Gündem
Giriş Tarihi : 04-08-2021 20:07

Kılıçdaroğlu'ndan THK'ya ziyaret!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul, Adana, Eskişehir, Hatay, Mersin ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlarıyla birlikte Türk Hava Kurumu’nu (THK) ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'ndan THK'ya ziyaret!

 

 

 

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte bu akşam THK’yı ziyaret etti. Görüşmeye Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak da katıldı. CHP'lilerin THK ziyareti 45 dakika sürdü. 

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler THK Genel Müdürlüğü’nün ardından, THK Üniversitesi Türkkuşu Yerleşkesi’nde de incelemelerde bulunmak için Etimesgut’a gitti.

 

Kılıçdaroğlu, THK uçaklarının CHP’li büyükşehir belediyeleri tarafından kiralanarak doğrudan orman yangınlarında müdahalede kullanılmasının önünün açılmasını talep etmiş, ancak bir haftadır kurumdan yanıt alınamamıştı.

 

AdminAdmin