Gündem
Giriş Tarihi : 02-11-2021 12:28

Devlet Bahçeli, 'seçim' düğmesine bastı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, milletvekillerine 'seçim' talimatı verdi. Bahçeli, vekillere sanki iktidarda CHP varmış gibi, "Anadolu'ya gidin CHP'yi şikayet edin" dedi. Bahçeli'nin hedefinde Anayasa Mahkemesi ve 'Kürdistan' kelimesi vardı. Bahçeli, 'Kürdistan' diyenlere sert çıktı. AKP MKYK üyesi Abdurrahman Kurt, Erdoğan'ın daha önce Kürdistan ve Lazistan ifadelerini kullandığı videoyu paylaşmıştı. Başta Binali Yıldırım ve diğer AKP'lilerin sıklıkla 'Kürdistan' kelimesini kullandığı biliniyor...

Devlet Bahçeli, 'seçim' düğmesine bastı

 TBMM'deki grup toplantısında partililerine seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2023 seçimleri için çalışmalara başladıklarını duyurdu. Bahçeli "Adım adım 2023, il il Anadolu teması ile herkese ulaşacağız. Ayak basmadık yer bırakmayacağız. 2023 yılının Haziran ayında yapılacak seçimler doğrultusunda milletimize dertleşeceğiz, sertleşen kutuplaşmayı beraber yarmak için emel birliği, inanç birliği yapacağız." dedi.

Bahçeli konuşmasının büyük bir bölümünde CHP'ye muhalefet etti. 

Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi’nin lehine hak ihlali kararı verip Türkiye’yi tazminat ödemeye mahkum ettiği şerefsiz bir bölücü aynen şöyle şunları söylemiş: “Siirt Kürdistan’dır. İşgalciler bilmelidir ki, şu an üzerinde misafir oldukları yeri ya Kürdistan olarak kabul edecekler ya da gelecekte Kürdistan’a komşu olacaklar.” Osman Baydemir isimli terörist, gelsin de bu sözleri Türkiye’de söylesin, uzaktan konuşması kolay, yüreği varsa karşımıza çıksın da Siirt Kürdistan’dır desin. Görüyorsunuz, Anayasa Mahkemesi kimlerin yanında duruyor, kimlerin kılıcını hak ihlali kisvesi altında utanmadan, sıkılmadan sallıyor." ifadelerini kullandı.

 

ERDOĞAN DA 'KÜRDİSTAN' DEMİŞTİ

AKP MKYK üyesi Abdurrahman Kurt geçtiğimiz günlerde, Erdoğan'ın daha önce Kürdistan ve Lazistan ifadelerini kullandığı videoyu paylaşmıştı. Başta Binali Yıldırım ve diğer AKP'lilerin sıklıkla 'Kürdistan' kelimesini kullandığı biliniyor.

 

 

AdminAdmin