Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2021 01:38

Diyarbakır'da peş peşe patlamalar...

Diyarbakır'da henüz kaynağı bilinmeyen şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın çok sayıda insan tarafından hissedildiği ve evlerin sallandığı söylendi. Patlama, kentte büyük korku yarattı. Bu patlamadan sonra ikinci bir patlama yaşandığı öne sürüldü.

Diyarbakır'da peş peşe patlamalar...

Diyarbakır'da henüz sebebi bilinmeyen patlamanın sesi kentin bir çok noktasında duyuldu, ardından kentte siren sesleri duyuldu. Bölgedeki kaynaklar, patlamanın 8. Ana Jet Üssü civarında olduğunu söyledi. 

Diyarbakır'da 00.52 itibariyle ikinci bir patlama daha meydana geldiği bildirildi.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda Soylu maket uçakların etkisiz hale getirildiğini söyledi. Soylu ayrıca olayda herhangi bir zaiyat olmadığını belirtti.

 

Bakan Soylu Twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Saldırıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı da açıklama yaptı. MSB açıklamasında "Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00.30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin