerimiz var. Oda olarak üyelerimize yönelik mesleki eğitim, belgelendirme, periyodik kontrol gibi işlemlerin yanında kamusal hizmet ve kamusal denetim çalışmaları yapıyoruz.

Sivas merkez ve ilçe belediyeleri ile yapılan protokoller sayesinde asansörlerin periyodik kontrolleri tarafımızca yapılmaktadır. Bundan dolayı huzurlarınızda belediye başkanlarımıza gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum.

İletişimimizin etkili bir şekilde sürmesini ve üyelerimizin oda çalışmalarına katılımını önemsediğimizi belirtmek isterim. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz değerli meslek büyüğümüz Ali BAŞER abimizi rahmetle anıyor ailesine başsağlığı diliyorum. Değerli misafirlerimiz hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum..” ifadelerine yer verdi.

Plaket töreninde Makine Mühendisler Odası (MMO) Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol ise yaptığı konuşmada; “Değerli meslektaşlarım, meslek büyüklerim ve kıymetli misafirler, Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu “Meslekte Onur Yılı Etkinliğimize” hoş geldiniz diyor, hepinizi şahsım ve yönetim kurulu adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi ve odanın son faaliyetlerinden söz etti.

Konuşmalar sonunda; 50. 45. 40. 35. 30 ve 20. yılının dolduran Makine mühendislerine onur plaketleri sahiplerine takdim edildi ve tören toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

AdminAdmin