Gündem
Giriş Tarihi : 13-04-2021 18:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısmi kapanmanın detaylarını açıkladı

Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan ayının ilk iki haftasında biraz daha sıkılaştırmaya gidiyoruz. Kısmi kapanmaya geçiyoruz. Bu iki haftalık dönemde iyileşmez olmazsa daha sert tedbirler almamız gerekecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısmi kapanmanın detaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 saat süren Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgınında vaka sayılarında her gün rekor kırılması, ek önlemleri gündeme getirmişti.
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından dikkat çeken başlıklar:

- Kamudaki sınırlı istihdam yerine özel sektörde çalışmak isteyen gençlere destek vermeye devam edeceğiz.

- Gençlik ve Spor Bakanlığı bu yıl 8 bin 212 kişiyi istihdam edecek

- Vaka sayısı arttığı için tedbirleri sıkılaştırmamız gerekiyor. Aksi halde salgının önümüze getirdiği fırsatları değerlendiremeyebiliriz.

- Ramazan ayının ilk iki haftasında biraz daha sıkılaştırmaya gidiyoruz. Kısmi kapanmaya geçiyoruz. Bu iki haftalık dönemde iyileşmez olmazsa daha sert tedbirler almamız gerekecek.

- Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek. Hafta içinde ise akşam 19:00 ila sabah 5:00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

- Şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecek

- 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkmayacak.

- Kamuda dönüşümlü ve esnek çalışma yeniden başlyacak. Hamiller ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli olacak.

AdminAdmin