Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Süleyman Soylu'dan İmamoğlu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
Ahmet Davutoğlu AKP ve MHP se
"Sizlerin nezdindeki meşruiyeti nedir bu iktidarın?"
Tam kapanma 19 Mayıs'a kadar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tam kapanma süresini 19 Mayıs’a k
Nergis DEMİRKAYA açıkladı;
"Genel yaklaşım bayramdan sonra pandemi gündeminin kalkması"
Sağlık Bakanlığı'nda tabl
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçen haftaya göre 100 bin kişi başına
Ayhan: "Aziz hemşehrilerimin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyorum"

Ayhan: "Aziz hemşehrilerimin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyorum"

  Bu haber 12 Nisan 2021, Pazartesi 19:51:46 eklenmitir.
Ayhan: Sivas Valisi Salih Ayhan Ramazan nedeniyle bir mesaj yayınladı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Ayhan mesajında; "Ramazan ayı, varlık sebebimizi hatırlatan, ufkumuzu dirilten, kulluk bilincimizi yenileyen, gönülleri buluşturan, dostluk ve kardeşlikleri tazeleyen Kur’an ayıdır. Yeniden bizleri Ramazan-ı Şerife kavuşturan Yüce Mevlâ’ya hamdolsun.

Bizler için ‘Hidayet Kaynağı’ olan yüce kitabımız bu ayda, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde indirilmiştir. Dua, ibadet, yardımlaşma ve dayanışma günlerini uhdesinde barındıran bu mukaddes ay, oruç ibadetimizi edâ ettiğimiz, sabrın ve şükrün en güzel şekilde öğrenildiği, sofralarımızda bereketi, evlerimizde huzur ve saadeti idrak ettiğimiz rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır.

Her zaman olduğu gibi bu ayda da “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar çevremize karşı duyarlı olmalı, yardıma muhtaçları unutmamalıyız. Paylaşma duygusu ve orucun kazandırdığı güzel hasletleri bir ömür boyu koruyabilmek de elde edilebilecek önemli kazançlardan birisidir. İslam dininin mensupları olarak bedenen ve ruhen yerine getirmekle yükümlü olduğumuz oruç ibadeti, mali bir dayanışma emri olan fıtır sadakası ile vicdani bir rahatlık, içinde yaşanılan topluma da genel bir huzur ve sükûnet de armağan etmektedir. Peygamberimizin (s.a.v) buyurduğu gibi “Yanı başındaki komşusu aç iken tok olarak geceleyen kişi (olgun) mü'min değildir.” sözü her daim şiar edinilmelidir.

Bir yılı aşkın süredir devam eden Covid-19 salgınının bu mübarek ayda hâla devam ettiği bilinci ile İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarımızın aldığı kararlar doğrultusunda Koronavirüs önlemlerine duyarlılık göstererek, sürecin sona ermesi için devletimizin önemle üzerinde durduğu tedbirlere riayet ederek, vakaların biran önce sonlanması için el birliği içerisinde hareket etmeliyiz. Bu kuralları ihlal etmenin bir kul hakkı olduğunu unutmamalı, el ele verip bu virüsü hep birlikte yenmeliyiz.

Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında Yüce Allah’tan kalplerimizden sevgiyi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış, kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını niyaz ediyorum. Bu mübarek ayın dünyayı etkisi altına alarak sağlığımızı tehdit eden salgın musibetinden kurtulmamıza da vesile olmasını temenni ediyor, aziz hemşehrilerimin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyorum" ifadelerine yer verdi.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.